Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
6 września 2022

Wszystko gotowe. Szkoła na Łęknicach przejdzie gruntowną modernizację

Drukuj

Zespół Szkół nr 4 na Łęknicach, jedna z największych placówek oświatowych w mieście, przejdzie kompleksową modernizację. Zaplanowane na rok prace obejmą także basen i halę sportową.

Złożony aż z ośmiu segmentów budynek z rotundą w strefie wejściowej to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów na Łęknicach i jednocześnie jedna z największych placówek oświatowych w Dąbrowie Górniczej. Ponieważ szkoła powstała w latach 90. XX wieku, wymagała już unowocześnienia. Wycenioną na ponad 42 mln zł brutto inwestycję miasto powierzyło właśnie firmie Częstobud.

Udało nam się wybrać wykonawcę i inwestycja – ważna i długo oczekiwana przez społeczność Łęknic – w końcu wejdzie w fazę realizacji. Jestem po spotkaniu z szefem Częstobudu, który obiecał, że firma potraktuję inwestycję priorytetowo, by dotrzymać rocznego terminu realizacji prac – mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów, zapowiada, że prace rozpoczną się od segmentu B, w którym mieści się przedszkole i pomieszczenia administracyjne. – W tym samym czasie prace obejmą także halę sportową i basen, który zyska nową nieckę i nowoczesną technologię wody – dodaje Rafał Zwoliński.

Będzie nowocześnie i komfortowo

Dr Elżbieta Pełka, dyrektor Zespołu Szkół nr 4, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa nr 34 i Przedszkole nr 3, mówi, że w oczekiwaniu na początek prac udało się już wszystkich – uczniów i przedszkolaków – ścieśnić w segmencie C.

Pomogli nam i mnóstwo pracy włożyli w to wszystko także rodzice. Klasy 1-3 będą się uczyć na dwie zmiany, nie dało się już inaczej. To pokazuje przy okazji, jak nam wszystkim bardzo zależy, bo wiemy, że efektem będzie komfort i nowoczesne warunki pracy – podkreśla Elżbieta Pełka.

Z zapowiadanych zmian cieszą się wszyscy. Kuchnia – która wydaje tygodniowo około 2,5 tys. posiłków – zyska bowiem wentylację i charakterystyczny zapach odejdzie w zapomnienie. Modernizacji doczekają się będące w złym stanie toalety, wypięknieje elewacja.

Znikną kłopoty z nieszczelnościami, chłodem zimą i gorącem latem, bo w całym obiekcie zostanie wymieniona stolarka, a ściany zostaną docieplone wełną mineralną. Dzięki wymianie wszystkich instalacji budynek zostanie dostosowany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i sanitarnych. Dodatkowo – dzięki budowie windy – stanie się też przyjazny osobom z niepełnosprawnościami.

Na termomodernizację Zespołu Szkół nr 4 miasto otrzymało ponad 16,6 mln zł unijnego dofinansowania oraz 2,2 mln zł z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych.

Czytaj więcej

Strona główna

Autobusy wracają na aleję Zagłębia Dąbrowskiego i ulicę Uklańskiego

Rekreacja

Dwaj koszykarze z Dąbrowy w Top 10 pierwszej kolejki

Strona główna

Udogodnienia dla czytelników w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wiadomości

Plan dla dzielnicy. W Ząbkowicach podsumowano konsultacje