Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 lutego 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 24.02

Turniej Taneczny Nemo 2023
Klub Aquarium godz. 15.00
Taniec to twoja pasja? Tańczysz solo lub w grupie? Nemo – Świecie Rozrywki stanie się areną wielkiej tanecznej przygody! Dlatego nie może Was tam zabraknąć! Turniej Taneczny Nemo 2023 to propozycja dla solistów jak i grup tanecznych nie przekraczających w swoim składzie 5 osób.

Światy Minecraft – warsztaty LEGO
Dom Kultury Ząbkowice godz. 17.00
Minecraft to słynna gra komputerowa, pozwalająca na tworzenie dowolnych kreacji z bloków oraz formowanie i modyfikowanie rozległych, otwartych światów.  Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia! Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Poprowadzi je dla nas jeden z finalistów drugiej serii programu Lego Masters – Patryk Ziętara.
Bilety: bilety.palac.art.pl

Kolacja dla głupca – spektakl
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.30
Tytułowa „kolacja dla głupca” ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera. Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje, niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl.
Bilety: kupbilecik.pl

Sobota 25.02

Nordic walking z Erą Nowych Kobiet Zagłębie
Pogoria III godz. 11.00
Zabierz ze sobą kijki, butelkę wody i dobry humor. Jeżeli nie posiadasz kijków, nic się nie martw, zawsze możesz wybrać się z nami na spacer. A jak wiemy, ruch to zdrowie przy dodatkowym atucie, fantastycznej atmosfery jaką zapewnimy. Po spacerku, wypijemy wspólnie kawkę.

„Stan naszego zdrowia psychicznego” wykład prof. dr hab. n. med. Janusza Heitzmana
Miejska Biblioteka Publiczna
godz. 11.00
Janusz Heitzman – prof. dr hab. n. med. i nauk o zdrowiu, specjalista psychiatra, kierownik Kliniki Psychiatrii Sądowej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, wykładowca akademicki, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Pełnomocnik Ministra Zdrowia ds. Psychiatrii Sądowej, członek Komitetu Zdrowia Publicznego PAN, członek Zespołu do spraw zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży Ministerstwa Zdrowia.
Rezerwacja: rezerwacje.biblioteka-dg.pl

Niedziela 26.02

„Nabucco” Giuseppe Verdi – spektakl operowy
Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.00
Dąbrowska publiczność będzie mogła usłyszeć przepiękną pieśń „Va pensiero”, która stała się nieoficjalnym hymnem Włoch i nawet dziś jest często bisowana. Niektórzy twierdzą, że dla tego jednego utworu nie można opuścić żadnego przedstawienia. Gromkimi brawami publiczność nagradza uwerturę oraz większość melodii – zarówno chóralnych, jak i arii czy duetów. W Operze Śląskiej spektakl ten zajmuje pozycję zaszczytną; jest jedną z wiodących oper w jej repertuarze.
Bilety: bilety.palac.art.pl

Kacper Ruciński – stand-up
Dom Kultury Ząbkowice godz. 19.00
Kacper Ruciński – prekursor polskiego stand-upu, człowiek który od dekady czynnie jeździ ze swoimi solowymi programami komediowymi. Poprzedni program zobaczyło ponad 40.000 ludzi, trasę BANG2 w której Kacper brał udział zobaczyło na żywo prawie 100.000 ludzi. Nowy program, nowe spostrzeżenia.Kacper Ruciński – prekursor polskiego stand-upu, człowiek który od dekady czynnie jeździ ze swoimi solowymi programami komediowym
Bilety: kupbilecik.pl

Kino KADR

Repertuar Kina KADR na nadchodzące dni. Bilety: bilety.palac.art.pl

Właściciele
24.02 – 01.03 godz. 17.00
Komedia satyryczna z gwiazdorską obsadą, będąca kinowym debiutem cenionego reżysera teatralnego. Niemal cała akcja filmu rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, w trakcie zebrania wspólnoty mieszkaniowej pewnej praskiej kamienicy. Spotkanie grupy wyrazistych osobowości, z których każda ma własne pomysły, owocuje wieloma spięciami i groteskowymi sytuacjami.

Podejrzana
24.02 – 01.03 godz. 19.00
Prowadząc śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny, detektyw zaczyna odczuwać fascynację i podejrzliwość wobec wdowy po nim.

Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka – Weekendowe Kino Dzieci
25.02 – 26.02 godz. 10.00
Asteriks i Obeliks zmagali się już z Juliuszem Cezarem, odwiedzili Kleopatrę, wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, a nawet pili herbatkę u boku Jej Królewskiej Mości. Teraz, w piątym aktorskim filmie z serii, nieustraszeni bohaterowie wyruszą na Daleki Wschód, aby z pomocą swojego magicznego wywaru uratować chińską Cesarzową.

Mumie – Weekendowe Kino Dzieci
25.02 – 26.02 godz. 12.00
Trzy egipskie mumie przypadkowo wkraczają do współczesnego świata.

Fabelmanowie
25.02 – 26.02 godz. 14.15
Steven Spielberg wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i poczatkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

 

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Dąbrowski bus dla seniora. Nowy numer i nieco niższe opłaty

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Rekreacja

MKS ostatni raz w rundzie zasadniczej zagra u siebie