Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
8 marca 2024

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 08.03

Rajd rowerowy z okazji Dnia Kobiet
Plac Wolności godz. 10.00
Przejażdżka rowerowa drogami wokół Pogorii III oraz IV, zbiórka pod Pałacem Kultury Zagłębia.
Wstęp wolny

Ślady pamięci – wernisaż wystawy Aleksandry Lasoń
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Aleksandra Lasoń w całej swojej twórczości porusza tematykę związaną z przemijaniem. Stara się zwrócić uwagę na przejawy piękna jakie dostrzega w procesach starzenia się materii żywej i nieożywionej. W pracach widoczna jest jej wieloletnia fascynacja architekturą postindustrialną – artystka buduje swoje kompozycje wykorzystując sfotografowane struktury opustoszałych żelbetonowych budynków. W najnowszym cyklu zestawia ze sobą materię poddanej procesom erozji skały ze zmarszczkami jakie powstały na skórze bliskiej osoby, na której czas zapisał siatkę przedziwnych wzorów i niepowtarzalne faktury.
Wstęp wolny

Warsztaty żywieniowe z Pauliną Piętką
Filia nr 8 MBP godz. 18.00
Zapraszamy na pierwsze spotkanie z Pauliną Piętką, na którym dowiecie się jak skutecznie i jakościowo poprawić funkcjonowanie naszego organizmu? Dla uczestników spotkania przygotowaliśmy poczęstunek, losowanie produktów oraz dla chętnych – zabieg pielęgnacyjny – wegańską maseczkę.
Zapisy: 322602064

KARAŚ/ROGUCKI: Atlas Iskier
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
KARAŚ/ROGUCKI zapowiadają trzeci, ostatni album i zamykają tym samym miłosny tryptyk muzyczny. „Atlas Iskier” ukaże się w 2024 roku i pierwszym przedsmakiem jest wydany 4 listopada – cover kultowego utworu „Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat. II singiel zespołu to już pełnowymiarowa, autorska piosenka – „Houston” z gościnnym udziałem Ofelii ( premiera 8 grudnia).
Bilety: bilety.palac.art

Sobota 09.03

Deskorolkowe zawody klubowe
Skate Room godz. 9.00
Drużynowe zawody klubów sportowych.

4. Liga Śląska KS Unia vs Zagłębie II Sosnowiec
ul. Konopnickiej 29 godz. 15.00

Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!
Pałac Kultury Zagłębia godz. 16.00
Na pierwszy plan wysuwa się znakomita rozrywka oraz przyjazna i radosna atmosfera, którą jak nikt inny Maciej Stuhr potrafi wytworzyć na scenie i widowni. 30 lat doświadczenia estradowego nie pozostaje bez znaczenia, a jego powrót do zabawy z publicznością jest pełen energii i świeżości.
Bilety: bilety.adria-art.pl

Brunetki, blondynki – koncert
Klub Osiedlowy Helikon godz. 17.00
W ten wyjątkowy muzyczny wieczór usłyszą Państwo utwory, które będą mieszanką przeróżnych stylów muzycznych – od muzyki klasycznej po piosenkę kabaretową a wszystko okraszone dużą dozą humoru.
Bilety: bilety.palac.art

Niedziela 10.03

Niedzielny Poranek Teatralny – widowisko „Król Maciuś”
Dom Kultury Ząbkowice godz. 10.30
Spektakl opowiada historię małego chłopca, który w wieku 10 lat musiał stanąć na czele swojego królestwa w bardzo odpowiedzialnej roli króla. W czasie bajki dzieci przekonają się, że dorosłość
nie jest taka beztroska jak nam się wydaje. Wcale nie można robić czego się tylko chce, a już na pewno nie jest tak, że nikogo nie trzeba pytać o zdanie. Trzeba pamiętać, że wszystko co robimy niesie za sobą jakieś konsekwencje także dla innych. Przedstawienie uczy rzeczy ważnych w trakcie wspaniałej zabawy.
Bilety: bilety.palac.art

Kino KADR

Diuna: Część Druga
08.03 – 13.03 godz. 17.00
Książę Paul Atryda przyjmuje przydomek Muad’Dib i rozpoczyna duchowo-fizyczną podróż, by stać się przepowiedzianym w proroctwie wyzwolicielem ludu Diuny.

Biała odwaga
08.03 – 13.03 godz. 20.15
Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha, gotów jest poświęcić wszystko. Jego wybranką jest piękna Bronka. Jednak na skutek rodzinnej decyzji, ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Na swojej drodze spotyka niemieckiego naukowca i alpinistę Wolframa, który głosi teorię, w myśl której Górale pochodzą od starogermańskiego plemienia Pragotów.

Pies i robot – Oscarowe Weekendowe Kino Dzieci
09.03 – 10.03 godz. 11.00
Nowojorski czworonóg dzięki koledze wreszcie odżywa. Ma już z kim długie godziny grać w gry wideo, jeździć na rolkach w Central Parku i podziwiać zachody słońca. Podczas pewnej wizyty nad morzem zdarza się jednak nieszczęśliwy wypadek: Robot rdzewieje i znieruchomiały grzęźnie w piasku. Pies próbuje za wszelką cenę go uratować. Włamuje się nawet na plażę, przez co trafia za kratki! Pozbawiona dialogów animacja, która zapewni nostalgiczną podróż śladami estetyki, stylu życia i muzyki lat 80., uczy, dlaczego warto dbać o swoje relacje i jak pielęgnować te piękniejsze wspomnienia. Film powstał na podstawie powieści graficznej Sary Varon.

Czytaj więcej

Strona główna

W Dąbrowie Górniczej działa Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Rekreacja

MKS pokonuje kolejną przeszkodę na drodze do play off

Biznes

W DIP o dofinansowaniu na rozpoczęcie działalności

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]