Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
9 marca 2018

Wodni maratończycy popłyną całą noc!

Drukuj

47 km 500 metrów – taki dystans przepłynął w ubiegłym roku najlepszy uczestnik czwartej edycji Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego Otyliada – największej masowej imprezy pływackiej w Polsce. W nocy z 10 na 11 marca wszyscy miłośnicy pływania zmierzą się z czasem, zmęczeniem i własnymi słabościami już po raz piąty.

Pierwszą Otyliadę zorganizowano w Myszkowie w 2014 roku. Wówczas impreza miała charakter lokalny. Dziś to ogólnopolskie „święto pływania”, w którym co roku uczestniczy niemal 50 pływalni z całego kraju. Dla jednych Otyliada jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Celem imprezy jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej, a tym samym do zainwestowania we własne zdrowie. Dlaczego wymyślono akurat pływanie? – Bo, to najtańsza do uprawiania dyscyplina sportowa (nie potrzeba sprzętu, extra ubrania) a mająca jednocześnie ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Rekordowa Dąbrowa Górnicza

Ubiegły rok zdecydowanie należał do Dąbrowy Górniczej. To właśnie w tamtejszym aquaparku Nemo – Świat Rozrywki padł rekord czwartej edycji Otyliady. Ustanowił go Łukasz Furman, który przepłynął niemal 48 kilometrów. – Pan Łukasz był absolutnym bohaterem ubiegłorocznej edycji. Rozpoczął pływanie o 18:00, po czym o 5:00, na godzinę przed końcem maratonu wyszedł z wody i stwierdził, że jego rekord jest niezagrożony. Kto wie, być może i w tym roku rekord Otyliady padnie również w Nemo… – mówi Marek Jaromin, rzecznik prasowy Nemo – Świat Rozrywki.

Pływają dzieci, rodzice, a nawet dziadkowie

Otyliada to impreza łącząca pokolenia. W całonocnym pływaniu startują dzieci, ich rodzice, dziadkowie i całe rodziny. – W ubiegłym roku najmłodszy nocny pływacki maratończyk w Nemo miał 6 lat, zaś najstarszy prawie 60. To jednak nie wszystko… Otyliada w Nemo to przede wszystkim fantastyczny doping. Na trybunach naszego basenu sportowego zasiada mnóstwo kibiców. Pojawiają się transparenty, głośne okrzyki i śpiewy, a nawet wuwuzele – dodaje Marek Jaromin.

Nemo – Świat Rozrywki gotowe na „święto pływania”

W dąbrowskim aquaparku wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Tory basenu są przygotowane, a lista startowa zamknięta z maksymalną liczbą uczestników – Jako Nemo – Świat Rozrywki z ogromną radością uczestniczymy w Otyliadzie już po raz czwarty. Gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Otyliadzie, jednocześnie informujemy, że w sobotę 10 marca ze względu na imprezę, basen sportowy w Nemo będzie czynny do godziny 17:30 – mówi rzecznik Nemo – Świat Rozrywki.

Czytaj więcej

Nieruchomości

Wykazy nieruchomości na sprzedaż

Strona główna

Noc Spadających Gwiazd na plaży przy Pogorii III

Strona główna

VIII edycja Pogoria Open Water

Rekreacja

Trener asystuje selekcjonerowi „Biało-czerwonych”. W klubie przygotowują się do sezonu