9 stycznia 2019

Wśród zwycięzców Paszportów Polityki twórcy z Dąbrowy Górniczej

Wczoraj, podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie wręczono nagrody zasłużonym twórcom kultury w dziedzinach filmu, literatury, muzyki rozrywkowej, muzyki poważnej, kultury cyfrowej, teatru i sztuk wizualnych.

Wśród zwycięzców Paszportów Polityki znaleźli się twórcy z Dąbrowy Górniczej. To nie pomyłka! Tegoroczne jury nagrodziło Dawida Podsiadło i Dianę Leonek (absolwentkę gimnazjum nr 6 i V LO). Gratulujemy i jesteśmy dumni!

Diana Lelonek odebrała nagrodę w kategorii „sztuki wizualne”. W swojej sztuce interesuje się działaniami z pogranicza bio-artu. Zajmuje się przede wszystkim fotografią, ale oryginalnie łączy ją z innymi mediami. Jury doceniło ją za oryginalną w artystycznym wyrazie analizę zagrożeń, jakie niesie współczesna cywilizacja.

Drugi Paszport „Polityki” w kategorii „muzyka popularna” otrzymał Dawid Podsiadło. Wokalista, jak można przeczytać w uzasadnieniu został wyróżniony przez tygodnik za pokazanie, że sukces na masową skalę można odnieść bez porzucania indywidualności i niezależności.

 

               

Wśród nagrodzonych znaleźli się także Joanna Kulig, Marta Górnicka, Małgorzata Rejmer, Aleksander Nowak, Kolektyw PanGenerator, Krystyna Janda.

Paszporty „Polityki” przyznawane są młodym twórcom, którzy w szczególny i niestandardowy sposób przyczyniają się do krzewienia kultury polskiej w kraju i na świecie. Nagrody wręczane są od 1993 roku w kategoriach film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna oraz – od 2016 roku – kultura cyfrowa.

Czytaj więcej

Rekreacja

Bądź bezpieczny!

Wiadomości

Dąbrowski Dzień Seniora za nami

Wiadomości

Czerwcowy jarmark staroci

Wiadomości

Uważaj na burze