Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 lutego 2019

Weekendowe propozycje

Drukuj

Koniec tygodnia, to tradycyjnie czas, kiedy przedstawiamy propozycje na weekend.

PIĄTEK

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 12.00.-14.00.

Kosmo koty na drapaku

Zajęcia dla dzieci, podczas których najmłodsi będą tworzyć drapaki dla kotów.

Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 8 ul. Warszawska 8 godz. 13.00.-15.00.

Kosmiczny Zawrót Głowy

Specjalnie dla dzieci, spędzających ferie w mieście, przygotowano warsztaty edukacyjne. W ich ramach uczestnicy zabawią się w teatr cieni oraz będą rozwiązywać quizy i krzyżówki tematyczne. Na pewno nie zabraknie również chętnych, by zagrać w gry planszowe.

Hala Widowiskowo-Sportowa „Centrum” godz. 15.00.-16.30.

Warsztaty Taneczne z La Culturą

Warsztaty przygotowane specjalnie z myślą o maluchach w wieku 3-6 lat. Zajęcia będą miały charakter taneczny, a przeplatane będą grami, animacjami oraz zabawami ruchowymi.

NIEDZIELA

Fabryka Pełna Życia godz. 9.00.

Dąbrowski Jarmark Staroci

W najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejny Dąbrowski Jarmark Staroci. Będzie okazja, by wypatrzyć i kupić unikalne i piękne przedmioty.

Pogoria III godz. 11.00.

Pogoria Morsuje

Wytrwałych, lubiących mroźną aurę i zimne kąpiele, jak co tydzień zapraszamy na spotkanie dąbrowskich Morsów.

Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00.

Od Kofty od Korcza – koncert Michała Bajora

Po dość długiej przerwie, na scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi niezwykły wokalista – Michał Bajor. Zaprezentuje on program Od Kofty do Korcza w ramach Cyklu dla Dąbrowy. 

Kolekcja Od Kofty… do Korcza, niejako podsumowuje kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką i jest dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek.

Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

W związku ze specyficznym i kameralnym charakterem recitalu, organizator uprzejmie prosi o nie przyprowadzanie na koncert dzieci poniżej 6. roku życia.

CAŁY WEEKEND

Kino Kadr

Mia Biały Lew godz. 15.00. (piątek i sobota)

Gatunek: familijny, kraj produkcji: Francja/RPA/Niemcy 2018, czas trwania: 100 min, film z dubbingiem

Reżyseria: Gilles de Maistre, obsada: Melanie Laurent, Ryan Mac Lennan, Lionel Newton

Wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa. Produkcją filmu zajął się Jacques Perrin, odpowiedzialny m.in. za powstanie tak przełomowych dzieł jak Mikrokosmos i Makrokosmos. Jednym ze scenarzystów jest autor hitu Jak wytresować smoka wytwórni DreamWorks. Cudowną oprawę muzyczną skomponował Armand Amar, twórca ścieżki dźwiękowej do trzech części popularnej serii Bella i Sebastian. Jeżeli kochacie wielką przygodę, głębokie wzruszenia i niepowtarzalne piękno dzikiej przyrody – nie możecie ominąć tego wyjątkowego filmu!

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

Pałac Kultury Zagłębia (Sala Teatralna- piątek i sobota) godz. 17.00.

Asterix i Obelix

Gatunek: animacja, przygodowy, kraj produkcji: Francja 2018, czas trwania: 85 min, film z dubbingiem

Reżyseria: Alexandre Astier, Louis Clichy, obsada: Wojciech Mecwaldowski, Wiktor Zborowski, Kuba Wojewódzki

Nominowani do Oscarów twórcy hitów Odlot i Wall-e przedstawią ekranizację kultowego komiksu o Asteriksie i Obeliksie w zupełnie nowej, animowanej odsłonie. Doskonały humor, wspaniali bohaterowie, szczypta magii i rewelacyjna zabawa od pierwszej do ostatniej minuty. Oto film, który zadowoli gusta widzów w każdym wieku. W polskiej obsadzie dubbingowej głosów tytułowym bohaterom użyczyli Wojciech Mecwaldowski i Wiktor Zborowski. Autorem iskrzących dowcipem dialogów jest Jakub Wescile, współautor sukcesu takich filmów jak Kraina Lodu, Coco i Auta.

Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej musi jednak zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i kapłana Demoniksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!

Kino Kadr godz. 15.00.

Spider-Man Uniwersum– Ferie z Filmem

Gatunek: animacja, familijny, akcja, kraj produkcji: USA 2018, czas trwania: 117 min, film z dubbingiem

Reżyseria: Bob Persichetti, Peter Ramsey, obsada: Nicolas Cage, Hailee Steinfeld, Jake Johnson

Kinowy powrót jednego z najważniejszych superbohaterów, ikony popkultury – Spider-Mana! Animowana superprodukcja Sony/Marvel zabierze nas do alternatywnego Spider-Świata, w którym poznamy Milesa Moralesa, nastolatka z Brooklynu, który niespodziewanie dla samego siebie odkrywa w sobie… Spider-Mana. Z pomocą nieoczekiwanych przyjaciół uczy się, jak wyzwolić w sobie (super)bohatera.

W filmie spotkamy całe uniwersum postaci związanych z przygodami Spider-Mana. Na widzów czekają niespodzianki, nieoczekiwani goście, ale przede wszystkim mnóstwo humoru i zabawy konwencją. Gigantyczne wrażenie robi sposób animacji, jakim posłużyli się twórcy filmu.

NAGRODY:

– Złoty Glob dla najlepszej animacji 2018 roku

– najlepszy film animowany według Nowojorskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych

– najlepszy film animowany według Krytyków Filmowych Los Angeles

– najlepszy film animowany według Nowojorskich Krytyków Filmowych Online

Kino Kadr godz. 17.00.

Kartoteka 64

Gatunek: kryminalny, thriller, kraj produkcji: Dania/Niemcy, 2018, czas trwania: 100 min

Reżyseria: Christoffer Boe, obsada: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Nicolas Bro

Przeżywający problemy osobiste komisarz Carl Morck przystępuje do nierozwikłanej od lat sprawy tajemniczego zaginięcia prostytutki. W toku śledztwa odkrywa, że przypadek kobiety stanowi zaledwie fragment znacznie większej układanki, dotyczącej nadużyć najgorszego rodzaju. Takich, których geneza sięga pół wieku wstecz i które prawdopodobnie nadal mają miejsce. Nadużycia seksualne, medyczne eksperymenty i przemoc składają się na najtrudniejszą i jak dotąd najbardziej skomplikowaną sprawą w dziejach Departamentu Q.

Green Book godz. 19.30.

Gatunek: komedia, dramat, kraj produkcji: USA 2018, czas trwania: 130 min

Reżyseria: Peter Farrelly, obsada: Linda Cardellini, Viggo Mortensen, Mahershala Ali

Mahershala Ali, jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, zdobywca ponad 50 nagród i nominacji, jeden z największych faworytów oscarowego rozdania.

Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia, jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na Głębokie Południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

Czytaj więcej

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]

Rekreacja

Weekend w mieście

Rekreacja

Sportowych emocji ciąg dalszy

Strona główna

Wielkie święto folkloru w Dąbrowie Górniczej