Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 października 2023

Za nami I etap 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka!

Drukuj

15 października zakończył się I etap Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Na scenie Pałacu Kultury Zagłębia w II etapie zaprezentuje się 25 młodych muzyków!

10 uczestników w specjalności trąbka, 7 waltornistów oraz 8 uczestników grających na puzonie udowodni swoich umiejętności w II etapie Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka, organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia, miasto Dąbrowa Górnicza oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w ramach III Międzynarodowego Festiwalu im. dąbrowskiego kompozytora.

W II etapie konkursu uczestnicy z Polski, Czech, Niemiec, Hiszpanii, Kolumbii i Chińskiej Republiki Ludowej wystąpią na dużej pałacowej scenie przed międzynarodowym jury. Przesłuchania II etapu potrwają do 18 października i są ogólnodostępne dla widzów.

W specjalności trąbka – 16 października – publiczność będzie miała okazję wysłuchać m.in. Sonaty na trąbkę i fortepian Krzysztofa Herdzina, Koncertu D-dur Georga Philippa Telemanna czy Koncertu na trąbkę D-dur Giuseppe Tartiniego. 17 października, w programie przesłuchań waltorni usłyszymy Fantazję na waltornię Malcolma Arnolda, Koncert waltorniowy D-dur Telemanna, utwór España Vitalija Bujanowskiego i inne. W kategorii puzonów 18 października widzowie biorący udział w przesłuchaniach mogą spodziewać się wykonania takich utworów jak m.in. Concertino na puzon i fortepian Michała Spisaka, Ballade Franka Martina czy B.A.C.H. Fantaisie pour trombone solo Kurta Sturzeneggera.

Wraz z zakończeniem przesłuchań II etapu w specjalności puzon, jury ma prawo wybrać maksymalnie po czterech uczestników z każdej specjalności, którzy zaprezentują się w kolejnym, trzecim etapie, odbywającym się w formie wieczornych koncertów z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego – od 19 do 21 października w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia – codziennie o 17:00.

Wstęp na Koncerty Finałowe jest bezpłatny.

14. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka zostanie zwieńczony 22 października Koncertem Laureatów, wtedy też przekonamy się kto stanie na najwyższym stopniu podium, zdobędzie główną nagrodę i statuetkę Michała Spisaka.

Zwycięzcy konkursu ponownie zaprezentują się z zabrzańską orkiestrą Sławomira Chrzanowskiego, a tym samym zakończą międzynarodowe wydarzenie w Dąbrowie Górniczej.

Więcej informacji o konkursie i festiwalu na stronach palac.art.pl oraz spisakfestiwal.palac.art.pl.

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Dąbrowskiego

Wiadomości

Przygotuj się na gorszą pogodę, nie zapominaj o potrzebujących

Wiadomości

Poczuj magię Świąt w Dąbrowie Górniczej

Rekreacja

Legia mocniejsza od MKS-u