6 listopada 2018

Wspólnie przeciw przemocy

Krajowa i Europejska Odznaka Jakości oraz II miejsce w Europejskim Konkursie eTwinning to nagroda za wielomiesięczną pracę Magdaleny Madej, nauczycielki angielskiego i jej uczniów z SP 29. 

Pod koniec października w Warszawie odbyło się rozdanie nagród europejskich. Praca dąbrowskich uczniów i projekt eTwinning „Take care of me – take care of you” zyskała międzynarodowe uznanie, a oni sami nie tylko doskonale zgłębili trudny temat, ale i poprawili zdolności językowe oraz nawiązali ciekawe znajomości ze swymi rówieśnikami w Europie. Gratulujemy!

Dwa lata temu 22 uczniów, dziś VI klasy, pod opieką wychowawcy, Magdaleny Madej – ambasadora programu eTwinning w województwie śląskim, przystąpiło do międzynarodowego projektu. Skupili się w nim na trudnym i coraz powszechniejszym problemie przemocy psychicznej uczniów wobec swoich szkolnych kolegów i koleżanek. Wspólnie z kolegami z Włoch, Portugalii, Ukrainy i Francji koncentrowali się na emocjach, uczuciach, trosce o innych w kontekście przemocy i cybeprzemocy.

Pod opieką i ze wsparciem swych nauczycieli, w międzynarodowych grupach, komunikujących się po angielsku powstały komiksy, filmy i anty-bullyingowy kodeks postępowania. Po ogłoszeniu listy zwycięskich projektów w Europejskim Konkursie eTwinning okazało się, że na 700 zgłoszonych projektów dąbrowski „Take care of me – take care of you” zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej 4-11.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej nie osiedli na laurach, jak dowiedzieliśmy się niedawno, wspólnie z tymi samymi partnerami rozpoczęli już prace nad kolejnym projektem. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Jednym z produktów współpracy była książka z komiksami w języku angielskim – zobacz  ANTI – BULLYING COMICS

14

Czytaj więcej

Rekreacja

Bądź bezpieczny!

Wiadomości

Dąbrowski Dzień Seniora za nami

Wiadomości

Czerwcowy jarmark staroci

Wiadomości

Uważaj na burze