Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
6 października 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 06.10

Spotkanie muzyczne śpiewogranie
Villa Moda godz. 19.00
Instrumenty, śpiewniki i wszelkie przeszkadzajki zawsze mile widziane. Zazwyczaj gramy utwory związane z piosenką turystyczną, poetycką, liryczną z nurtu folk. Piosenki znane i śpiewane w schroniskach, na szlakach i festiwalach turystycznych.
Wstęp wolny

Czas wypadł z ram – spektakl Teatru Zagłębia
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
„Czas wypadł z ram” to swoisty stand-up teatralny. Wypełnione żartami monologi to dla trzech legend polskiej muzyki ostatnia okazja, by wreszcie powiedzieć coś od siebie. Z serca i trzewi. Młodzieńczy bunt Anny Jantar, gniew Ewy Demarczyk (jak z filmów Tarantino!) i nieprzyzwoite pragnienia Violetty Villas stają się kanwą trzech zaczepnych monodramów.
Bilety: bilety.palac.art

Sobota 07.10

Akademia rodzica. Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami?
Fabryka Pełna Życia godz. 9.00
Navigare” zaprasza rodziców dzieci szkolnych na Akademię Rodzica – interaktywny program warsztatów, w czasie których odpowiemy na pytanie: Jak uchronić dziecko przed współczesnymi zagrożeniami?
Zapisy: akademia.rodzica@navigare.edu.pl

Dobrze się kłamie – spektakl
Pałac Kultury Zagłębia godz. 16.00
Kto spośród przyjaciół coś ukrywa? Kto ma na koncie poważne kłamstwa, a kto tylko nieco ściemnia? Odpowiedzi ma dostarczyć niebezpieczna gra… Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu. Zwykły wieczór z przyjaciółmi zmienia się w prawdziwy sprawdzian z przyjaźni. Niektórym „ściemnianie” wyjdzie na dobre, inni całkowicie się pogrążą. Co ujawnią odczytane publicznie SMS-y i powiadomienia z Facebooka?
Bilety: bilety.adria-art.pl

Noc bibliotek 2023
Miejska Biblioteka Publiczna godz. 16.30
Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza na IX odsłonę ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotece”. W programie seanse filmowe, gra fabularna oraz spotkanie autorskie!
Wstęp wolny

Spotkanie muzyczne „Chwila Nieuwagi”
Filia nr 8 MBP godz. 17.00
Premiera płyty „SZAROK” – krążek wydany w tym roku „…nostalgiczny i szalony. Brzmiący nowocześnie, ale majaczący o czasach minionych. Pełny szerokich przestrzeni, ale też duszny oparami ciasnej knajpki Oprószony siwizną, ale i żywo rumiany”.
Wstęp wolny

Spotkanie z autorami książki „Kolega. Mirosław Neinert w rozmowie z Tomaszem Kowalskim”
Miejska Biblioteka Publiczna godz. 19.00
„KOLEGA” to wywiad rzeka z aktorem, reżyserem teatralnym, współtwórcą i dyrektorem teatru Korez w Katowicach. Mirosław Neinert opowiada o swoim życiu, twórczej drodze do aktorstwa, doświadczeniach ze sceną – od czasu studenckich kabaretów, poprzez występy w kościołach w trakcie trwania stanu wojennego, estradę szalonych lat dziewięćdziesiątych, aż po własny teatr. To niezwykle barwne życie prawdziwego, artystycznego włóczykija, który jeżdżąc po całej Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych nabywał doświadczenia scenicznego, spotykając przy okazji na swojej drodze, niezwykłe postacie życia kulturalnego i politycznego.
Bezpłatne wejściówki: rezerwacje.biblioteka-dg.pl

Niedziela 08.10

Abba i inni symfonicznie
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Niewiele zespołów może się pochwalić faktem, że stało się symbolem muzycznym całej dekady, było głównym towarem eksportowym swojego kraju oraz że na podstawie jego muzyki napisano musical, który potem doczekał się ekranizacji. A to wszystko stało się udziałem czwórki skandynawskich wykonawców, nie wyobrażamy sobie Szwecji bez ABBY, zaś film „Mamma mia!” był wydarzeniem w roku 2008. Wszyscy, którzy bawili się przy muzyce zespołu Boney-M czy Modern Talking, również odnajdą się znakomicie w atmosferze naszego koncertu: obiecujemy uśmiech i wzruszenie, powrót wspomnień i świetną zabawę dzisiaj, bo przecież „szczęściem jest pozostać bliskimi sobie jak dzieci”, jak głosi piosenka „Felicità” – największy przebój duetu Al Bano i Romina Power, którego muzyka także zabrzmi podczas tego niezwykłego wieczoru. Na scenie chór, balet, orkiestra i soliści!
Bilety: ticketmaster.pl

Kino KADR

Disco Boy
06.10 – 11.10 godz. 19.15
Po obfitującej w perypetie podróży, prowadzącej między innymi przez Polskę, Aleksiej przedostaje się z rodzinnej Białorusi do Francji. Wstępuje do Legii Cudzoziemskiej i jako jej żołnierz zatraca się w opętańczym tańcu, w którym do głosu dochodzą wyrzuty sumienia i porzucone marzenia.

Doppelgänger. Sobowtór
06.10 – 15.10 godz. 14.30
Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie.
Hans (Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Bitner (Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

Dzika banda – Weekendowe Kino Dzieci
07.10 – 08.10 godz. 11.00
Dzika banda to Cat, Fouad, Antoine i Sami, czworo 12-letnich uczniów. Powodowani dumą i prowokacją podejmują się szalonego wyzwania – podpalenia fabryki, która od lat zanieczyszcza ich rzekę. Niestety w nowo powstałej bandzie sprzeczki są częste, a próby dojścia do porozumienia spełzają na niczym. Dla znalezienia równowagi młodzi aktywiści zaprzyjaźniają się z Aimé, odrzuconym i samotnym podrostkiem. Pięciu wspólników, podekscytowanych ogromem swojej misji, nauczy się wspólnie żyć i walczyć w tej zabawnej i niepewnej przygodzie, która całkowicie ich przerośnie.

Teściowie 2
07.10 – 08.10 godz. 14.30
Komiczno-ironiczna opowieść o tym jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym czy w ogóle warto brać ślub.

Czytaj więcej

Rekreacja

Legia mocniejsza od MKS-u

Strona główna

Dąbrowska Barbórka Rodzinna 2023

Rekreacja

Mistrzowski tytuł dla dąbrowianina

Wiadomości

Przygotuj się na gorszą pogodę, nie zapominaj o potrzebujących