Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
25 września 2018

Wielka nauka dla małych mieszkańców

Drukuj

Prezydent Dąbrowy Górniczej oraz Rektor Akademii WSB zapraszają najmłodszych mieszkańców miasta do udziału w zajęciach Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Tegoroczne zajęcia poprowadzą m.in. prof. Antoni Tajduś, dr Paulina Polko i gen. dr Roman Polko, dr Tomasz Rożek oraz Karol Wójcicki współpracujący z Centrum Nauki Kopernik. Rekrutacja trwa.

Co wspólnego mają klocki lego z budową wszechświata? Dlaczego niektórzy mają oczy niebieskie, a inni zielone? Czy można zobaczyć dźwięki? Jak działa sztuczna inteligencja? To tylko kilka wybranych zagadnień, które zostaną poruszone podczas wykładów Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Ideą projektu jest umożliwienie dzieciom spotkań z nauką i kulturą akademicką, rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy w sposób odbiegający od zajęć typowo szkolnych. Na spotkaniach Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, które prowadzą najlepsi wykładowcy akademiccy i eksperci z całej Polski, wykorzystuje się nietypowe pomoce dydaktyczne, multimedia, doświadczenia, eksperymenty, gośćmi nierzadko są także żywe zwierzęta. Wszystko po to, aby skutecznie dotrzeć do dziecięcej wyobraźni i w sposób dostosowany do wieku słuchaczy przekazać informacje na tematy, które zwykle zarezerwowane są dla dorosłych studentów. Program zajęć Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB obejmuje sobotnie interaktywne wykłady oraz organizowane w tygodniu praktyczne warsztaty (m.in. szybkie czytanie i techniki pamięciowe, przyroda, robotyka, matematyka, programowanie), wycieczki, zajęcia kulturalno-sportowe i muzyczne oraz wykłady dla rodziców.

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy to projekt realizowany przez Akademię WSB we współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej oraz pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta – Zbigniewa Podrazy. Zajęcia DUD przygotowane są z myślą o dzieciach w wieku 6-12 lat. W październiku mali żacy z Dąbrowy Górniczej już po raz 11 powitają nowy rok akademicki. W ciągu ostatnich lat z zajęć DUD skorzystało ponad 3000 dzieci z Dąbrowy Górniczej, a ogromne zainteresowanie projektem przyczyniło się do rozwoju programu. Obecnie Akademia WSB prowadzi największą sieć uniwersytetów dziecięcych w Polsce, a zajęcia realizowane są w 16 gminach województwa śląskiego i małopolskiego. W 2017 roku Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB zostały laureatem prestiżowej nagrody Słoneczniki przyznanej przez rodziców i ekspertów za organizację wartościowych projektów dla dzieci. Do tegorocznej edycji Słoneczników zgłoszono aż 7 inicjatyw podejmowanych przez Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB (plebiscyt nie został jeszcze rozstrzygnięty).

Więcej informacji o Uniwersytetach Dziecięcych Akademii WSB można znaleźć na stronie internetowej projektu: www.ud.wsb.edu.pl oraz uzyskać w Dziale Kształcenia Ustawicznego (pok. 016A, tel. 32 295 93 15). Rejestracji można dokonać także w formie elektronicznej.

Czytaj więcej

Strona główna

Masz problem? Zadzwoń!

Rekreacja

MKS pokonuje kolejną przeszkodę na drodze do play off

Biznes

W DIP o dofinansowaniu na rozpoczęcie działalności

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]