Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
30 października 2018

Wszystkich Świętych na drogach

Drukuj

Tradycyjnie okres Wszystkich Świętych, to czas wzmożonego ruchu w okolicach cmentarzy. Planując podróż samochodem na groby bliskich musimy się liczyć z utrudnieniami. Zmiany organizacji ruchu w tym czasie mają na celu utrzymanie drożności ulic oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Ulice przy cmentarzach, od 31 października do 2 listopada, całkowicie lub częściowo będą wyłączone z ruchu. Aby sprawniej dojechać do nekropolii, radzimy skorzystać z komunikacji miejskiej, która 1 listopada będzie darmowa. Autobusy i tramwaje, poza pewnymi wyjątkami, będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy.

Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu obejmą rejony w pobliżu nekropolii. I tak w ciągu ulicy Nowocmentarnej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wjazd będzie możliwy jedynie od strony ulicy 11 Listopada, zakaz wjazdu wprowadzony zostanie od strony ulicy Florowskiej (d.Buczka). Po jednej stronie jezdni będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju.

Z kolei ulica 11 Listopada zostanie wyłączona z ruchu kołowego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Majakowskiego do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza. Objazd poprowadzony będzie ulicą 6 Sierpnia. Zmiany nie będą dotyczyły komunikacji miejskiej. ( tylko 1 listopada 2018r.)

Od 30 października do 1 listopada na parking przed sklepem „Biedronka” przy ulicy 11 Listopada zostanie przeznaczony na stanowiska handlowe. W tym okresie będzie obowiązywał na nim zakaz ruchu pojazdów z wyjątkiem posiadających zezwolenie na handel. Odwiedzający cmentarz będą mogli korzystać z parkingu przed „CH Real”, na który będzie się można dostać z ulicy Krasińskiego i ulicy Katowickiej (DK94).

Natomiast w ciągu ulicy Górzystej w dzielnicy Ząbkowice wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wjazd będzie możliwy od strony Gospodarczej. Wyjazd odbywał się będzie w ulicę Związku Orła Białego. Po prawej stronie jezdni obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się i postoju.

W ciągu ulicy Kościelnej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wjazd będzie możliwy od ulicy św. Antoniego ( Gołonóg – zajezdnia autobusowa) oraz od strony ulicy Piłsudskiego (skrzyżowanie z ul. Siedmiu Szewców). Wyjazd z ulicy Kościelnej odbywał się będzie w ulicę Piłsudskiego, na skrzyżowaniu w rejonie szkoły podstawowej nr 18. Po jednej stronie jezdni ulicy Kościelnej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się i postoju. 1 listopada fragment ślepej drogi prowadzącej do sanktuarium zostanie wyłączony z ruchu kołowego.

W ciągu ulicy Myśliwskiej, na wysokości cmentarza wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju po jednej stronie jezdni. Ponadto na parkingu przy cmentarzu obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy.

Tuż przed okresem Wszystkich Świętych w Strzemieszycach, w pobliżu cmentarza przy ulicy Myśliwskiej powstał nowy parking. Wykonany z ażurowej kostki, może pomieścić 100 samochodów, dodatkowo wyznaczono 5 miejsc dla niepełnosprawnych.

Ze względów bezpieczeństwa, podobnie jak w latach poprzednich, przejście przez jezdnię drogi krajowej nr 94 w rejonie ulicy Cmentarnej będzie bezwzględnie zakazane. Piesi chcący dostać się z ulicy Majewskiego w rejon cmentarza przy ulicy Myśliwskiej powinni skorzystać z ulicy Białostockiego (ulica pod wiaduktem drogi krajowej).

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kasprzaka 25 i ul. Polcera

Kultura

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy Drodze Wojewódzkiej nr 790

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Siewierzu przy ul. Długiej