Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 listopada 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 24.11

Telewizja kłamie – spektakl
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Na scenie pojawią się też Krzysztof Zniemiec, Tomasz Karmel i Marcin Prochop…i publiczność jako telewidz, który może wybrać jaką telewizję chce oglądać w spektaklu. Aktorzy wcielając się w postacie znanych prezenterów telewizyjnych pokazują nie tylko co się dzieje na oczach telewidza, ale i to co się dzieje w telewizyjnym studiu po wyłączeniu kamer i zejściu z wizji. A do wyboru jest TVP, TVN, Polsat i TV Trwam. Widzowie spektaklu wreszcie będą mogą zobaczyć jak zachowują się gwiazdy znane ze szklanego ekranu gdy telewizyjny uśmiech schodzi im z twarzy.
Bilety: bilety.copa.pl

U nas na „Basiuli” – wieczór wspominkowy
Świetlica w Antoniowie godz. 17.00
Letnisko „Basiula” było zlokalizowane na terenach posiadłości Karola Bokalskiego. Tutaj przez lata spędzali czas goście letniska oraz mieszkańcy Antoniowa, Ujejsca i Ząbkowic. U nas na „Basiuli”… to wieczór wspominkowy, Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa wielkoformatowa oraz koncert piosenek 20-lecia międzywojennego.
Bilety: bilety.palac.art

Recital by Klaudia Pałka
Fabryka Pełna Życia godz. 17.00
Pełna pasji, wrażliwości, empatii do drugiego człowieka i wielkiej miłości do muzyki kobieta, która chciałaby dodać ciepła w jesienny piątkowy wieczór. Zapraszamy Was serdecznie do spędzenia miło czasu w cudownej atmosferze ludzi oraz nietuzinkowym menu.
Wstęp wolny

Sobota 25.11

Orlen Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza vs Legia Warzawa
Hala Sportowo Widowiskowa Centrum godz. 17.30
Pora na kolejne starcie naszej drużyny w Orlen Basket Lidze. Do dębowego miasta przyjedzie stołeczna drużyna Legii! Zachęcamy do wcześniejszego przybycia, bo razem z Partnerem meczu zapraszamy Was do Mobilnego Showroomu ustawionego przed halą! Będzie on dostępny w godzinach 16:00 – 20:00!
Bilety: mksdabrowa.pl

Niedziela 26.11

Czarna Komedia – spektakl teatralny
Pałac Kultury Zagłębia godz. 16.00
Młody, dobrze zapowiadający się rzeźbiarz staje przed podwójną życiową szansą. Tego samego dnia, w jego mieszkaniu ma się pojawić słynny milioner, koneser sztuki, zainteresowany kupnem jego prac, a także przyszły teść – groźny Pułkownik. Na obu powinien zrobić piorunujące wrażenie. Chcąc więc zaprezentować się jak najlepiej, pożycza z mieszkania nieobecnego przyjaciela stylowe meble. I pewnie wszystko poszłoby gładko, gdyby…nagle nie zgasło światło.
Bilety: visualproduction.pl

Baciary – koncert
Dom Kultury Ząbkowice godz. 17.00
BACIARY – zespół który powstał na Podhalu w 2002 roku, założyli go Andrzej i Janusz Body i natychmiast zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: „Żyje się raz”, „Oczy zielone”, „Nic do stracenia”, „Jak się bawią ludzie”. Trochę popa, rocka, biesiady, trochę disco polo, trochę muzyczki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęli sukces
Bilety: biletyna.pl

Kino KADR

Dziwne ścieżki życia
24 – 29.11 godz. 17.00
Najnowszy film mistrza kina hiszpańskiego, Pedro Almodóvara, który został zaprezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes. Po 25 latach Silva, samotny rewolwerowiec przemierza pustynię, by zobaczyć się ze swym starym przyjacielem, Jakiem.

Mukliki – Weekendowe Kino Dzieci
25 – 26.11 godz. 11.00
​Dawno, dawno temu gdy jeszcze nie istniał internet Mukliki można było spotkać prawie wszędzie. Ale w nowym, nie całkiem wspaniałym świecie, te małe, sympatyczne stworzonka mają coraz trudniejsze życie. A to dlatego, że uwielbiają by wszystko wokół nich było trochę zabałaganione i poprzestawiane. Przecież trochę nieporządku jeszcze nikomu nie zaszkodziło, prawda? To jest opowieść o rodzinie Muklików, która od bardzo dawna zamieszkuje zakamarki pewnego sklepu spożywczego. Nie jest to uporządkowany supermarket ale mały sklep gdzie bałaganu jest tak w sam raz dla rozsądnych ludzi oraz… dla Muklików. Ale niestety nadchodzą zmiany i to wcale nie na lepsze. Nasi sympatyczni bohaterowie będą musieli przebyć długą drogę by znaleźć nowy dom.

Osobliwości sycylijskie
25 – 26.11 godz. 14.30
Jest rok 1920. Wybitny włoski dramaturg Luigi Pirandello (Toni Servillo) wraca na rodzinną Sycylię, by wziąć udział w osiemdziesiątych urodzinach swojego mentora. Podróż powrotna niespodziewanie opóźnia się z uwagi na pogrzeb ukochanej niani bohatera. Pirandello nosi się z zamiarem napisania nowego utworu, ale boryka się z twórczym impasem. Przypadkiem trafia na Sebastiano i Onofrio, dwóch grabarzy, którzy prowadzą lokalną amatorską trupę teatralną, stanowiąc komediowy kontrapunkt dla poważnych tematów, jakim musi stawić czoła dramaturg. Pirandello jest wyraźnie zafascynowany tym, co widzi.

Czytaj więcej

Biznes

Przedsiębiorcy dowiedzą się, skąd brać zewnętrzne środki na działalność

Wiadomości

Konferencja Siła Kobiet

Rekreacja

Koszykarze tuż za podium

Wiadomości

Pociągi i komunikacja miejska na jednym bilecie