Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 maja 2024

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 17.05

Muzyczne Spotkanie z Poezją Śpiewaną Gabi Gunia, Jurkiel, MuzyKuny
Eurocamping Błędów godz. 19.00
Weekendowe spotkanie na Błędowie. W piątek Stowarzyszenie Na Spotkanie zaprasza na ognisko i wspólne śpiewogranie, zabierzcie ze sobą krzesełka turystyczne i prowiant! W trakcie wydarzenia będzie prowadzona zbiórka i sprzedaż rękodzieła przygotowanego przez podopiecznych na rzecz Stowarzyszenia WTZ Otwarte Serca. Organizacja: Stowarzyszenie na Spotkanie
Wstęp wolny

„Niech dzieje się dobro” Koncert Charytatywny dla Julii Białas
Dom Kultury Ząbkowice godz. 18.00
Koncert ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację dziewczynki, podczas którego wystąpi Zespół DK Band oraz Zakaz Wjazdu, czekać na Was będą również dodatkowe atrakcje!
Wstęp wolny

Sobota 18.05

Street Style Party na 3 Maja
ul. 3 Maja godz. 10.00
Wydarzenie pełne smaku, stylu i dobrej zabawy podczas którego, ulica zamieni się w miejsce tętniące życiem. Będziecie mieli wyjątkową okazję poznać sekrety kuchni zagłębiowskiej i spróbować niepowtarzalnych dań, opracowanych ściśle według lokalnych przepisów. Na miejscu odbędzie się także pokaz mody, rozmowy na temat rewitalizacji miasta oraz aranżacji ulicy 3 Maja.
Wstęp wolny

Splotfest – targi dziewiarskie
Pałac Kultury Zagłębia godz. 10.00
Splotfest to świetna okazja żeby poznać się w rzeczywistości, porozmawiać, podziergać wspólnie, zainspirować się i uzupełnić zapasy włóczek. Na miejscu czekają warsztaty, wykłady oraz mnóstwo stoisk dla zainteresowanych!

Noc Muzeów z kopyta i z pazurem!
Muzeum Miejskie Sztygarka godz. 16.00
Rola zwierząt w dziejach człowieka zainspirowała pracowników Muzeum Miejskiego „Sztygarka” do poświęcenia im tegorocznej edycji „Nocy Muzeów”. W programie wystawa grafik Marii Apoleika „Psie Sucharki”, występ Kabaret Dno – Cyrk Partolini, pokazy psów służbowych, warsztaty, animacje oraz niespodzianki dla dzieci!
Wstęp wolny

Muzyczne Spotkanie z Poezją Śpiewaną Gabi Gunia, Jurkiel, MuzyKuny
Eurocamping Błędów godz. 17.00
Weekendowe spotkanie na Błędowie. W sobotę na uczestników czeka moc koncertów, a po wszystkim wspólne muzykowanie! W trakcie wydarzenia będzie prowadzona zbiórka i sprzedaż rękodzieła przygotowanego przez podopiecznych na rzecz Stowarzyszenia WTZ Otwarte Serca. Organizacja: Stowarzyszenie na Spotkanie
Wstęp wolny

Niedziela 19.05

Piknik rodzinny „Bezpieczna Autostrada”
Parking Pogoria III godz. 10.00
Na miejscu skorzystasz z nauki pierwszej pomocy, sprawdzisz swój refleks, skorzystasz z symulatora zderzeń, zobaczysz świat przez alko i narko-gogle, zweryfikujesz swój stan zdrowia (badanie wzroku, ciśnienia krwi i inne), skorzystasz z symulatora dachowania, weźmiesz udział w quizach i konkursach z nagrodami. Nie zabraknie również animacji i zabaw dla dzieci!
Wstęp wolny

Noc Muzeów – wernisaż
Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej godz. 12.00

Paweł Domagała – stand-up „Zresztą nieważne”
Pałac Kultury Zagłębia godz. 15.03, 18.00
Po latach namawiania ze strony przyjaciół i fanów Paweł Domagała wychodzi ze swojej strefy komfortu, by zabrać widzów w śmiałą podróż przez świat jego dowcipów i spostrzeżeń. Debiutancki program „Zresztą nieważne” obiecuje pyszne emocje i niezapomnianą zabawę! Będzie grubo, bezczelnie, a czasem nawet żenująco – wszystko w duchu najlepszego humoru!
Bilety: biletyna.pl

Kino KADR

Back to Black. Historia Amy Winehouse
17.05 – 22.05 godz. 17.00
„Back to Black. Historia Amy Winehouse” to długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie, wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę („Pięćdziesiąt twarzy Greya”), wyprodukowany przez STUDIOCANAL oraz Monumental Pictures, przy pełnym wsparciu wytwórni muzycznych Universal Music Group oraz SONY Music Publishing. „Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawi pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując lata spędzone w tętniącym życiem londyńskim Camden, które nazywała domem, oraz drogę do światowej sławy. Film skupi się na niezwykłym geniuszu, kreatywności, poczuciu humoru i szczerości Amy, które towarzyszyły jej we wszystkim, co robiła, a także spróbuje zrozumieć jej demony.

Latanie dla początkujących
17.05 – 22.05 godz. 19.30
W wyniku awarii samolotu grupa nieznajomych zmagających się ze strachem przed lataniem zostaje uwięziona na zaśnieżonej Islandii.

Kicia Kocia w przedszkolu – Weekendowe Kino Dzieci
19.05 godz. 11.00
Kicia Kocia ponownie na wielkim ekranie! Rezolutna kotka już po raz czwarty zaprasza do kin na seanse pełne humoru, emocji oraz codziennych przygód. Kicia Kocia powraca! Uwielbianą kotkę oraz jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – czekają nowe perypetie. Tym razem spędzimy z nimi dzień w przedszkolu, zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem. Kicia Kocia pokaże nam także, jak uczy się jeździć na rowerze i jak pomaga dziadkowi zbudować szafkę dla babci. Na Kicię Kocię zawsze można liczyć! Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej obejrzało już ponad 700 tysięcy widzów!

Challengers
19.05 godz. 14.00
Wizjonerski twórca Luca Guadagnino przedstawia Challengers z Zendayą w roli Tashi Duncan, która jako złote dziecko tenisa, w wyniku kontuzji, została bezkompromisową trenerką… na korcie i poza nim. Jej mąż jest mistrzem, który przeżywa zawodowy kryzys. Tashi postanawia przywrócić mu dawną chwałę, ale oboje czeka niespodzianka, kiedy przeciwnikiem okazuje się inny przebrzmiały czempion Patrick – jego były najlepszy przyjaciel i dawny chłopak Tashi. Kiedy przeszłość zderza się z teraźniejszością, a napięcie sięga zenitu, Tashi musi zadać sobie pytanie, jaka będzie cena tej wygranej?

Czytaj więcej

Biznes

PRZETARG NA NAJEM PRZY UL. ŻEGLARSKIEJ

Komunikaty

Obwieszczenie

Strona główna

XVIII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków

Wiadomości

Street Style Party na ulicy 3 maja