Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
20 października 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 20.10

Koncert Finałowy (róg) – 14. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Koncert Finałowy 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka! Naszym finalistom w specjalności róg towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego. Koncerty poprowadzi Małgorzata Jeruzal-Kupczak.
Wstęp wolny

Echo Strzemieszyc
Miejska Biblioteka Publiczna godz. 17.00
Naszym i Państwa gościem będzie Artur Rok, historyk, archeolog, konserwator zabytków architektury, który zaprezentuje wykład pt. „Historia i archeologia w zabytkach architektury – zarys”.
Wstęp wolny

Warsztaty czas na dynię
Świetlica w Antoniowie godz. 17.00
Możesz przynieść swoją dynię lub przyłączyć się do innych i wspólnie z nimi stworzyć lampion z dyni. Wraz ze Stowarzyszenie Przyjazny Antoniów będziemy wykrawać przeróżne wzory na dyni. Koło Gospodyń natomiast poczęstuje uczestników pyszną zupą dyniową.
Wstęp wolny

Sobota 21.10

MKS Dąbrowa Górnicza vs Enea Stelmet Zastal Dąbrowa Górnicza
Hala Widowiskowo Sportowa Centrum godz. 13.30
Na sobotni mecz zabierzcie ze sobą wszystko co tylko wydaje głośne dźwięki, wszelkie bębenki czy dzwonki są mile widziane (jedynie gwizdki są przewidziane tylko dla sędziów)! Pokażmy siłę twierdzy Centrum.

Koncert Finałowy (puzon) – 14. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Koncert Finałowy 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka! Naszym finalistom w specjalności puzon towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego. Koncerty poprowadzi Małgorzata Jeruzal-Kupczak.
Wstęp wolny

Grzegorz Halama Stand-Up
Villa Moda godz. 20.00
Wystąpi Grzegorz Halama w autorskim programie Stand – Upowym. Znany i lubiany, od lat twardo kroczący po komediowych scenach. Zagra swój najnowszy program i znane hity.
Bilety: kupbilecik.pl

Niedziela 22.10

Koncert Laureatów 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Muzyczne zwieńczenie 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka połączone z galą wręczenia nagród. Na scenie wystąpią laureaci konkursu z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.
Bilety: bilety.palac.art

Kino KADR

Chłopi
20.10 – 25.10 godz. 17.00
Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. Adaptacja epickiej powieści laureata literackiej nagrody Nobla, Władysława Reymonta.

Medusa Deluxe
20.10 – 25.10 godz. 19.30
Morderstwo fryzjera podczas regionalnego konkursu, zasiewa ziarno podziałów w społeczności, której zamiłowanie do włosów graniczy z obsesją.

Magiczna podróż Emily – Weekendowe Kino Dzieci
21.10 – 22.10 godz. 11.00
Pewnego dnia Emily znajduje tajemniczą skrzynię, która przenosi ją do magicznego świata. Tam spotyka fantastyczne stworzenia, z którymi szybko się zaprzyjaźnia. Wkrótce jej przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie i tylko ona będzie w stanie im pomóc. Jednak żeby to zrobić, Emily będzie musiała zmierzyć się ze swoim największym lękiem.

Zimne Ognie
21.10 – 22.10 godz. 14.30
„Zimne ognie” to unikalne w skali całej historii kina spojrzenie na II wojnę światową z perspektywy malutkiej i formalnie neutralnej Andory. Ten górski kraj, zamieszkały wtedy przez ledwie około 5 tysięcy mieszkańców, pełnił kluczową rolę korytarza przemytniczego między frankistowską Hiszpanią a Francją Vichy.

Czytaj więcej

Biznes

„Lokal na start” po raz dziewiąty czeka na przedsiębiorców

Nieruchomości

Wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Wiadomości

Nie bądź obojętny na sytuację bezdomnych

Rekreacja

Twarde Pierniki nie odpuściły. Torunianie z Dąbrowy wywieźli wygraną