Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 maja 2024

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 24.05

Polonez Olimpijski dla Polskich Olimpijczyków
Plac Wolności godz. 15.30
Motywem przewodnim będzie utwór specjalnie skomponowany na tą okazję. Zwieńczeniem wydarzenia będzie stworzenie klipu muzycznego, który zostanie przesłany za pośrednictwem Polskiego Komitetu Olimpijskiego do Polskich Olimpijczyków. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych najlepiej w wyjątkowych strojach w tym strojach kibiców Reprezentacji Polski. Wspólnie dopingujmy naszych sportowców.

Potańcówka z okazji Dnia Matki
Świetlica w Antoniowe godz. 16.30
Potańcówka z okazji Dnia Matki przy muzyce zespołu Senior Band.
Brak miejsc

Jak nazwać pieska? Wernisaż wystawy Aleksandry Czudżak
Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.00
Prezentowany zbiór prac w całości poświęcony jest naszym siostrom i braciom mniejszym – pieskom. Prace zostały podzielone na rozdziały, uzupełnione opisem każdej psiej grupy oraz spisem imion. I tak oto mamy całą zgraję psich gwiazdorów – jedni prosto od fryzjera i stylistki, rozwaleni na kanapach i poduszkach; inni cali szczęśliwi, bo właśnie wytarzali się w czymś paskudnym. Ekscentrycy, oryginały i podwórkowe burki z charakterem wypisanym na pyskach.
Wstęp wolny

Otwarta próba
Villa Moda godz. 19.30
Na scenie pojawią się utalentowani muzycy, pasjonaci bluesa, muzyki rockowej czy też jazzu. Inicjatorem wydarzenia jest zespół Dark River Czarna Przemsza Blues Band działający lokalnie na Śląsku i Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim.
Wstęp wolny

Sobota 25.05

Silesia Sup Cup
Pogoria III godz. 9.00
Wszystkie wyścigi rozegramy na piaszczystej plaży Pogorii III w trzech podstawowych konkurencjach: sprint, wyścig techniczny oraz długi dystans. Dla zwycięzców każdej kategorii medale oraz nagrody. Najbardziej wartościowe nagrody to będą nagrody niespodzianki rozlosowane spośród wszystkich uczestników.

Boardgame Night w Sztygarce
Muzeum Miejskie Sztygarka godz. 16.00
Na miejscu będziecie mieli okazję usiąść do gier różnego kalibru: od imprezowych i rodzinnych szybkich tytułów po nawet kilkugodzinne kobyły dla prawdziwych Geeków, poznacie kilka nowości oraz klasyków i spędzicie miło czas w gronie planszówkowych zapaleńców. Na pewno nie będziecie się z nami nudzić.

Chwytaj Dzień
Klub Osiedlowy Helikon godz. 17.00
Koncert w wykonaniu Chóru Zorza, zespołu Non a capella oraz solistów i instrumentalistów na co dzień związanych z klubem.
Brak biletów

Stand-Up Bartosz Gajda i Wojtek Kamiński – Dąbrowski Wieczór Komediowy
Villa Moda godz. 19.00
Kilka słów o Bartoszu. Przez całe nasze życie przebiega taka Cienka Czerwona Linia…. Po jednej stronie tej linii jest dobro, miłość, empatia a po drugiej… ktoś wlewa mleko do płatków… Jak można? Wiadomo, że najpierw płatki a potem mleko! To tylko punkt wyjścia do rozważań. Na pozór błahych, ale jakby się zastanowić to jest w tym dużo głębi i prawdy. Będzie min. o tym co robią kurierzy jak nikt nie widzi, co musi powiedzieć mąż przed sądem żeby dostać rozwód oraz czy błędy w wychowaniu swoich dzieci rzutują na przyszłość. Wszystko to jak zwykle w bardzo inteligentnej formie.
Bilety: kupbilecik.pl

Niedziela 26.05

Silesia Sup Cup
Pogoria III godz. 9.00
Wszystkie wyścigi rozegramy na piaszczystej plaży Pogorii III w trzech podstawowych konkurencjach: sprint, wyścig techniczny oraz długi dystans. Dla zwycięzców każdej kategorii medale oraz nagrody. Najbardziej wartościowe nagrody to będą nagrody niespodzianki rozlosowane spośród wszystkich uczestników.

Kino KADR

Misja
24.05 – 29.05 godz. 17.00
Wyprodukowany przez National Geographic dokument „Misja”, opowiada historię młodego amerykańskiego protestanckiego misjonarza – Johna Chau – który został zabity w listopadzie 2018 przez mieszkańców wyspy Sentinel Północny (jedynej do tej pory wyspy, gdzie nie pojawił się człowiek spoza jej obszaru) w trakcie próby nawracania jej mieszkańców na chrześcijaństwo. Film stawia pytanie o granice ewangelizacji w XXI wieku.

Jutro będzie nasze
24.05 – 29.05 godz. 19.00
„Jutro będzie nasze” mówi o zbiorowym przebudzeniu, o kobietach, które jako pierwsze odważyły się przeciwstawić dziedzictwu przemocy. Przeplatający śmiech i łzy, wprost dotykający bolesnych doświadczeń, a przy tym lekki jak rzymskie wakacje film Cortellesi dowodzi, że przyszłość leży – dosłownie – w naszych rękach. Czy od czasów naszych babek coś dla siebie wywalczyłyśmy? Tak, i lepiej mocno tego pilnujmy, mówi reżyserka.

Spirited Away: w krainie Bogów
25.05 – 26.05 godz. 11.00
Rodzina Chihiro musi przeprowadzić się do nowego domu. Po drodze gubią się w lesie i trafiają do dziwnego miejsca przypominającego opuszczone wesołe miasteczko. Rodzice Chihiro znajdują stół pełen znakomitych potraw i natychmiast zabierają się do jedzenia. Tymczasem dziewczynka zwiedza to dziwne miejsce. Okazuje się ono nie opuszczonym wesołym miasteczkiem, ale tajemniczą krainą, gdzie rządzi zła czarownica, Yubaba. Aby nie podzielić losu swoich rodziców oraz uratować siebie i ich (zostali zamienieni w świnie za zjedzenie pokarmu bogów), Chihiro musi rozpocząć pracę w tym tajemniczym świecie.

Return to Reason – seans w ramach Dni Śląskich Kin Studyjnych
25.05 – 26.05 godz. 14.00
„Return to Reason” („Powrót do rozumu”) to tytuł pierwszego, legendarnego filmu awangardowego autorstwa Mana Raya (Emmanuel Radnitzky). W setną rocznicę jego premiery cztery odrestaurowane dzieła amerykańskiego fotografa i filmowca zostały zrekonstruowane cyfrowo, a zupełnie nową, zaskakującą muzykę nagrali do nich założyciele zespołu SQÜRL: geniusz kina niezależnego Jim Jarmusch wraz z Carterem Loganem.

Na samym dnie – seans w ramach Dni Śląskich Kin Studyjnych
25.05 godz. 18.00
Nastoletni Mike dostaje pracę w jednej z londyńskich łaźni. Chłopak poznaje tam starszą od niego kobietę i rozpoczyna desperacką walkę o jej względy.

Opętanie – seans w ramach Dni Śląskich Kin Studyjnych
26.05 godz. 18.00
Berlin Zachodni w okresie zimnej wojny. Mark i Anna przechodzą małżeński kryzys spowodowany długotrwałą nieobecnością mężczyzny i romansem kobiety. Kobieta zaniedbuje ich wspólne dziecko i popada w coraz bardziej skrajne stany emocjonalne, które utrudniają porozumienie. Mark próbuje dowiedzieć się, co jest przyczyną dziwnego zachowania swojej żony i ratować ich związek. Sytuacja komplikuje się, kiedy poznaje Helen – do złudzenia przypominającą jego żonę.

Czytaj więcej

Strona główna

Metropolia zachęca do zakładania ogrodów deszczowych

Wiadomości

Metrorower w Dąbrowie Górniczej od sierpnia [MAPA]

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Hybrydy dla policji z miejskim dofinansowaniem