22 kwietnia 2024

Wysoka wygrana podtrzymuje nadzieję na play off

Drukuj

Runda play off to cel, a MKS zmierza do niego z pełną prędkością. Sezon zasadniczy jest na ostatniej prostej, a końcowy układ tabeli pozostaje sprawą otwartą. Dąbrowscy koszykarze zrobili kolejny krok, który przybliżył ich do czołowej ósemki ligi.

W sobotę w hali „Centrum” dąbrowianie podjęli Arkę Gdynia. Spotkanie upłynęło pod znakiem dominacji gospodarzy. Wyrównany był jedynie początek pierwszej kwarty. Później MKS sukcesywnie powiększał przewagę. Kiedy w trzeciej kwarcie zaczęła przekraczać 20 „oczek”, można było powiedzieć, że mecz jest już praktycznie rozstrzygnięty. W ostatniej odsłonie, w szczytowym momencie prowadzenie dąbrowskiego zespołu wynosiło aż 29 punktów. Ostatecznie pojedynek zakończył się rezultatem 107:86.

– Cieszymy się z wygranej, bo dzięki niej cały czas liczymy się w walce o play off. Przed nami ostatni mecz sezonu zasadniczego, który musimy wygrać, nie patrząc na to, co będzie się działo w innych spotkaniach – podkreślił Jakub Wojciechowski z MKS-u.

– W pierwszej połowie z naszej strony było dużo niecelnych rzutów, przez to mecz wyglądał na bardziej wyrównany, niż można się było spodziewać. W drugiej połowie wykazaliśmy się lepszą skutecznością i zaprezentowaliśmy nasz typowy styl gry – ocenił Boris Balibrea, trener dąbrowskiego zespołu.

Najlepszym zawodnikiem MKS-u był Marc Garcia, który zgromadził 22 punkty. Jakub Szumert zaliczył dla gości 16 punktów i 5 zbiórek.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej, 27 kwietnia, MKS zagra na wyjeździe z GTK Gliwice. Aby myśleć o udziale w play off, dąbrowianie muszą wygrać to spotkanie. Jednak żeby znaleźć się w czołowej ósemce Orlen Basket Ligi potrzeba będzie jeszcze trochę szczęścia i porażki którejś z drużyn, które również chcą trafić do tego grona, a ich pozycja jest jeszcze niepewna.

***
29.kolejka Orlen Basket Ligi

MKS Dąbrowa Górnicza – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 107:86  (22:16; 27:20; 33:19; 25:31 )

MKS Dąbrowa Górnicza: Marc Garcia – 22 pkt.,  Tayler Persons – 16 pkt., Nicolas Carvacho – 16 pkt. (10 zbiórek), Lovell Cabbil – 15 pkt. (10 asyst),Dominik Wilczek – 12 pkt., Dawid Słupiński – 12 pkt., Xeyrius Williams – 9 pkt., Marcin Piechowicz – 2 pkt. (11 zbiórek), Jakub Wojciechowski – 2 pkt., Maciej Kucharek – 1 pkt., Wiktor Kurowski – 0 pkt., Jakub Wojdała – 0 pkt.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Jakub Szumert – 16 pkt., Bryce Alford – 15 pkt., Adam Hrycaniuk –  13 pkt., Grzegorz Kamiński – 10 pkt., Seth Leday – 10 pkt., Stefan Kenić – 8 pkt., Kacper Marchewka – 6 pkt., Filip Matczak – 2 pkt., Maksymilian Wilczek – 2 pkt.,Nikodem Czoska – 2 pkt., Maciej Nagel – 2 pkt., Bartłomiej Wołoszyn – 0 pkt.