Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 kwietnia 2019

XII Półmaraton Dąbrowski

Drukuj

14 kwietnia odbędzie się XII Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland.

Trasa Półmaratonu Dąbrowskiego jest malownicza, płaska i szybka, co sprzyja biciu rekordów. Prowadzi m.in. okolicami dąbrowskich jezior. Uczestnicy wystartują o godz. 11 sprzed stadionu w Ujejscu, a po pokonaniu 21,097m finiszować będą przed halą „Centrum”. Limit czasu na przebycie dystansu wynosi 2 godziny 45 min. Oprócz biegaczy, do rywalizacji przystąpią uprawiający nordic walking. Do przemaszerowania będą mieć 5 km, z Pogorii III przed halę. Limit czasowy ustalono na 2 godziny.

Półmaraton Dąbrowski od lat cieszy się wielką popularnością wśród miłośników królowej sportów. Jest to jedna z najważniejszych i większych imprez biegowych w regionie. W zeszłym roku udział wzięło ponad 1250 zawodników, wśród których było prawie 350 dąbrowian.

W tym roku ustalono limit 1500 biegaczy i 200 osób w kategorii nordic walking. Organizatorem XII Półmaratonu Dąbrowskiego jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Podczas Półmaratonu, trzeba liczyć się z przejściowymi zmianami i utrudnieniami w ruchu, które wystąpią w godz.10 – 14. Dotyczy to miejsc, które znalazły się na trasie zawodów, czyli: ul. Olimpijska, Broniewskiego, Ujejska, Ujejsce Pierkowskie, Marianki, Jasna, Średnia, Piaskowa, Graniczna, Narodowa, Cupiała, wiadukt nad torami kolejowymi, Graniczna, Piłsudskiego, Królowej Jadwigi, rondo Merkury.

Kierowcy muszą stosować się do poleceń policji i służb porządkowych.

W rejonie centrum i Gołonoga można korzystać z dróg, na których nie będą obywać się zawody. Proponowane objazdy:

Z Gołonoga do centrum

Ul. Tysiąclecia dojeżdżamy do ronda, na którym skręcamy w prawo w ul. 11-listopada, dalej jedziemy prosto, aż do skrzyżowania z ul. Katowicką, czyli drogą krajową nr 94, (kierunek Katowice). Z ul. Katowickiej zjeżdżamy do skrzyżowania Alei Róż i Legionów Polskich. Skrzyżowanie to przejeżdżamy prosto, wjeżdżając na ul. Legionów Polskich, a następnie skręcamy w prawo w ul. Górniczą, którą dojeżdżamy do ul. Kościuszki.

Od strony Będzina (ul. Sobieskiego)

Na rondzie w centrum skręcamy w prawo w ul. Kościuszki, następnie w lewo w ul. Górniczą do ul. Legionów Polskich. Dojeżdżamy do skrzyżowania z Aleją Róż (z sygnalizacją świetlną) i skręcamy w lewo, zjeżdżając w dół dojeżdżamy do ronda Alei Róż – Królowej Jadwigi. Pamiętajmy, że jadąc ul. Królowej Jadwigi, a dalej Aleją Piłsudskiego nie będziemy mogli skręcić w lewo, aż do ulicy Morcinka.

Czytaj więcej

Strona główna

Metropolia zachęca do zakładania ogrodów deszczowych

Wiadomości

Metrorower w Dąbrowie Górniczej od sierpnia [MAPA]

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Hybrydy dla policji z miejskim dofinansowaniem