Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
11 maja 2018

Weekend z sercem

Drukuj

W majowy weekend nie warto siedzieć w domu. Dziesiąta edycja Moto Serca, festyn folklorystyczny, biblioteczny rajd rowerowy, to tylko niektóre z propozycji, które każdego domatora wyciągną z domu.

PIĄTEK

 Miejska Biblioteka Publiczna godz. 12.00.
Klub Malucha
Cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej. W programie m.in.: gry i zabawy dla najmłodszych, wspólne czytanie i zajęcia plastyczne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 32 262 49 14

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 15.30.
Easy English
Kolejne zajęcia nauki angielskiego dla dzieci

SOBOTA

 

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 10.00.
Biblioteka Planszówek
Zapraszamy wielbicieli planszówek do spędzenia czasu, grając w gry bez prądu.

 

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 10.30.
Odjazdowy Bibliotekarz
Wszystkich i każdego z osobna, dla których czytanie książek jest ważną częścią życia, zapraszamy na rajd rowerowy pn. „Odjazdowy bibliotekarz”. Przed startem każdy z uczestników otrzyma zestaw gadżetów: kamizelki odblaskowe, szprychówki, chorągiewki oraz mapki z trasą przejazdu. Po godzinnym przejeździe przez miasto, na uczestników czekać będzie moc atrakcji. Organizatorzy zaplanowali wspólne grillowanie, gry plenerowe. Będzie okazja, by zobaczyć występ bibliotecznego zespołu „Poczytalni”. Przewidziano także konkursy z nagrodami.
Impreza odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek.Wstęp wolny!

 

Parking Centrum Handlowego Pogoria godz. 10.00.-22.00.
Moto Serce
Przed nami 10. jubileuszowa edycja akcji Moto Serce. Ideą imprezy jest promocja krwiodawstwa, dlatego już od 10.00. w dwóch zaparkowanych krwiobusach, będzie można oddawać krew. W tym roku 120 osób będzie mogło oddać ten cenny dar ratujący ludzkie zdrowie i życie. Zatem nie wahajcie się! Warto pomóc, tym bardziej, że każdy krwiodawca otrzyma upominek w postaci reklamówki z gadżetami oraz weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Osoby, które z różnych względów nie nie będą mogły w tym dniu oddać krwi, a chciałyby wspomóc akcję orz wziąć udział w losowaniu nagród, powinny oddać krew w dowolnym punkcie krwiodawstwa, powołując się na numer dąbrowskiej akcji: 208.

Dotychczas, czyli przez dziewięć edycji, w Dąbrowie oddano 300 litrów krwi. Zróbmy wszystko, by w tym roku dodać kolejne litry do tej liczby!
Tegoroczną imprezę poprowadzą Ola Kutz oraz Robert Skawiński. Będzie niepowtarzalna okazja, by na scenie zobaczyć De Mono i Big Cyc! Zagrają również Maraquja i L4.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Zbigniewa Podrazy, prezydenta Dąbrowy Górniczej.

 

 

 

 

Świetlica Środowiskowa w Strzemieszycach Małych godz. 13.30.-19.00.
XI Festyn Folklorystyczny Chlebem i solą
Na placu przed PKZ Świetlicą Środowiskową w Strzemieszycach Małych odbędzie się XI Festyn Folklorystyczny Chlebem i solą.
Wystąpią:
Miejska Orkiestra Dęta
Koła Gospodyń Wiejskich
Zespół instrumentalno-wokalny Swojaki
Przewidujemy Konkurs Twórczości Ludowej dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Dąbrowy Górniczej, w kategoriach: najlepszy chleb staropolski na zakwasie, słodkie wypieki, wiejski stół oraz strój ludowy.

NIEDZIELA

Dworzec Kolejowy Dąbrowa Górnicza godz. 8.55.
Rajd Jurajski
Miłośnicy dwóch kółek zbiorą się na dworcu, by pociągiem o 8.55., pojechać do Mrzygłodu. Stamtąd trasami jurajskimi rowerzyści będą zmierzać do Żarek Letnisko, skąd pociągiem o 17.35. wrócą do Dąbrowy Górniczej.

Pan Magiczny Show – Niedzielny Poranek Teatralny – Pan Magiczny Show
Dom Kultury Ząbkowice godz. 10.30-11.30 (cena biletu 10 zł)
Na najmłodszych widzów czeka kolejny spektakl z cyklu „Niedzielne Poranki Teatralne”. Tym razem podczas interaktywnego spotkania pt. „Królik show” na scenie wystąpi iluzjonista Pan Magiczny, który zabierze dzieciaki w elektryzującą podróż do świata NIESAMOWITOŚCI!
Mówiąc iluzjonista, co przychodzi nam jako pierwsze na myśl? Pojawienie królika z kapelusza! Zapraszamy wgłąb króliczej nory, by odnaleźć zaginionego królika, pogłaskać go, poznać prawdziwe zaklęcia i spotkać magiczne stworzenia. Królicze emocje do kwadratu gwarantowane!

Czas trwania: 45 minut

Pałac Kultury Zagłębia (sala kameralna im. M. Spisaka) godz. 15.30.
Mocne brzmienie gitarowe – koncert dla dzieci (cena biletu 5 zł.)
Mocne brzmienia gitarowe to koncert, gdzie w roli głównej wystąpi gitara. Będzie można zobaczyć jej różne odmiany i usłyszeć jej różne brzmienia. Zaprezentuje się m.in.: gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna i basowa. W programie znajdą się utwory zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej.

Wykonawcy:
Przemysław Hanaj – gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna
Kosma Kalamarz – gitara basowa oraz basowa akustyczna (bezprogowa)
Jolanta Schmidt – prowadzenie

Koncerty rodzinne to część programu edukacyjnego dla dzieci pod nazwą „Tajniki muzyki”. Do odkrywania muzycznych sekretów zapraszamy rodziców i opiekunów ze swoimi pociechami.

 

CAŁY WEEKEND

Kino Kadr
Katyń – ostatni świadek godz. 17.00.
Gatunek: dramat, thriller; kraj produkcji: Polska, Wielka Brytania 2017, czas trwania: 97 min
Reżyseria: Piotr Szkopiak; obsada: TAlex Pettyfer, Talulah Riley, Robert Więckiewicz, Piotr Stramowski

Ostatni świadek odsłania kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II wojny światowej – ukrywanej przez lata prawdzie o zbrodni katyńskiej. Zainspirowany biografią jej naocznego świadka, Iwana Kriwoziercowa alias Michał Łoboda, próbuje dojść przyczyny przedwczesnej śmierci mężczyzny w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii w 1947 r.

W roli brytyjskiego dziennikarza, który odkrywa dla zachodniego świata przerażającą prawdę o popełnionym przez Sowietów mordzie katyńskim zobaczymy Alexa Pettyfera (Jestem numerem cztery). Michała Łobodę zagra Robert Więckiewicz, zaś jego przyjaciela Andrzeja Nowaka – Piotr Stramowski (Pitbull. Niebezpieczne kobiety). Ponadto w filmie wystąpią: Henry Lloyd Hughes (Iluzja 2), Michael Gambon (Harry Potter) oraz Talulah Riley (Westworld). Inspiracją do napisania scenariusza stała się osobista historia reżysera Piotra Szkopiaka, który w Katyniu stracił dziadka.

Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood (Alex Pettyfer) marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy.

120 uderzeń serca godz. 19.30.
Gatunek: dramat obyczajowy; kraj produkcji: Francja, 2017; czas trwania: 140 min
Reżyseria: Robin Campillo, obsada: Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois, Adèle Haenel, Jean-François Auguste, Saadia Bentaïeb

Grand Prix MFF w Cannes 2017. 6 nagród Cezara 2018, w tym dla Najlepszego Filmu oraz za Najlepszy Scenariusz Oryginalny. Gdy czujesz gniew i sprzeciw wobec tego, co robią politycy, nie czekaj. Walcz o swoje prawa. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90.

W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. 120 uderzeń serca to pełen pasji i furii portret młodości, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90.: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.

Czytaj więcej

Wiadomości

Konferencja Siła Kobiet

Rekreacja

Koszykarze tuż za podium

Wiadomości

Pociągi i komunikacja miejska na jednym bilecie

Wiadomości

Dopisz się do stałego obwodu głosowania