Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 kwietnia 2024

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]

Drukuj

W związku z budową połączenia ulicy Kolejowej z aleją Zagłębia Dąbrowskiego w poniedziałek 15 kwietnia drogowcy zamkną stumetrowy fragment alei Poniatowskiego. Objazd do ulicy Kolejowej zostanie wyznaczony ulicami Augustynika, Kopernika i Konopnickiej.

Początek zaplanowanych na poniedziałek prac związany jest z rozbudową obecnego układu drogowego na styku ulic Konopnickiej, Kolejowej i Poniatowskiego. Będą one polegały na częściowej przebudowie istniejącego ronda oraz budowie drugiego ronda w rejonie kliniki weterynaryjnej AniCura Wróblewscy.

– Zamknięcie stumetrowego odcinka zaplanowaliśmy po porannym szczycie komunikacyjnym. Po odbiorze oznakowania tymczasowej organizacji ruchu wprowadzimy objazd do ulicy Kolejowej przez ulice Augustynika, Kopernika i Konopnickiej – mówi Zbigniew Kubik, naczelnik Wydziału Inwestycji Drogowych w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

– Przez kolejne dni będziemy obserwować ruch na trasie, przez którą wyznaczyliśmy objazd i w razie konieczności rozważymy zmianę pierwszeństwa na skrzyżowaniu alei Poniatowskiego z ulicą Augustynika – dodaje Zbigniew Kubik.

Ostatni element obwodnicy

Drugie rondo, którego budowa rozpocznie się w poniedziałek, docelowo umożliwi skierowanie ruchu na nowo budowaną wzdłuż torów drogę, która po nasypie połączy się z istniejącym wiaduktem przy ul. Granicznej i dalej z aleją Zagłębia Dąbrowskiego. Z łącznika korzystać będą nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści, bo dla których powstanie droga rowerowa i chodnik.

Tak będzie wyglądał docelowy układ drogowy w rejonie ulic Kolejowej, Konopnickiej i Poniatowskiego

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w trakcie prac przebudowany zostanie także tymczasowy wyjazd z tunelu pieszo-rowerowego w kierunku alei Poniatowskiego. Po zmianach nowy wyjazd będzie miał łagodniejsze nachylenie.

– Budowa łącznika to kontynuacja rozbudowy sieci dróg, która stanie się obwodnicą miasta. Ta sieć przebiegnie od granicy z Będzinem, poprzez drogę za hutą Bankową, rejon dworca, ul. Kolejową, nowy łącznik, aż po Gołonóg. Dzięki temu zapewnimy szybki wjazd i wyjazd do i z Dąbrowy, odciążymy centrum i damy mu „oddech” – podkreśla Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Budowę łącznika, wartego 20,8 mln zł, miasto otrzymało promesę dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości prawie 19,8 mln zł. Zakończenie budowy nowej drogi planowane jest na pierwsze miesiące przyszłego roku.

Czytaj więcej

Biznes

PRZETARG NA NAJEM PRZY UL. ŻEGLARSKIEJ

Rekreacja

Weekend w mieście

Komunikaty

Obwieszczenie

Strona główna

XVIII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków