Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 października 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 13.10

Wernisaż wystawy „Między dźwiękiem a obrazem” Patrycji Antczak
Pałac Kultury Zagłębia godz. 16.30
Praca jej autorstwa promuje tegoroczną edycję 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w specjalnościach trąbka, róg, puzon, stała się także podstawą do stworzenia identyfikacji III Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka. Klasycy i Neoklasycy. Dąbrowa Górnicza 2023.
Wstęp wolny

Wernisaż Pokonkursowej Wystawy Plakatu II Międzyuczelnianego Konkursu na Projekt Plakatu
Pałac Kultury Zagłębia godz. 16.30
Przedmiotem Konkursu było wykonanie projektu plakatu promującego 15. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka – edycję wydarzenia zaplanowaną na 2025 rok w specjalnościach: instrumentów smyczkowych – skrzypce, altówka, wiolonczela.
Wstęp wolny

Wernisaż wystawy TOPOR/ŁABUZ/STUDENCI
Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia godz. 17.00
Wystawa prezentująca dorobek Pracowni Działań Rysunkowych (dawniej Pracownia Rysunku) prof. dr hab. Bogdana Topora oraz dr hab. Andrzeja Łabuza, prof. ASP. Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym III Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka. Prezentacja Pracowni Działań Rysunkowych ma charakter jubileuszowy – jest okazją do podsumowania kilkunastu lat współpracy prof. dr hab. Bogdana Topora oraz dr hab. Andrzeja Łabuza, prof. ASP w Katowicach. Zaprezentowany zostanie wybór ponad 30 prac rysunkowych autorstwa absolwentów i obecnych studentów Pracowni.
Wstęp wolny

Koncert Inauguracyjny 14. MKM im. Michała Spisaka
Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.00
Gala połączona z Koncertem Inauguracyjnym 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Wydarzenie w ramach III Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka uświetni występ Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Im. Karola Szymanowskiego pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. Orkiestrze towarzyszyć będzie pianistka Magdalena Lisak – laureatka Konkursu Chopinowskiego, a całość poprowadzi Ewa Niewiadomska.
Bilety: bilety.palac.art

Sobota 14.10

Nauczyciel na medal
Pogoria III godz. 9.00
Aktywnie Świętuj Dzień Edukacji Narodowej i Wspieraj Potrzebujących! Zapraszamy wszystkich związanych z edukacją na bieg i marsz wokół Pogorii III.
Zapisy w dniu wydarzenia

KS Unia Dąbrowa Górnicza vs GKS Piast II Gliwice
ul. Sportowa 1 godz. 15.00

Koncert Mistrzowski – Moc Blachy – III MF im. Michała Spisaka
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
W koncercie zobaczymy i usłyszymy jurorów oraz akompaniatorkę 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka! Wydarzenie odbywa się w ramach III Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka.
Bilety: bilety.palac.art

Kino KADR

Zimne ognie
13.10 – 18.10 godz. 17.00
„Zimne ognie” to unikalne w skali całej historii kina spojrzenie na II wojnę światową z perspektywy malutkiej i formalnie neutralnej Andory. Ten górski kraj, zamieszkały wtedy przez ledwie około 5 tysięcy mieszkańców, pełnił kluczową rolę korytarza przemytniczego między frankistowską Hiszpanią a Francją Vichy.

Chłopi
13.10 – 18.10 godz. 19.15
Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. Adaptacja epickiej powieści laureata literackiej nagrody Nobla, Władysława Reymonta.

Titina (ZEF) – Weekendowe Kino Dzieci
14.10 – 15.10 godz. 11.00
​Umberto to świetny inżynier zajmujący się sterowcami. Zarówno w pracy, jak i w domu, towarzyszy mu ukochana suczka Titina. Umberto znalazł ją błąkającą się kiedyś po ulicach Rzymu. Od tamtej pory są nierozłączni. Pewnego dnia sam Roald Amundsen zamawia u niego statek powietrzny, którym podbije Biegun Północny. Wkrótce Umberto, Roald i Titina ruszają na niesamowitą wyprawę do ostatniego, nieodkrytego miejsca na Ziemi.

Doppelgänger. Sobowtór
14.10 – 15.10 godz. 14.30
Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie.
Hans (Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Bitner (Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

Czytaj więcej

Biznes

„Lokal na start” po raz dziewiąty czeka na przedsiębiorców

Nieruchomości

Wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Wiadomości

Nie bądź obojętny na sytuację bezdomnych

Rekreacja

Twarde Pierniki nie odpuściły. Torunianie z Dąbrowy wywieźli wygraną