Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
29 czerwca 2018

Wakacyjny weekend w mieście

Drukuj

Biblioteka na plaży i nocne zwiedzanie Pałacu Kultury Zagłębia, to tylko dwie z kilku propozycji na nadchodzący weekend.

Piątek, 29 czerwca

Zajęcia wakacyjne
Dom Kultury Ząbkowice godz. 10.00.-14.00.
Dla dzieci, spędzających lato w mieście, przygotowano gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, zagadki i quizy muzyczne. Planowany pokaz mody na pewno zainteresuje wszystkich uczestników.

Studio Biblioteka
Pogoria III godz. 15.00.-18.00.
Plażowa audycja, pełna bieżących informacji, ciekawych rozmów i dużej dawki dobrej muzyki. W ramach wydarzenia odbędzie się koncert zespołu Poczytalni (godz. 18.30.-19.30.)

Sobota, 30 czerwca

Nocne Pałacowanie
Pałac Kultury Zagłębia godz. 21.00.
Paulo Coelho mawiał: Nawet w najgłębszym szaleństwie drzemie odrobina strachu. Pracownicy Pałacu Kultury Zagłębia swoim szaleństwem postarają się wzbudzić w Was strach! Jeśli chcecie poczuć dreszcze na całym ciele, zwiedzić 60-letni pałac w całkowitych ciemnościach, poznać jego zakamarki, a przy okazji poznać ofertę PKZ, to ta impreza jest dla Was! To już 3. edycja Nocnego Pałacowania.

Z każdą nową odsłoną nocnego zwiedzania Pałacu Kultury Zagłębia pragniemy jeszcze bardziej urozmaicić trasę wycieczki. Grupa śmiałków zaopatrzonych w latarki czołowe przejdzie korytarzami pałacu począwszy od podziemi, aż po poddasze, odwiedzając najciekawsze miejsca i poznając najmroczniejsze tajemnice. 3. edycja Nocnego Pałacowania składach się będzie z 4 wycieczek po 20 osób, które przez ponad godzinę będą penetrować zakątki PKZ. Nadchodzące zwiedzanie dostępne jest wyłącznie dla osób powyżej 13. roku życia, gdzie dzieci w wieku 13-15 lat mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko pod opieką osoby dorosłej.

Grupa I – start 30 czerwca g. 21:00
Grupa II – start 30 czerwca g. 22:30
Grupa III – start 30 czerwca/1 lipca g. 00:00
Grupa IV – start 1 lipca g. 01:30

Przed zakupieniem biletu należy zapoznać się z regulaminem imprezy, gdyż zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją jego treści.
Osoby biorące udział w wydarzeniu mogą posiadać własne latarki czołowe.

CAŁY WEEKEND

Plaża Open piątek (kwalifikacje) godz. 9.00., sobota godz. 9.00.-19.00., niedziela 9.00.-17.00.
Centrum Sportów Wodnych i Letnich Zielona
Plaża Open to turniej siatkówki plażowej, który w tym roku odbędzie się już po raz dziewiąty. Z roku na rok impreza ewoluowała, zarówno organizacyjnie, jak i sportowo. Od pierwszych zawodów, w których grali głównie amatorzy, dziś gości najlepsze krajowe pary, w tym reprezentantów Polski. W zawodach Plaży Open grali m.in. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy są liderami światowego rankingu FIVB.
Oprócz głównych rozgrywek, nie zabraknie również wielu atrakcji dla kibiców. W tym roku odwiedzić będzie można strefę historii polskiej siatkówki. Do tego zorganizowany zostanie mundial na wodzie, „dzika bomba” czy turniej Vyllejbalon, który poprowadzi popularny kabareciarz Bartosz Gajda. Na kibiców czeka też mecz gwiazd i pokaz siatkarskich popisów. Wstęp wolny.
Zapraszamy do kibicowania uczestnikom dziewiątej edycji turnieju siatkarskiego. W sobotę rozegrane zostaną kwalifikacje, w sobotę odbędzie się turniej główny. W niedzielę rozegrane zostaną ćwierćfinały, półfinały oraz finały. Nie zabraknie różnych niespodzianek i atrakcji. Szczegóły wydarzenia

Piotruś Królik
Kino Kadr godz.17.00.
Gatunek: familijny, przygodowy, komedia; kraj produkcji: Australia, USA, 2018; czas trwania: 95 min; film z dubbingiem
Reżyseria: Will Gluck; obsada: Rose Byrne, Domhnall Gleeson
Fantastyczne przygody jedynego takiego na świecie – złośliwego Piotrusia Królika! Film w reżyserii Willa Glucka (Annie, To tylko seks, Łatwa dziewczyna), na podstawie scenariusza Willa Glucka i Roba Liebera. Całość oparta na postaciach stworzonych w kultowej serii przez znakomitą Beatrix Potter.
Złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik to postać wyjątkowa; na jego zuchwałych przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. W komedii Piotruś Królik wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem (Domhnall Gleeson) przechodzi na zupełnie nowy poziom – być może najwyższy z możliwych. Walka toczy się, oczywiście, o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki (Rose Byrne).

Sylwia Nowak i uczniowie – wystawa
Pałac Kultury Zagłębia (piątek godz. 08.00.-20.00., sobota i niedziela 16.00.-20.00.)
Wystawa Sylwia Nowak i uczniowie jest prezentacją twórczości uczestników zajęć plastycznych Pałacu Kultury Zagłębia – dzieci od 3. roku życia, młodzieży i osób dorosłych. Na ekspozycję składają się prace rysunkowe, malarskie, graficzne oraz ceramiczne. Te ostatnie budzą najwięcej zainteresowania wśród dorosłych. Popyt na zajęcia jest tak duży, że od kwietnia br. istnieje nowa, kolejna grupa ceramiczna. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy prezentują prace razem z instruktorką Sylwią Nowak, która w tegorocznej odsłonie nawiązuje głównie do świata ikony. Wystawa w przeszkleniach Sali Teatralnej potrwa od 20 czerwca do 15 sierpnia.
Tegoroczna prezentacja ma wyjątkowy charakter. Oprócz prac wykonanych podczas zajęć stałych mamy przyjemność zaprezentować wyniki współpracy w ramach spotkań kultury i edukacji, instytucji kultury i instytucji oświaty. Prezentujemy zatem także osiągnięcia plastyczne dzieci z Katolickiej Szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej. Ścisła współpraca obu instytucji rozpoczęła się we wrześniu 2017 r. Nauka przedmiotów artystycznych daje najlepsze rezultaty, kiedy podstawa programowa realizowana jest w miejscu, w którym oddycha się kulturą i sztuką. Pracownia plastyczna PKZ realizuje od lat program wychowania przez sztukę i dla sztuki wg koncepcji Herberta Reada. Objęta jest całorocznym patronatem Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA.
Wystawa zapoczątkuje kilkumiesięczne tournée prac do różnych placówek i instytucji regionu.

Czytaj więcej

Biznes

„Twój model biznesowy”. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Wiadomości

Weekend w mieście

Strona główna

Konkurs plastyczny na plakat promujący jazdę rowerem

Biznes

Kolejni przedsiębiorcy w gronie laureatów Konkursu im. Adamieckiego