Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 listopada 2018

Uwaga! Zmiany na ulicy Kosmonautów

Drukuj

Od najbliższej soboty, 3 listopada wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ulicy Kasprzaka z ulicą Kosmonautów w Dąbrowie Górniczej – informuje KZK GOP. – Utrzymany zostanie jedynie prawoskręt z ulicy Kosmonautów w ulicę Kasprzaka.

Zmiany organizacji ruchu związane są z prowadzonym remontem półtorakilometrowego odcinka ulicy Kasprzaka obejmującym wymianę mocno zniszczonej nawierzchni oraz odwodnieniem ulicy. Zakończenie robót planuje się ma koniec miesiąca.

Po wprowadzeniu zmiany w organizacji ruchu na ulicy Kosmonautów linie autobusowe nr 55, 175, 604, 644 i 814 będą kursowały trasami objazdowymi, z ulicy 11 Listopada ulicami: Tysiąclecia i Piłsudskiego do włączenia się na trasy objazdowe na ulicy Wiśniowej. Trasy powrotne będą przebiegały analogicznie. Przystanek „Dąbrowa Górnicza Gołonóg Kosmonautów” – stanowisko w kierunku Huty Katowice, zostanie tymczasowo usytuowane na ulicy 11 Listopada, przed skrzyżowaniem z ulicą Tysiąclecia.

Linia autobusowa nr 27 jadąca w kierunku Katowic będzie kursowała bezpośrednio ulicą Kasprzaka do ronda im. Budowniczych Huty Katowice i dalej ulicami: Piłsudskiego i Tysiąclecia do włączenia się na trasę rozkładową na ulicy 11 Listopada. W kierunku Huty Katowice linia będzie kursowała wg stałej trasy rozkładowej, z podwójną obsługą przystanku „Dąbrowa Górnicza Gołonóg Kosmonautów”.

Na czas wyłączenia z ruchu skrzyżowania Kasprzaka z ulicą Kosmonautów wprowadzone zostaną objazdy.

Samochody osobowe o wadze do 3,5 tony po zjeździe w prawo, za skrzyżowaniem z ulicą Młodych będą mogły zawrócić. Wszystkich kierowców prosimy o ostrożność i stosowanie się do zaleceń sugerowanych przez znaki drogowe.  

*********

Ulica Kasprzaka jest drogą gminną, przebiegającą od ronda Budowniczych Huty Katowice do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego – Zaplecze. Stanowi naturalny skrót łączący centrum miasta z terenami przemysłowymi w rejonie ArcelorMittal Poland S.A. Jest więc dość mocno obciążona ruchem, nie tylko samochodów osobowych, ale i ciężarowych.

 

Remont objął prawie półtorakilometrowy odcinek między rondem Budowniczych Huty Katowice (al. Piłsudskiego) a ul. Młodych. Kosztuje ok. 5,4 mln zł, z czego 1,7 mln zł to dofinansowania z tzw. Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W oparciu o założenia projektowe zaplanowane zostały następujące zmiany: korekta geometrii drogi polegająca na odtworzeniu istniejących krawędzi jezdni z ujednoliceniem szerokości poszczególnych pasów ruchu oraz pasa zieleni; korekta geometrii wysp kanalizujących oraz dostosowanie lokalizacji przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych do projektów przebudowy chodnika i torowiska tramwajowego będących odrębnymi zadaniami.
Przy okazji remontu planowane są zwężenia jezdni w dwóch miejscach. To efekt spotkań z mieszkańcami, którzy od lat zwracają uwagę, że wielu kierowców lubi się tu rozpędzić, mimo iż droga nie jest w najlepszym stanie. To powoduje m.in. potrącenia pieszych, nawet na przejściach.

Zwężenia mają poprawić widoczność na drodze i zmusić kierowców do wolniejszego przejazdu. Zaplanowano je przed istniejącym przejściem na wysokości przystanków tramwajowych i autobusowych znajdujących się przy skrzyżowaniu z ulicą Storczyków oraz przed projektowanym przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerzystów, które powstaną w rejonie Biedronki przy skręcie w prawo z ulicy Kasprzaka w drogę osiedlową – mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

 

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Dąbrowski bus dla seniora. Nowy numer i nieco niższe opłaty

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Rekreacja

MKS ostatni raz w rundzie zasadniczej zagra u siebie