Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
14 czerwca 2024

Weekend w mieście

Drukuj

Sprawdźcie, co dzieje się w Dąbrowie Górniczej w najbliższy weekend! Przed nami mnóstwo wydarzeń – każdy znajdzie coś dla siebie.

Piątek 14.06

Dąbrowski Dzień Seniora
Fabryka Pełna Życia, godz. 14.00
Święto dąbrowskich seniorek i seniorów rozpocznie się o godz. 14 na Placu Wolności w Dąbrowie Górniczej, skąd wyruszy barwny korowód na czele z Miejską Orkiestrą Dętą w stronę Fabryki Pełnej Życia, gdzie nastąpi symboliczne przekazanie przez Prezydenta Miasta Seniorom kluczy do miasta. Następnie Seniorzy przejmują teren Fabryki Pełnej Życia! W tym dniu na wszystkich czekać będzie Miasteczko Senioralne, podzielone na różnorodne strefy. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie niezapomniana Potańcówka dla Seniorów, którą poprowadzi DJ Johnny!

Sobota 15.06

3 Przystanek Śląskiej Ligii Breakingu
Fabryka Pełna Życia, godz. 9.00
Breaking od 2024 roku stał się oficjalną dyscypliną olimpijską. Zmagania najlepszych tancerzy na świecie będziemy mogli obserwować w tym roku podczas Olimpiady we Francji. W FPŻ możecie zobaczyć na żywo zmagania najlepszych młodych adeptów z naszego miasta i z całego województwa śląskiego.

Zakończenie sezonu z Cultural Bajzel
Pałac Kultury Zagłębia, godz. 16.00
Cultural Bajzel przygotował dla Was pokazy taneczne i niespodzianki! Wejściówka: 30 zł, dostępna w recepcjach studiów w Dąbrowie Górniczej i Katowicach.

Noc Siatkojańska
CSLiW w Parku Zielona, godz. 18.00
To już osiemnasta edycja tego nietypowego – bo pod osłoną nocy – turnieju siatkówki plażowej. Grając wśród rozświetlonych latarni i przy dźwiękach housowej muzyki, uczestnicy będą mogli się poczuć, że rywalizują w wyjątkowych okolicznościach. Dodatkową atrakcją będą liczne nagrody dla najlepszych zawodników. Nagrody finansowe i rzeczowe w tegorocznym turnieju to aż 10.000 zł! Tak więc będzie o co powalczyć. Na wszystkich tych, którzy nie tylko zagrają w turnieju ale także będą chcieli chwilę odpocząć, czekać będzie strefa relaksu. Będzie w niej można nie tylko poleżeć na leżakach czy tez kocach, kibicując wybranej drużynie ale także smacznie zjeść, porozmawiać w sympatycznym gronie a nawet skorzystać z leczniczych masaży.
Wzorem lat ubiegłych powróci także tradycja puszczania wianki z kwiatów na wodę.

Dąbrowski wieczór komediowy
Villa Moda, godz. 19.00
Stand-Up prowadzi Damian Kubik. Wystąpi kilku komików w swoich krótkich programach. Bilety w cenie 30 zł do kupienia tutaj.

Niedziela 16.06

Joga na trawie
Fabryka Pełna Życia, godz. 10.00
Zajęcia są bezpłatne i niezobowiązujące np. możesz przyjść tylko raz, żeby sprawdzić, czy to jest odpowiednia forma spędzania czasu wolnego dla ciebie. Odbywają się na zielonej łące w wyjątkowych postindustrialnych przestrzeniach Fabryki Pełnej Życia. Prowadzą instruktorki i instruktorzy z Chaty Jogi.

Pałac Kultury Zagłębia – jak architektura budowała nowy świat?
Pałac Kultury Zagłębia, godz. 12.00
Stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza na spotkanie, podczas którego zostaną poruszone tematy socjalizmu, roli służebnej architektury, dowiecie się, czy marmury ze Świerklańca trafiły do PKZ i wiele więcej. Wejściówka: 20 zł.

Dzień Chemika. 140-lecie HSG Ząbkowice
Dom Kultury Ząbkowice, godz. 15.00
Dzień Chemika to wyjątkowa lekcja historii z przemysłowej przeszłości Zagłębia Dąbrowskiego, Dąbrowy Górniczej i hut szkła, która ma wymiar symboliczny. W Ząbkowicach w Hucie Szkła Gospodarczego i Hucie Szkła Okiennego był to dzień odznaczeń, świętowania i zabawy, pracownicy hut wspominają go radośnie z łezką w oku nostalgii.

Kibicuj biało-czerwonym
Fabryka Pełna Życia, godz. 15.00
Strefa Kibica piłkarskich mistrzostw Europy powstanie w budynku Warsztatu. Tam będzie można wygodnie rozsiąść się na leżaku i oglądać na dużym ekranie sportowe zmagania polskich piłkarzy. Oprócz możliwości oglądania meczów, przygotowano również inne atrakcje. Przed starciem Polski z Holandią, gościem Strefy Kibica będzie doświadczony sędzia piłkarski Sebastian Jarzębak, który odkryje tajemnice VAR-u.

Dzień baniek mydlanych ze Smokiem Edziem
Fabryka Pełna Życia, godz. 15.00
Poczuj niesamowity klimat tysięcy baniek wypuszczanych w powietrze i spotkaj się ze Smokiem Edziem, ulubieńcem dzieci z kanału Youtube, z którym będzie można się spotkać, przytulić, poprosić o autograf. Do tego koncert Smoka Edzia, zabawy i konkursy, strefa zamków dmuchanych i inne atrakcje. Wstęp bezpłatny.

 

Czytaj więcej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej

Wiadomości

Studenci opracowali modelowe zagospodarowanie terenu

Komunikaty

Wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu