Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
19 kwietnia 2024

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 19.04

W kwietnym ogrodzie – wernisaż
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Kwiaty to temat przewodni prac Urszuli Lewandy, która w subtelny sposób wchodzi w artystyczny dialog ze światem roślin. Kwiaty uwiecznione na płótnie wydają się żywe, pełne ruchu i delikatności, przez co jesteśmy w stanie wręcz wyobrazić sobie ich zapach i dotyk płatków w dłoni. Malarstwo Pani Urszuli z pewnością kojąco wpływa na duszę, czego doświadczyć będą mogli Państwo podczas wernisażu.
Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kurskim
Miejska Biblioteka Publiczna godz. 18.00
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Jarosławem Kurskim – dziennikarzem, wieloletnim zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, autorem książek „Pokój z widokiem na historię”, „Jan Nowak-Jeziorański. Kurier wolności” oraz „Dziady i dybuki”.
Bezpłatne wejściówki: rezerwacje.biblioteka-dg.pl

Sobota 20.04

MKS Dąbrowa Górnicza vs Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia
Hala Sportowa Centrum godz. 15.30
Ostatnie domowe starcie w rundzie zasadniczej Orlen Basket Ligi.
Bilety: mksdabrowa.pl

Andrzej Sikorowski – koncert
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
W programie piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem w duecie z córką artysty, Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej, Jakuba Mietły i Tomasza Kupca.
Bilety: kupbilecik.pl

Niedziela 21.04

The Strings – spektakl komediowy
Pałac Kultury Zagłębia godz. 15.30, 19.00
The Strings – przezabawny spektakl komediowy o przyjaźni, życiowych zakrętach i miłości do muzyki. Musisz to zobaczyć! Niebanalne żarty, moc przyjaźni, grupa 5 mężczyzn, którzy spotkali się będąc na życiowym zakręcie. W tle muzyka, która osładza ich perypetie. To krótki opis spektaklu autorstwa i reżyserii Macieja Kowalewskiego „The Strings – pełna humoru i zwrotów akcji sztuka, która po prostu przywraca wiarę w marzenia oraz siłę przyjaźni. Kim są nasi bohaterowie? To Ernest, Kotlet i Manuel. Ernest rozpacza, ponieważ żona wyrzuciła go z mieszkania i z życia. Kotlet za dużo pije, a na dodatek został zwolniony z zespołu chippendales, który sam założył. Manuel właśnie wyleciał z hukiem z legendarnego zespołu Figi, który dziś koncertuje w muszli. Załamani panowie na zakręcie życiowym postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zakładają zespół The Strings. Kto do nich dołączy? Jak potoczą się ich losy? O tym przekonacie się będąc na widowni.
Bilety: bilety.copa.pl

Kino KADR

Norwegian Dream
19.04 – 24.04 godz. 17.00
19-letni Robert (w tej roli Hubert Miłkowski) wyjeżdża do Norwegii, aby spłacić rodzinne długi. Zaczyna pracę w przetwórni łososia, gdzie poznaje Ivara (Karl Bekele Steinland). Aby nie stracić pozycji w grupie, Robert ukrywa swoją fascynację kolegą. Gdy wybucha strajk polskich pracowników fabryki, Robert staje przed dylematem – ratować rodzinę i zostać łamistrajkiem czy dołączyć do Ivara i protestu?

Lepsze jutro
19.04 – 24.04 godz. 19.00
Pogubiony życiowo reżyser Giovanni próbuje ukończyć swój najambitniejszy projekt od lat – cyrkowy film historyczny. Na drodze napotyka się jednak na wciąż nowe przeszkody – oszukującego producenta, córkę związaną z dużo starszym mężczyzną, kłótnie i romanse wśród aktorów, czy oczekiwania Netflixa. Spodziewajcie się licznych wybuchów śmiechu, a także chwil na zadumę.

Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka – Weekendowe Kino Dzieci
20.04 – 21.04 godz. 11.00
Niezwykła szkoła, w której dzieciom towarzyszą magiczne, mówiące ludzkim głosem zwierzęta, obchodzi 250. urodziny! Taką rocznicę wypada uczcić specjalnym przedstawieniem. Jednak kiedy jedni nad nim pracują, ktoś inny każdej nocy kopie doły na dziedzińcu. Jaki ma w tym cel?

Perfect Days
20.04 – 21.04 godz. 14.10
Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem.

Czytaj więcej

Strona główna

Nabór dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kasprzaka 25 i ul. Polcera

Kultura

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy Drodze Wojewódzkiej nr 790