Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
28 czerwca 2024

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 28.06

Klub Historyczny im. Jana Kmiotka „ECHO STRZEMIESZYC”
Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 8 godz. 17.00
Gościem będzie Łukasz Kmiotek, pasjonat historii naszego regionu, który opowie o fascynujących miejscach związanych z historią Strzemieszyc Wielkich.
Wstęp wolny

DJ set Se7en & jabbadrummer
Fabryka Pełna Życia godz. 19.00
W programie energetyczny DJ set wykonaniu SE7EN oraz występ utalentowanego perkusisty jabbadrummer! Perkusista na stałe grający z raperem Pezet i zespołem Pink Freud.
Wstęp wolny

Sobota 29.06

Kierunek GZM – Pałac, Kamera, Akcja!
Pałac Kultury Zagłębia godz. 10.00, 11.30, 13.00, 14.30
Podczas wycieczki odwiedzimy hole Pałacu Kultury Zagłębia, Salę Teatralną wraz ze sceną główną, Salę Ślubów, kompleks Sal Agora, Salę Konferencyjną oraz Kino Kadr. Trasa wycieczki została dostosowana do osób niepełnosprawnych. Tym sposobem w wycieczce mogą wziąć udział zarówno dorośli, dzieci jak i osoby na wózkach inwalidzkich.
Dostępne wolne miejsca!

Piknik Integracyjny Rodzinne Planty III
Planty im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego godz. 12.00
W programie porady psychologiczne, bezpłatne badania wzroku, ciśnienia i glukozy, kiermasz książek, warsztaty artystyczne, malowanie twarzy, gry i zabawy dla całej rodziny.

Metrodisco
Fabryka Pełna Życia godz. 18.00
To wyjątkowe wydarzenie muzyczne toczyć się będzie na 2 scenach z udziałem 5 didżejów. To będzie 6 godzin unikatowych brzmień i energetycznych rytmów. Fabryka Pełna Życia otworzy swoje drzwi dla wszystkich poszukiwaczy muzycznych przygód, a pomogą nam w tym wykonawcy – didżeje: Se7en (Gliwice), Lelle (Łaziska Górne), Alexsoundra (Sosnowiec), KOMX (Siewierz) i Thomas Sun (Dąbrowa Górnicza).
Wstęp wolny

Niedziela 30.06

Dąbrowskie Stonehenge
Bukowa Góra godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00
Uczestnicy wycieczki znajdą się w magicznej przestrzeni leśnej na Bukowej Górze. Wycieczka prowadzi po górze, która oprócz atrybutów przyrodniczych przedstawia ślady aktywności człowieka sprzed kilku tysięcy lat. Finałem wycieczki będą odwiedziny na stanowisku archeologicznym oraz warsztaty mające na celu zapoznać uczestników ze specyfiką pracy archeologa. Najmłodsi będą mogli samodzielnie dokonać znalezisk na archeologicznym stanowisku ćwiczebnym. Wycieczka charakteryzuje się wyjątkowością na skalę regionu, wykorzystuje miejsca mało znane na co dzień.
Brak wolnych miejsc

Joga na trawie
Fabryka Pełna Życia godz. 10.00
Fabryka Pełna Życia i Chata Jogi zapraszają na zajęcia w sezonie letnim 2024 w każdą niedzielę czerwca, lipca i sierpnia.

IV Dziecięcy Festiwal Biegowy
Park Zielona godz. 11.00
Biegowe święto dla najmłodszych fanów ruchu na świeżym powietrzu!

Piotr Bałtroczyk – stand up „Starość nie jest dla mięczaków”
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”. To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.
Bilety: biletyna.pl

Namiastka – koncert
Fabryka Pełna Życia godz. 18.30
Zespół Namiastka powstał z pasji do muzyki i słowa pisanego. Utwory Namiastki charakteryzuje wyraźnie zarysowany rytm oraz mocno gitarowe brzmienie. Melancholijna, rozbudowana warstwa tekstowa piosenek to znak rozpoznawczy zespołu. Teksty w języku polskim i kobiecy wokal w połączeniu z melodyjnym brzmieniem gitar tworzą niepowtarzalny klimat na każdym z koncertów.
Wstęp wolny

Kino KADR

Strażniczka smoków – Letnie Kino Dzieci 2024
28.06 – 30.06 godz. 11.00
W starożytnych Chinach smoki żyły w przyjaźni z ludźmi. Niestety, ludzka chciwość zakończyła ten sojusz. Wiele lat później mała sierota Ping dba o ostatnią parę uwięzionych smoków. Dziewczynka spędza czas, pomagając swej opiekunce w pałacowym gospodarstwie. Próbuje też trzymać z dala od kłopotów niesforną przyjaciółkę, myszkę Hua Hua, która ciągle przeszkadza w obowiązkach. Pewnego dnia Ping dowiaduje się o swoim prawdziwym przeznaczeniu – musi uratować niezwykle cenne, smocze jajo.

Istoty fantastyczne – Letnie Kino Dzieci 2024
28.06 – 30.06 godz. 15.00
Historia dziewczynki, która odkrywa, że może zobaczyć wyimaginowanych przyjaciół wszystkich, których zna. Co robi z tą supermocą? Wyruszy w magiczną przygodę, aby połączyć zapomniane istoty fantastyczne z tymi, dla których są ważne.

Czytaj więcej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej

Wiadomości

Studenci opracowali modelowe zagospodarowanie terenu

Komunikaty

Wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu