Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 lutego 2019

Weekendowe propozycje

Drukuj

Koniec tygodnia, to tradycyjnie czas, kiedy przedstawiamy propozycje na weekend.

PIĄTEK

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 12.00.-14.00.

Kosmo koty na drapaku

Zajęcia dla dzieci, podczas których najmłodsi będą tworzyć drapaki dla kotów.

Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 8 ul. Warszawska 8 godz. 13.00.-15.00.

Kosmiczny Zawrót Głowy

Specjalnie dla dzieci, spędzających ferie w mieście, przygotowano warsztaty edukacyjne. W ich ramach uczestnicy zabawią się w teatr cieni oraz będą rozwiązywać quizy i krzyżówki tematyczne. Na pewno nie zabraknie również chętnych, by zagrać w gry planszowe.

Hala Widowiskowo-Sportowa „Centrum” godz. 15.00.-16.30.

Warsztaty Taneczne z La Culturą

Warsztaty przygotowane specjalnie z myślą o maluchach w wieku 3-6 lat. Zajęcia będą miały charakter taneczny, a przeplatane będą grami, animacjami oraz zabawami ruchowymi.

NIEDZIELA

Fabryka Pełna Życia godz. 9.00.

Dąbrowski Jarmark Staroci

W najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejny Dąbrowski Jarmark Staroci. Będzie okazja, by wypatrzyć i kupić unikalne i piękne przedmioty.

Pogoria III godz. 11.00.

Pogoria Morsuje

Wytrwałych, lubiących mroźną aurę i zimne kąpiele, jak co tydzień zapraszamy na spotkanie dąbrowskich Morsów.

Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00.

Od Kofty od Korcza – koncert Michała Bajora

Po dość długiej przerwie, na scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi niezwykły wokalista – Michał Bajor. Zaprezentuje on program Od Kofty do Korcza w ramach Cyklu dla Dąbrowy. 

Kolekcja Od Kofty… do Korcza, niejako podsumowuje kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką i jest dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek.

Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

W związku ze specyficznym i kameralnym charakterem recitalu, organizator uprzejmie prosi o nie przyprowadzanie na koncert dzieci poniżej 6. roku życia.

CAŁY WEEKEND

Kino Kadr

Mia Biały Lew godz. 15.00. (piątek i sobota)

Gatunek: familijny, kraj produkcji: Francja/RPA/Niemcy 2018, czas trwania: 100 min, film z dubbingiem

Reżyseria: Gilles de Maistre, obsada: Melanie Laurent, Ryan Mac Lennan, Lionel Newton

Wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa. Produkcją filmu zajął się Jacques Perrin, odpowiedzialny m.in. za powstanie tak przełomowych dzieł jak Mikrokosmos i Makrokosmos. Jednym ze scenarzystów jest autor hitu Jak wytresować smoka wytwórni DreamWorks. Cudowną oprawę muzyczną skomponował Armand Amar, twórca ścieżki dźwiękowej do trzech części popularnej serii Bella i Sebastian. Jeżeli kochacie wielką przygodę, głębokie wzruszenia i niepowtarzalne piękno dzikiej przyrody – nie możecie ominąć tego wyjątkowego filmu!

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

Pałac Kultury Zagłębia (Sala Teatralna- piątek i sobota) godz. 17.00.

Asterix i Obelix

Gatunek: animacja, przygodowy, kraj produkcji: Francja 2018, czas trwania: 85 min, film z dubbingiem

Reżyseria: Alexandre Astier, Louis Clichy, obsada: Wojciech Mecwaldowski, Wiktor Zborowski, Kuba Wojewódzki

Nominowani do Oscarów twórcy hitów Odlot i Wall-e przedstawią ekranizację kultowego komiksu o Asteriksie i Obeliksie w zupełnie nowej, animowanej odsłonie. Doskonały humor, wspaniali bohaterowie, szczypta magii i rewelacyjna zabawa od pierwszej do ostatniej minuty. Oto film, który zadowoli gusta widzów w każdym wieku. W polskiej obsadzie dubbingowej głosów tytułowym bohaterom użyczyli Wojciech Mecwaldowski i Wiktor Zborowski. Autorem iskrzących dowcipem dialogów jest Jakub Wescile, współautor sukcesu takich filmów jak Kraina Lodu, Coco i Auta.

Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej musi jednak zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i kapłana Demoniksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!

Kino Kadr godz. 15.00.

Spider-Man Uniwersum– Ferie z Filmem

Gatunek: animacja, familijny, akcja, kraj produkcji: USA 2018, czas trwania: 117 min, film z dubbingiem

Reżyseria: Bob Persichetti, Peter Ramsey, obsada: Nicolas Cage, Hailee Steinfeld, Jake Johnson

Kinowy powrót jednego z najważniejszych superbohaterów, ikony popkultury – Spider-Mana! Animowana superprodukcja Sony/Marvel zabierze nas do alternatywnego Spider-Świata, w którym poznamy Milesa Moralesa, nastolatka z Brooklynu, który niespodziewanie dla samego siebie odkrywa w sobie… Spider-Mana. Z pomocą nieoczekiwanych przyjaciół uczy się, jak wyzwolić w sobie (super)bohatera.

W filmie spotkamy całe uniwersum postaci związanych z przygodami Spider-Mana. Na widzów czekają niespodzianki, nieoczekiwani goście, ale przede wszystkim mnóstwo humoru i zabawy konwencją. Gigantyczne wrażenie robi sposób animacji, jakim posłużyli się twórcy filmu.

NAGRODY:

– Złoty Glob dla najlepszej animacji 2018 roku

– najlepszy film animowany według Nowojorskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych

– najlepszy film animowany według Krytyków Filmowych Los Angeles

– najlepszy film animowany według Nowojorskich Krytyków Filmowych Online

Kino Kadr godz. 17.00.

Kartoteka 64

Gatunek: kryminalny, thriller, kraj produkcji: Dania/Niemcy, 2018, czas trwania: 100 min

Reżyseria: Christoffer Boe, obsada: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Nicolas Bro

Przeżywający problemy osobiste komisarz Carl Morck przystępuje do nierozwikłanej od lat sprawy tajemniczego zaginięcia prostytutki. W toku śledztwa odkrywa, że przypadek kobiety stanowi zaledwie fragment znacznie większej układanki, dotyczącej nadużyć najgorszego rodzaju. Takich, których geneza sięga pół wieku wstecz i które prawdopodobnie nadal mają miejsce. Nadużycia seksualne, medyczne eksperymenty i przemoc składają się na najtrudniejszą i jak dotąd najbardziej skomplikowaną sprawą w dziejach Departamentu Q.

Green Book godz. 19.30.

Gatunek: komedia, dramat, kraj produkcji: USA 2018, czas trwania: 130 min

Reżyseria: Peter Farrelly, obsada: Linda Cardellini, Viggo Mortensen, Mahershala Ali

Mahershala Ali, jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, zdobywca ponad 50 nagród i nominacji, jeden z największych faworytów oscarowego rozdania.

Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia, jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na Głębokie Południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

Czytaj więcej

Wiadomości

Ostatni moment, żeby zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego

Biznes

Czerwiec pod znakiem przedsiębiorczości

Wiadomości

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

Wiadomości

Blizny na Bukowej Górze