Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
17 października 2018

Wsparcie dla ochotników

Drukuj

Szkolenie podnoszące kwalifikacje strażaków i dofinansowanie zakupu nowego wozu gaśniczego. To niektóre formy wsparcia miasta dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dzięki współpracy miasta i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, członkowie dąbrowskich Ochotniczych Straży Pożarnych bezpłatnie uczestniczyli w szkoleniu z kierowania ruchem drogowym.

Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych, działających w zielonych dzielnicach Dąbrowy, walczą z ogniem i ratują uczestników wypadków. W trakcie akcji najważniejsze jest niesienie pomocy. To jednak nie wszystko. Ratownicy muszą także dobrze zabezpieczyć miejsce zdarzenia i w razie potrzeby pokierować ruchem. Robienie tego w sposób profesjonalny pozwala unikać chaosu i sprowadzania kolejnych zagrożeń. I właśnie tak, profesjonalnie, działać teraz będą przeszkoleni strażacy.

– Nowe umiejętności będą bardzo przydatne. Pozwolą sprawniej i bezpieczniej prowadzić nasze akcje. Będzie to miało wpływ na bezpieczeństwo osób postronnych czy kierowców przejeżdżających w rejonie prowadzonych przez nas działań – mówili strażacy uczestniczący w kursie.

Szkolenie odbyło się w dąbrowskim ośrodku WORD. Najpierw, w części teoretycznej, kursanci poznawali przepisy i zasady związane z kierowaniem ruchem. Później z instruktorem ćwiczyli je w warunkach symulowanych na placu manewrowym. Kurs zakończył się testem wiedzy oraz sprawdzianem praktycznym, prowadzonym pod okiem policjantów.

– W Dąbrowie Górniczej stawiamy na bezpieczeństwo w różnych aspektach. Jednym z nich jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ale również podnoszenie kwalifikacji członków Ochotniczych Straży Pożarnych. W przypadku tego szkolenia połączyliśmy te dwa elementy. To kolejna odsłona naszej współpracy z WORD, w ramach której do tej pory m.in. prowadziliśmy akcje edukacyjne wśród przedszkolaków i uczniów – podkreśla Marcin Bazylak, zastępca prezydenta miasta.

Wsparcie miasta dla strażaków-ochotników ma również wymiar „większego kalibru”. Od końca września OSP Łosień dysponuje nowym wozem gaśniczym, którego zakup stał się możliwy dzięki dofinansowaniu z dąbrowskiego budżetu. Z miejskiej kasy przeznaczono na ten cel 560 tys. zł, 300 tys. zł wyłożyła Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, a 20 tys. zł wyniósł wkład własny jednostki w Łośniu. Na działalność Ochotniczych Straży Pożarnych, w budżecie miasta na 2018r. zapisano prawie 1 mln 300 tys. zł. Środki te jednostki przeznaczają są m.in. na kupno mundurów, sprzętu i utrzymywanie gotowości do działań ratowniczych.

Czytaj więcej

Strona główna

Miasto dopłaci do nowej taryfy za wodę i ścieki

Wiadomości

Ząbkowicki amfiteatr przejdzie metamorfozę

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Górki 5

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze wkładu rzeczowego – aportu