Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
27 października 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 27.10

Dąbrowa nie marnuje!
Plac Wolności godz. 10.00
Przed Pałacem Kultury Zagłębia organizacje pozarządowe i aktywiści wspólnie przygotują potrawy z tego, co w swoich lodówkach posiada każdy z nas i pokażą jak możemy ograniczyć wyrzucanie jedzenia.

Sobota 28.10

KS Unia vs LKS Drama Zbrosławice
ul. Sportowa 1 godz. 14.00

Klimakterium… i już
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Spektakl Klimakterium… i już to przyjemny wieczorek z babami i dla bab, a jego wiodącym tematem jest słowo, którego na co dzień się nie wymawia. Cztery przyjaciółki, spotkawszy się w butiku prowadzonym przez jedną z nich, przekuwają drażliwy problem menopauzy na pioseneczki i tańce. O trapiących je dolegliwościach śpiewają do dobrze znanych melodii, np. o uderzeniach gorąca do nut piosenki Kuba, wyspa jak wulkan.
Bilety: ticketmaster.pl

Volley Dąbrowa Górnicza vs MKS Będzin
ul. Swobodna 46 godz. 18.00

Niedziela 29.10

Maciej Kot to remember – wystawa jednodniowa
Pałac Kultury Zagłębia godz. 12.00
„Maciej Kot to remember” – to wystawa-spotkanie realizowane w celu upamiętnienia Macieja Kota, zmarłego artysty związanego z Dąbrową Górniczą. O godzinie 16.00 głos zabiorą bliscy artysty wspominając go.
Wstęp wolny

Koncert Raz Dwa Trzy – Człowiek czasami serce otworzy
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski posiedli unikatową umiejętność obserwacji ludzkiej potrzeby bycia kochanym. Koncert złożony z piosenek ich autorstwa nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł sztuki.
Bilety: eventim.pl

Kino KADR

Dobry piesek! – Halloween: Noc filmów grozy za trzy dychy (łącznie)
27.10 godz. 19.00
Z pozoru Christian (Gard Løkke) to idealny kandydat na chłopaka, jeśli nie od razu na męża – jest młody i przystojny, dba o tężyznę fizyczną, odziedziczył po rodzicach grube miliony. Co więcej, kocha pieski i opiekuje się swoim pupilem, Frankiem. Jakieś czerwone flagi? Cóż, jedna. Frank nie jest zwykłym psem. Jest dorosłym facetem przebranym w kostium psa, którego Christian traktuje jak zwierzę. Jeśli chcecie przetrwać ten seans, będziecie musieli szybko opuścić swoją strefę komfortu.

Sztuka zabijania – Halloween: Noc filmów grozy za trzy dychy (łącznie)
27.10 godz. 21.00
Marius (Sarunas Rapolas Meliesius) kończy liceum i powoli zdaje sobie sprawę, że być może nigdy nie zobaczy już swoich kolegów i koleżanek. Ponieważ gospodarz miejsca wybranego przez nastolatków na imprezę pożegnalną okazuje się oszustem, Marius postanawia skorzystać z faktu, że jego matka jest agentką nieruchomości, i ukraść klucze do znajdującej się na prowincji tajemniczej chatki. Uczniowie przyjeżdżają na miejsce, nie wiedząc, że domek należał w przeszłości do rzeźbiarza-psychopaty, który wymordował całą swoją rodzinę.

Salma w krainie dusz – Weekendowe Kino Dzieci na Halloween
28 – 29.10 godz. 11.00
Witajcie w Santa Clara, meksykańskim mieście cudów. To tutaj, raz do roku, duchy zmarłych przybywają do naszego świata, aby miło spędzić dzień w towarzystwie najbliższych. Jest to czas wielkiej radości dla wszystkich poza szesnastoletnią Salmą. Osierocona dziewczynka nigdy nie poznała swoich rodziców i dlatego nie może sprowadzić ich na ziemię. Wszystko zmienia się, gdy w ręce Salmy wpada tajemniczy medalion. Dzięki mocy amuletu dziewczynka dowiaduje się, jak odszukać mamę i tatę. Wkrótce ona i jej przyszywani bracia, Jorge i Pedro, rozpoczną niezwykłą wyprawę, która przeniesie całą trójkę w zaświaty.

Chłopi
28 – 29.10 godz. 14.30
Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. Adaptacja epickiej powieści laureata literackiej nagrody Nobla, Władysława Reymonta.

Zielona granica
29 – 31.10 godz. 18.00
Po przeprowadzce na Podlasie psycholożka Julia (Maja Ostaszewska) staje się mimowolnym świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, przyłącza się do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach w strefie objętej stanem wyjątkowym. W tym samym czasie uciekająca przed wojną domową syryjska rodzina i towarzysząca jej nauczycielka z Afganistanu, nie wiedząc, że są narzędziem politycznego oszustwa białoruskich władz, próbują przedostać się do granic Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Rekreacja

Spotkanie z Treflem w TV

Komunikaty

najem i dzierżawa

Wiadomości

Uczniowie podstawówek mogą napisać „List do św. Mikołaja”