Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
17 sierpnia 2018

Z muzyką i filmem

Drukuj

Muzycznych imprez nad dąbrowskim jeziorem, po prostu nie wolno przegapić. Koneserów przedmiotów z duszą zapraszamy na Giełdę Staroci. Będzie też kino plenerowe.

PIĄTEK

Miejska Biblioteka Publiczna ul. Kościuszki 25 godz.13.00.-14.00.

Eko-wyobraźnia

Podczas warsztatów plastycznych, dzieci będą wykonywały swoje prace z materiałów recyklingowych.

Pogoria III godz.15.00.

Wakacje-Radio Złote Przeboje

Wydarzenie, z mocą atrakcji, przygotowane przez stację Radio Złote Przeboje.

W pomarańczowym namiocie będzie na Was czekał Jerzy Telesiński z wieloma atrakcjami.

W okolicach jeziora „ukryty” zostanie także prezent, który możecie zdobyć w konkursie „Mapa Skarbów”. Słuchajcie radiowych podpowiedzi i wysyłajcie maile z miejscami, które obstawiacie (szczegóły konkursu dostępne na stronie zloteprzeboje.pl).

Wiecie, co śpiewają prawdziwi żeglarze? Leci to mniej więcej tak: kiedy rum zaszumi w głowie, cały świat nabiera treści, wtedy chętniej słucha człowiek… największych przebojów lat 80. i 90.! My także – wzorem wilków morskich – będziemy słuchać tej nocy najlepszych numerów tych czasów. Bo nikt tak nie rozbuja pokładu jak Madonna czy Michael Jackson.

Zostawcie Titanica i… przerzućcie się na Pogorię

SOBOTA

Pogoria III godz. 19.00.

Letnie Koncerty Plenerowe

W przyjemnych okolicznościach przyrody zapraszamy do wysłuchania standardów muzyki rozrywkowej, w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej.

Fabryka Pełna Życia

Kino Plenerowe – „Aż do piekła”

Gatunek: dramat/kryminał; kraj produkcji: USA, 2016; czas trwania: 102 min

Reżyseria: David Mackenzie; obsada: Chris Pine, Ben Foster, Jeff Bridges

Wielokrotnie nagradzany reżyser David Mackenzie („Obłąkana miłość”, „Młody Adam”) oraz Taylor Sheridan – autor scenariusza do hitu Sicario, przedstawiają jeden z najlepiej ocenianych filmów sensacyjnych ostatnich lat. Aż do piekła (100% pozytywnych recenzji w serwisie Rottentomatoes i średnia ocen 82/100 w Metacritic), to nowoczesne kino kryminalne, którego akcja rozgrywa się na zachodzie Teksasu – w miejscach, gdzie rządzą przemoc i bezprawie. W gwiazdorskiej obsadzie filmu, znaleźli się, m.in. zdobywca Oscara – Jeff Bridges („Iron Man”, „Prawdziwe męstwo”), Chris Pine („Star Trek”, „Niepowstrzymany”) oraz Ben Foster („3:10 do Yumy”, „Warcraft: Początek”). Muzykę do produkcji napisali członkowie grupy Nick Cave and the Bad Seeds – Nick Cave i Warren Ellis. Zaś kostiumy bohaterów są dziełem Polki, Małgosi Turzańskiej, mającej na koncie m.in. pracę przy serialowym hicie Netflix – „Stranger Things”. Światowa premiera „Aż do piekła” odbyła się  w ramach 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie film spotkał się z doskonałym przyjęciem.

Dwaj bracia – Toby (Chris Pine) – zdesperowany ojciec, szukający lepszego życia dla syna oraz Tanner (Ben Foster), były skazaniec z wybuchowym charakterem, postanawiają okraść oddział banku, który skonfiskował ich zadłużoną, rodzinną ziemię. Napad udaje się, jednak sprawy szybko wymykają się spod kontroli. W pościg za braćmi wyrusza Marcus (Jeff Bridges), nieustępliwy Strażnik Teksasu, szukający ostatnich chwil sławy przed przejściem na emeryturę. Mimo policyjnej obławy, Toby i Tanner, skuszeni wizją szybkiego zysku, decydują się na kolejny wielki skok. Konfrontacja braci z zawziętym stróżem prawa wydaje się nieunikniona.

NIEDZIELA

Fabryka Pełna Życia godz. 8.00.

Giełda Staroci

Zapraszamy miłośników pięknych, unikalnych przedmiotów, mających ciekawą przeszłość. Wśród oferowanych rzeczy, można znaleźć prawdziwe perełki. Organizatorem Giełdy jest Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej.

Czytaj więcej

Strona główna

Konkurs plastyczny na plakat promujący jazdę rowerem

Biznes

Kolejni przedsiębiorcy w gronie laureatów Konkursu im. Adamieckiego

Wiadomości

Kolprem wyremontuje przejazd. Będą zmiany w organizacji ruchu

Rekreacja

Startuje walka o ligowe punkty. MKS podejmuje wicemistrza