Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
21 czerwca 2024

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 21.06

Strefa Kibica EURO 2024
Fabryka Pełna Życia godz. 18.00
Fabryka Pełna Życia zaprasza do Strefy Kibica na mecze grupowe Polski w finałach piłkarskich mistrzostw Europy 2024 pod hasłem: „Razem kibicujemy biało-czerwonym”!
Wstęp wolny

Muzyka nad wodą – Orkiestra Na Dużym Rowerze
Pogoria III godz. 20.00
Orkiestra Na Dużym Rowerze – to polski zespół pop-folkowy utworzony w 2021 roku w Bydgoszczy. Unikalnym atutem zespołu jest połączenie przez muzyków gry na instrumentach z jednoczesną jazdą na specjalnie skonstruowanym sześcioosobowym rowerze. Grupa jest półfinalistą XIII edycji Mam Talent. Orkiestra zagrała już ponad 200 koncertów, przemierzając ponad 100 tysięcy kilometrów.
Wstęp wolny

Letnie Kino Plenerowe – Masz ci los
Dom Kultury Ząbkowice godz. 21.30
Podczas stypy po pogrzebie ukochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi staruszek grał przez całe życie. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią. Rodzina i przyjaciele nagle z wielką mocą odczuwają potrzebę zobaczenia dziadka jeszcze raz… Do gry niespodziewanie wkracza także ksiądz okolicznej parafii, który doskonale wie, co knują krewni i sam chętnie odświeżyłby kościół (i nie tylko) przy pomocy pieniędzy z wygranej. Zaczyna się wyścig na pomysły, intrygi i podstępy.

Sobota 22.06

I Zagłębiowski Festiwal Jogi
Fabryka Pełna Życia godz. 9.00
Jogini, joginki, zgromadźmy się na wspólnej praktyce – w programie wiele stylów jogi, m. in. Iyengar, Ashtanga, Vinyasa, powięziowa i Yin.
Wstęp wolny

Charytatywny Piknik Rodzinny
Park Zielona godz. 10.00
Stowarzyszenie Ósmy Dzień zaprasza na dzień pełen zabaw, pokazów i zawodów, a do tego na pyszny poczęstunek.

Noc Kupały w kajaku – Zagłębiowskie wianki
Pogoria III godz. 16.30
O zachodzie słońca na zbiorniku wodnym Pogoria III rozpocznie się niepowtarzalny i klimatyczny spływ kajakowy z pochodniami. Zachęcamy uczestników spływu do ubrania się w białe stroje: panowie w białe koszule, panie w białe sukienki i obowiązkowo wianek z ziół i kwiatów na głowie. Na uczestników czeka ognisko, spływ kajakowy oraz przede wszystkim puszczanie wianków.
Wstęp wolny

Niedziela 23.06

Joga na trawie
Fabryka Pełna Życia godz. 10.00
Fabryka Pełna Życia i Chata Jogi zapraszają na zajęcia w sezonie letnim 2024 w każdą niedzielę czerwca, lipca i sierpnia.
Wstęp wolny

Wianki 2024
Park Zielona godz. 17.00
W Parku Zielona przy fontannie odbędą się tradycyjne obrzędy nocy świętojańskiej – puszczanie wianków na rzece oraz pokaz tańców ludowych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca PKZ Gołowianie.
Wstęp wolny

Kino KADR

Ruchomy zamek Hauru
21.06 – 26.06 godz. 17.00
Sophie, zmieniona przez czarownicę w staruszkę, trafia do dziwnego zamku należącego do czarodzieja Hauru. Spotkany w nim demon składa jej pewną propozycję.

Kolacja pożegnalna
21.06 – 26.06 godz. 19.30
Pandemia i związany z nią lockdown solidnie dały się we znaki Lisie i Clemensowi, głównym bohaterom komedii „Kolacja pożegnalna”. Para zdecydowana jest zacząć nowy rozdział w swoim życiu, a pomóc ma w tym przeprowadzka z sennego Hanoweru do tętniącego życiem Berlina. Lisa jest ambitną lekarką, przed którą poważna zawodowa szansa, Clemens z kolei próbuje swoich sił jako piosenkarz i tekściarz. Oboje liczą, że wyjazd do niemieckiej stolicy okaże się przełomowy na każdej płaszczyźnie ich życia. Zanim jednak do tego dojdzie, para postanawia zorganizować pożegnalną kolację w swoim niemal pustym już mieszkaniu.

Ponyo – Weekendowe Kino Dzieci
22.06 – 23.06 godz. 11.00
Pięcioletni chłopiec o imieniu Sosuke mieszka wraz z mamą w nadmorskiej miejscowości. Podczas zabawy na plaży Sosuke znajduje uwięzioną w słoiku złotą rybkę. Nadaje jej imię Ponyo i obiecuje zawsze się nią opiekować. Jednak Ponyo nie jest zwyczajną rybką – to córka potężnego czarodzieja, który zrozpaczony jej zniknięciem, wzburzy całe morze, by sprowadzić ją do domu. Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda, podczas której chłopiec i rybka muszą połączyć siły, by ocalić świat przed niebezpieczeństwem i spełnić marzenie Ponyo o zostaniu człowiekiem.

Do granic
22.06 – 23.06 godz. 14.00
„Do granic” to hiszpański thriller psychologiczny, który zamyka się w zaledwie 77 minutach i niemal w całości rozgrywa się w jednej przestrzeni, a mimo to nie można oderwać od niego oczu. Ten festiwalowy przebój zdobył niemal 30 nagród na całym świecie. Krytyka okrzyknęła go „masterclassem z suspensu”, a na portalu Rotten Tomatoes ma obecnie ocenę 100% – zarówno od krytyków filmowych, jak i od widzów.

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej

Wiadomości

Studenci opracowali modelowe zagospodarowanie terenu

Komunikaty

Wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu

Biznes

„Lokal na start” czeka do końca miesiąca