Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 lipca 2018

Wirtualny mistrz prędkości

Drukuj

18 lipca ruszają e-sportowe mistrzostwa świata w wyścigach motocyklowych. Po raz drugi wystartuje w nich dąbrowianin Mateusz Kapusta.

W ubiegłorocznej edycji zawodów Mateusz Kapusta zanotował bardzo udany występ i ostatecznie uplasował się na jedenastym miejscu. W tym roku mierzy zdecydowanie wyżej i jego celem jest finał, do którego zakwalifikuje się trzech najlepszych uczestników eliminacji.

– W ubiegłym roku ciężko było rywalizować z graczami, często młodszymi ode mnie, mającymi znacznie więcej czasu na granie. Mimo to nadążanie za nimi było bardzo motywujące i jednocześnie satysfakcjonujące. Fakt bycia najszybszym polskim graczem, choć było ich niewielu, na pewno jest przyjemny i dodatkowo uskrzydla, ale chciałbym osiągnąć coś więcej. Wiem, że nie mamy żadnego zawodnika w prawdziwej serii MotoGP, więc miejmy się czym pochwalić chociaż w tej części wirtualnej – mówi Mateusz Kapusta.

W tym roku gracze otrzymali nowa wersję gry z serii MotoGP, ze zmienioną fizyką jazdy. Dlatego każdy musiał na nowo opanować prowadzenie wirtualnego ścigacza.

– Do tej edycji mistrzostw jestem przygotowany znacznie lepiej, a nowa fizyka prowadzenia motocykli bardzo mi odpowiada. Mam nadzieję, że w tym roku moje wyniki będą jeszcze lepsze i spełnię swoje marzenie o udziale w finale – zapowiada Mateusz Kapusta.

Pierwsza runda eliminacyjna odbędzie się 18 lipca. Gracze będą się ścigać po torze Austin, prowadząc Hondę Marca Marqueza. Wielki finał zaplanowano na 16 listopada w Walencji. Jest o co walczyć, bo główną nagrodą jest samochód BMW 240i. Dodatkowo finaliści dostaną wejściówki VIP na ostatnia rundę „prawdziwych” motocyklowych mistrzostw świata. Tam zobaczą walkę na torze, na którym zmierzą się m.in. Valentino Rossi, Jorge Lorenzo, Marc Marquez i Andrea Dovizioso. Spotkają się również z tymi zawodnikami.

Czytaj więcej

Strona główna

Metropolia zachęca do zakładania ogrodów deszczowych

Wiadomości

Metrorower w Dąbrowie Górniczej od sierpnia [MAPA]

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Hybrydy dla policji z miejskim dofinansowaniem