Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
31 sierpnia 2018

Weekend pod znakiem Dożynek

Drukuj

Przed nami ostatni, wakacyjny weekend. W niedzielę świętujemy Dożynki, a lubiący aktywność podejmą wyzwanie w czwartej edycji Pogoria Open Water.

PIĄTEK

MBP filia nr 1 ul. Wojska Polskiego 43 godz. 12.00.-14.00.

Planszówki z wyobraźnią

Dzieci lubią grać w planszówki. Klasyczne gry uczą logicznego myślenia, zasad dobrej rywalizacji i pobudzają wyobraźnię.

Miejska Biblioteka Publiczna ul. Kościuszki 25 godz.13.00.-14.00.

Eko-wyobraźnia

Podczas warsztatów plastycznych, dzieci będą wykonywały swoje prace z materiałów recyklingowych.

NIEDZIELA

Pogoria III (plaża Malinowe Górki) godz. 12.00.

IV Pogoria Open Water (zawody pływackie)

Już po raz czwart w wodach dąbrowskiego jeziora rozegrane zostanązawody pływackie, w których udział wezmą udział zarówno młodzi, starsi, kobiety oraz mężczyźni. Więcej informacji: http://csir.pl/iv-edycja-pogoria-open-water/

Park Hallera godz. 15.00.

Dożynki Miejskie

Gospodarzem tegorocznego święta plonów są Strzemieszyce Małe. 0 14.00. rozpocznie się msza dożynkowa. Następnie ok. 15.00. barwny korowód przejdzie do parku Hallera. Po oficjalnym rozpoczęcie przed publicznością zaprezentują się zespoły dziecięce oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Będzie okazja, by zobaczyć Gołowian oraz zespół Hanza. O 20.00. na scenę wyjdzie gwiazda wieczoru, zespół Wilki.

CAŁY WEEKEND

Kino Kadr

Whitney godz. 17.00.

Gatunek: dokumentalny; kraj produkcji: USA, Wielka Brytania; czas trwania: 120 min

Reżyseria: Kevin Macdonald; obsada: Whitney Houston, Bobby Brown, Cissy Houston

Wyreżyserowany przez laureata Oscara – Kevina Macdonalda (Ostatni król Szkocji, Czekając na Joe) i wyprodukowany przez dwukrotnego zdobywcę Nagrody Akademii – Simona Chinna (Sugar Man, Człowiek na linie) poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston. Chwytający za serce (The Guardian), a przy tym intymny i porażająco szczery filmowy portret, dający wyjątkowe spojrzenie na życie, zawrotną karierę oraz powolny upadek, obdarzonej niespotykanym wręcz talentem gwiazdy. Wypełniony wspomnieniami najbliższych artystki, niepublikowanymi wcześniej filmami oraz muzyką, która już dziś uzyskała status nieśmiertelności.

Z imponującą liczbą ponad 200 milionów albumów sprzedanych na całym świecie, ze statusem pierwszej kobiety artystki, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 i jedynej w historii, której siedem kolejnych singli pojawiło się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100, Whitney Houston była głosem swojego pokolenia. Artystką, która z piosenkarki gospel miała stać się królową światowej sceny. To ona zainspirowała całe pokolenie wokalistek z Mariah Carey i Beyoncé na czele. To jej brawurowe wykonanie amerykańskiego hymnu w trakcie Super Bowl w 1991 roku przetarło ścieżki niedostępne wcześniej dla czarnoskórych muzyków. W tle do tych wiekopomnych wydarzeń pisała się jednak inna historia. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism. Historia kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami.

Whitney to jedyna tego typu produkcja, która otrzymała pełną zgodę i poparcie rodziny oraz spadkobierców wokalistki. W filmie zostaną wykorzystane niepublikowane wcześniej ujęcia, rzadko lub nigdy niepokazywane materiały filmowe, a także nagrania koncertowe wykonane przez samą Whitney Houston w różnych okresach jej kariery. Widzowie usłyszą wersje oryginalne oraz acapella największych przebojów Whitney Houston. Wszystko to wsparte bogatymi materiałami ze zbiorów najbliższej rodziny i przyjaciół Whitney, dokumentującymi jej burzliwe, prywatne życie.

Lato godz. 19.30.

Gatunek: obyczajowy; kraj produkcji: Rosja, Francja, 2018; czas trwania: 126 min

Reżyseria: Kirył Serebrennikow; obsada: Teo Yoo, Irina Starszenbaum, Roman Bilyk

Lato (ros. Leto) to najnowszy film jednego z najbardziej cenionych rosyjskich reżyserów filmowych i teatralnych, Kiryła Serebrennikowa. Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, pełna pozytywnej energii opowieść o wolności i rewolucji, której ogień rozpala rock.

Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Majk jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Majka. Losy tego trójkąta stanowią centrum Lata: czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiryła Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Majka Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).

Lato miało światową premierę w Konkursie Głównym tegorocznego MFF w Cannes. Reżyser nie mógł jednak w niej uczestniczyć – podczas realizacji filmu został zatrzymany przez rosyjskie władze i wyrokiem sądu podczas festiwalu przebywał w areszcie domowym. Mimo poważnych trudności film został ukończony, ale polityczny i szeroko relacjonowany w mediach proces przeciwko reżyserowi wstrząsnął całym światem.

Czytaj więcej

Wiadomości

Koleje Śląskie ze specjalną ofertą na wakacje

Wiadomości

Skrzyżowanie al. Róż/Legionów Polskich otwarte

Kultura

Graj i odkrywaj historię miasta

Wiadomości

Maturzyści poznali wyniki egzaminu