Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
29 czerwca 2018

Vendo Park już działa

Drukuj

Od 9.00 godziny Vendo Park w Dąbrowie Górniczej już działa. Odwiedzający nowy park handlowy poza zakupami w dniu otwarcia, czyli 29 czerwca mogą skorzystać z licznych atrakcji. Na najmłodszych czeka plac zabaw z warsztatami ekologicznymi, na dorosłych m.in.: przygotowywanie koktajli oraz strefa relaksu, gdzie serwowana będzie orzeźwiająca lemoniada. Przeprowadzona zostanie również akcja „Vendo dla innych”, podczas której zbierana będzie karma dla lokalnego schroniska dla zwierząt. Event zakończy koncert polskiego wokalisty, obecnego na scenie muzycznej od wielu lat – NORBI.

Vendo Park Dąbrowa Górnicza powstał na działce o powierzchni 2,2 ha przy ul. Katowickiej 1b. W ramach inwestycji powstało ok. 7 tysięcy mkw. wygodnej przestrzeni handlowej.

– Jestem dumny, że to właśnie w Dąbrowie Górniczej powstał pierwszy Vendo Park w województwie śląskim. To pokazuje, że w nasze miasto jest otwarte na innowacyjne rozwiązania, służące mieszkańcom.- mówi Zbigniew Podraza, prezydent miasta.-  Dąbrowa Górnicza jest dobrym miejscem dla inwestorów, zdolnych do zdobywania i zakotwiczania się na nowych obszarach rynku. Spoglądając z perspektywy miasta to kolejne udane biznesowe przedsięwzięcie, które doszło do skutku w Dąbrowie. Uruchomienie parku handlowego jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaproponowaniem nowej, bogatej oferty, z której z pewnością chętnie będą korzystać mieszkańcy.

– Cieszy nas otwarcie kolejnego Vendo Parku w Polsce – pierwszego w województwie śląskim, które będziemy hucznie świętować wraz z mieszkańcami Dąbrowy Górniczej. Zależy nam na tym, aby klienci naszych parków mieli do dyspozycji komfortową przestrzeń handlową na szybkie i wygodne zakupy blisko domu. Nasze inwestycje zawsze realizujemy z myślą o potrzebach przyszłych klientów, dlatego też dbamy o jakość wykończenia nieruchomości, otoczenie oraz różnorodność dostępnej oferty zakupowej. Także w tym przypadku zadbaliśmy o okoliczną infrastrukturę drogową, aby zapewnić łatwy i bezpieczny dojazd do Vendo Parku Dąbrowa Górnicza – mówi Jacek Wesołowski, Prezes Trei Real Estate Poland.

Z myślą o klientach przed obiektem stworzono 230 miejsc parkingowych. Ponadto obok Vendo Parku istnieje stacja benzynowa marki BP oraz planowany jest lokal typu fast-food. W parku handlowym na powierzchni ok. 7 tysięcy mkw. znajdzie się 12 sklepów z różnych segmentów. Dadzą one możliwość dokonania kompleksowych zakupów w jednym miejscu. Wśród najemców obiektu jest pierwszy w Polsce sklep marki TEDi – dyskont z szerokim asortymentem oferujący artykuły przemysłowe dla domu, dekoracji wnętrz i ogrodu, zabawki oraz drobną elektronikę. Oprócz tego klienci Vendo Parku Dąbrowa Górnicza będą mogli dokonać zakupów w sklepach z branży spożywczej, odzieżowej, artykułów sprzętu elektronicznego czy sportowego. W Vedno Parku Dąbrowa Górnicza swoje sklepy otworzą: Action, KiK, Biedronka, drogeria Hebe, JYSK, Martes Sport, Pepco, Świat Prasy, Kakadu oraz lokalna piekarnia – Złoty Róg.

Inwestycja, której generalnym wykonawcą była lokalna firma InvestDom, została zrealizowana wraz z nowym układem drogowym – zjazdem z drogi krajowej 94 oraz budową dwóch rond – umożliwiającym wygodny dojazd do Vendo Parku Dąbrowa Górnicza.

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Dąbrowski bus dla seniora. Nowy numer i nieco niższe opłaty

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Rekreacja

MKS ostatni raz w rundzie zasadniczej zagra u siebie