Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
25 maja 2018

Weekend tylko w Dąbrowie Górniczej

Drukuj

Przed nami jedno z największych wydarzeń: Dni Dąbrowy Górniczej! Szczegółowy plan imprezy. Zapraszamy!

PIĄTEK

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 12.00.
Klub Malucha
Cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej. W programie m.in.: gry i zabawy dla najmłodszych, wspólne czytanie i zajęcia plastyczne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 32 262 49 14

Szkoła podstawowa nr 31 Aleja Zwycięstwa 77
Otwarty Turniej Badmintona o Puchar Prezydenta Miasta godz. 12.00. –dzieci i młodzież o godz. 15.30. – dorośli
Zawody dla wszystkich, którzy chcą spróbować swych sił w badmintonie, który jest sportem olimpijskim, zapraszamy do Ząbkowic. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 605-247-955.

Klub Osiedlowy Helikon godz. 16.00.
Otwarty Turniej Brydża Sportowego o Puchar Przezydenta Miasta
Sympatyków tej niełatwej, ale fascynującej gry karcianej, zapraszamy, by sprawdzili swoje umiejętności startując w Turnieju. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer 508 080 356

Pałac Kultury Zagłębia godz. 13.00.-19.00.
Dyskretna tożsamość
Dyskretna tożsamość – wystawa fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Dolnośląskiego. Wystawa dostępna w Galerii Sztuki od 24 maja do 10 czerwca. Wernisaż odbędzie się pierwszego dnia wystawy, 24 maja o godz. 17:00.
Archiwum fotografa to utajona przestrzeń – rozległa, nieogarnięta i tajemnicza. Poszukajmy w naszych zbiorach prac najbardziej spójnych z nami dzisiaj, bez względu na obowiązujące w przeszłości mody, style i kierunki. Spróbujmy przekonać samych siebie, że twórczość stanowi tożsamość naszego istnienia. Stanisław Kulawiak.
Fotograf z powodu swej „sprawczości” funkcjonuje w historii sztuki jako twórca, kreator, „dowódca”. Adepci fotografii dowiadują się, że za najlepsze uznawane są portrety, które ukazują człowieka takim, jakim jest – autentycznym, naturalnym, „nagim”. Obok, w czasie, bo raczej nie w przestrzeni geograficznej, wciąż żyją plemiona, które nie pozwalają się fotografować, bo wierzą, że przeniesienie wizerunku w inne miejsce niż ich ciało pozbawia duszy, czyli… okrada z tożsamości. Skoro tak łatwo nas jej pozbawić, z czym trwałym zostajemy? Co mamy u nasady człowieczeństwa jako jednostki zależne od systemów, umów, regulaminów, przykazań? Ci, którzy rozmyślają zawodowo nad naturą ludzką, dochodzą czasem do wniosku, że to GODNOŚĆ jest rdzeniem naszej tożsamości, ponieważ u każdego i wszędzie jest taka sama. Prawa człowieka, również prawo do bycia sobą, wyrażania i manifestowania siebie, przysługują każdemu z racji jego godności, a nie z racji uznawania takiej czy innej „prawdy”. W moim odczuciu zebrane zdjęcia są odbiciem tej idei lub – co może bliższe omawianej materii – jej fotografią. Agnieszka Nabrdalik – Niedyskretny dowód tożsamości – fragment tekstu do katalogu wystawy Dyskretna tożsamość

Artyści: Czesław Chwiszczuk, Zdzisław Dados, Sławoj Dubiel, Andrzej Dudek-Dürer, Alek Figura, Tomasz Fronckiewcz, Ewa Gnus, Barbara Górniak, Waldemar Grzelak, Zenon Harasym, Roman Hlawacz, Paweł Janczaruk, Tomasz Jodłowski, Katarzyna Karczmarz, Piotr Komorowski, Ryszard Kopczyński, Grzegorz Jerzy Kosmala, Krzysztof Kowalski, Krzysztof Kuczyński, Stanisław Kulawiak, Jacek Lalak, Józef Ligęza, Marek Liksztet, Ewa Martyniszyn, Marek Maruszak, Wojciech Miatkowski, Rafał Michalak, Stanisław Michalski, Tomasz Mielech, Sławomir Mielnik, Krzysztof Miller, Janusz Moniatowicz, Janusz Piotr Musiał, Piotr Maciej Nowak, Mateusz Palka, Michał Pietrzak, Przemek Piwowar, Wacław Ropiecki, Andrzej Rutyna, Krzysztof Saj, Dorota Sitnik, Maciej Stawiński, Maciej Stobierski, Marek Szyryk, Alina Ścibor, Andrzej Ślusarczyk, Rafał Warzecha, Marek Wesołowski, Aneta Więcek-Zabłotna, Iwona Wojtycza-Fronckiewicz, Waldemar Zieliński

Kurator: Stanisław Kulawiak
Komisarz wystawy: Michał Pietrzak
Ikona wydarzenia: Dorota Sitnik Granice tożsamości 1 (fragment)

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 15.30.
Easy English
Kolejne zajęcia nauki angielskiego dla dzieci.

Dom Kultury Ząbkowice godz. 18.00.
One Women Show Nieprzykładna – spektakl z okazji Dnia Matki
Dostała pracę przez łóżko, po dziewięciu miesiącach awansowała i została mamą… swojego szefa. Nieprzykładna, czyli każda normalna mama!

Z okazji Dnia Matki kilka słów o nieprzykładnym macierzyństwie w wykonaniu Katarzyny Marii Zawadzkiej na podstawie bloga Żanety Odolczyk nieprzykladna.pl. W sposób lekki, inteligentny i zabawny – o macierzyństwie, nie tylko dla mam!

Mama na początkowym etapie swojej życiowej przygody – przeżywająca całą gamę emocji – od euforii po depresję. Zmagająca się z presją otoczenia, bo przecież „kobieta jest stworzona do bycia matką i musi godnie, dumnie, prosto (nie garbimy się, drogie Panie, nawet jak już ręce opadają) i z uśmiechem na twarzy, z uśmiechem, brać na klatę cały ten inwentarz. Mówiąca NIE gonitwie za niedoścignionym perfekcjonizmem – Nie słyszałam jeszcze o żadnym mężu, który umarł z głodu, bo nie miał obiadu do pracy, ani o rodzinie, która przykleiła się do brudnej podłogi. I konfrontująca rzeczywistość z radami życzliwych doradców, zwłaszcza tych bezdzietnych – No wiadomo. Przecież są o tyle mądrzejsi, że się w to nie wpakowali.

Autorka: Żaneta Odolczyk, na podstawie bloga nieprzykladna.pl
Scenariusz: Żaneta Odolczyk, Katarzyna Maria Zawadzka
Reżyseria i wykonanie: Katarzyna Maria Zawadzka
Czas trwania: 60 minut

Fabryka Pełna Życia godz. 18.30.
Dni Dąbrowy Górniczej
Ten wieczór rozpocznie Zalewski. Później na fabrycznej scenie wystąpią Fisz Emade oraz Zion Train.

SOBOTA

Rybaczówka przy Pogorii I godz. 6.00.
Zawody Wędkarskie Kół Polskich Związków Wędkarskich o Puchar Prezydenta Miasta
Skoro świt nad dąbrowskim jeziorem spotkają się ci, dla których „moczenie kija” jest najlepszym sposobem relaksu i spędzania wolnego czasu.

Techniczne Zakłady Naukowe godz. 9.30.
Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Miasta
W turnieju wezmą udział dzieci i młodzież.

Ośrodek TKŻ Tramp ul. Żeglarska – Pogoria I
Regaty Żeglarskie o Puchar Prezydenta Miasta
Na wodach Pogorii zostaną rozegrane zawody w klasie „Omega” i „Turystycznej”

Eurocamping w Błędowie godz. 10.00.
V Cross Będowa
Nikt, kto lubi biegowe wyzwanie, nie może nie wziąć udziału w tym 10-kilometrowym biegu, którego trasa zostanie poprowadzona przez błędowskie lasy.

Nemo Wodny Świat – kręgielnia godz. 10.30.
Otwarty Turniej Bowlingowy o Puchar Prezydenta Miasta
Kręgle stały się popularną formą spędzania wolnego czasu. Warto sprawdzić swoje siły i umiejętności i wystartować w zawodach.

Plac Wolności godz. 11.00.
Dąbrowska Masa Krytyczna
Zapraszamy na kolejny rajd rowerowy, ulicami miasta.

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 10.00.
Biblioteka Planszówek
Zapraszamy wielbicieli planszówek do spędzenia czasu, grając w gry bez prądu.

Park Hallera godz. 17.00.
Dni Dąbrowy Górniczej
To tutaj, na scenie głównej, wystąpią kolejno:Sojka Band (godz.17.00.), Junior Stress (godz.18.30), Jamal (godz.20.00), Afromental (godz.21.30)

Fabryka Pełna Życia godz. 18.30.
W sobotę na fabrycznej scenie wystąpią: Bitamina (godz.18.30.), Rebeka (godz.20.00), Organek (godz. 21.30.)

NIEDZIELA

Pogoria II (Bagry) godz. 8.00.
Zawody Wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta dla Dzieci i Młodzieży
Bakcyla wędkarstwa można załapać od najmłodszych lat. Stąd zawody, w których udział mogą wziąć najmłodsi. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer tel. 501 928 015.

Stadion Sportowy CSiR ul. Konopnickiej godz. 9.00.
Turniej Piłki Nożnej Amatorów
Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportową w Polsce, dlatego nie powinno zabraknąć drużyn, które zechcą spróbować swych sił w organizowanych zawodach (informacje tel. 789-341-639).

Nemo Wodny Świat – sala bilardowa godz. 12.30.
Otwarty Turniej Bilardowy o Puchar Prezydenta Miasta
Zapraszamy chętnych do spróbowania swych sił przy stole bilardowym. Szczegółowe informacje o turnieju, można uzyskać dzwoniąc pod numer 32 639 05 67.

Park Hallera godz. 16.00.
Dni Dąbrowy Górniczej
Trzeci dzień święta miasta o 16.00. rozpocznie koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. Potem, o 17.30. na scenę wejdą artyści projektu „Dotyk dźwięku”. O 19.30. rozpocznie się koncert Katarzyny Cerekwickiej. Ewelina Lisowska wejdzie na scenę o 21.00.

CAŁY WEEKEND

Tully godz. 17.00.
Kino Kadr
Gatunek: komedia; kraj produkcji: USA, 2017; czas trwania: 94 min
Reżyseria: Jason Reitman; obsada: Charlize Theron, Mackenzie Davis, Ron Livingston, Mark Duplass
Bycie mamą to niezła komedia! Laureatka oscara Charlize Theron w filmie dla wszystkich kobiet, matek i superbohaterek.

Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully… Młoda, seksowna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.

Znamy ją z ról silnych, zdeterminowanych kobiet. Popis sprawności fizycznej dała w Mad Maxie, Szybkich i wściekłych oraz Atomic Blond. W komedii Tully aktorka ukazuje zupełnie nowe oblicze: matki trójki maluchów, w życie której zastrzyk świeżej energii wnosi młoda opiekunka. To pozycja obowiązkowa nie tylko dla mam, ale dla wszystkich kobiet!

Nasze najlepsze wesele godz. 19.30.
Kino Kadr
Gatunek: komedia; kraj produkcji: Francja, 2017; czas trwania: 107 min
Reżyseria: Olivier Nakache, Eric Toledano; obsada: Jean-Pierre Bacri, Jean-Paul Rouve, Gilles Lellouche

Najnowszy film twórców obsypanych nagrodami hitów Nietykalni i Samba. Przezabawne przygody ekipy cateringowej, której niestraszne żadne wesele. W rolach głównych w komedii zobaczymy plejadę francuskich znakomitości aktorskich, takich jak: Jean-Pierre Bacri (Gusta i guściki), Gilles Lellouche (Niewierni), Suzanne Clément (Na zawsze Laurence) i Jean-Paul Rouve (Dalida. Skazana na miłość). Razem będą musieli zmierzyć się z szalonym przyjęciem, organizowanym we wnętrzach renesansowego zamku. To co dla nich będzie się początkiem kłopotów, dla widzów stanie się wyłącznie okazją do wyśmienitej zabawy. Humor, rozrywka, emocje, wpadający w ucho soundtrack, zasłużona nominacja do Nagrody Goya – oto nadchodzi komediowy przebój sezonu!

Max jest właścicielem uznanej firmy cateringowej. Przez 30 lat zaplanował i zorganizował setki imprez, ale po drodze utracił cały zapał do pracy. Na wewnętrzne dylematy nie ma jednak czasu, bo oto nadchodzi wielki dzień Pierre’a i Heleny. Para zakochanych postanawia wziąć ślub w romantycznych wnętrzach XVIII-wiecznego zamku. Zatem Max, jak przystało na profesjonalistę, bierze się do działania. Rekrutuje kelnerów, kucharzy i pomywaczki. Poleca fotografa, zatrudnia zespół muzyczny, a nawet osobiście zajmuje się aranżacją kwiatów. Jednym słowem robi wszystko, by wielka impreza odniosła równie wielki sukces. Niestety, seria nieprzewidzianych zdarzeń wywraca misterny plan do góry nogami, a wesele marzeń z godziny na godzinę zamienia się w katastrofę stulecia. Czy Max i jego ludzie zdołają opanować sytuację, zanim będzie za późno?

 

Pałac Kultury Zagłębia (przestrzenie wystawiennicze przy Sali Teatralnej)
Wystawa prac słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Czytaj więcej

Biznes

PRZETARG NA NAJEM PRZY UL. ŻEGLARSKIEJ

Rekreacja

Weekend w mieście

Komunikaty

Obwieszczenie

Strona główna

XVIII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków