• Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
20 października 2022

Udana premiera przed własną publicznością. W środę kolejny mecz Alpe Adria Cup

Drukuj

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał w drugiej kolejce Alpe Adria Cup chorwacki zespół KK Furninr. W środę w hali „Centrum” kolejne koszykarskie emocje w ramach tego europejskiego pucharu.

Środowy mecz był pierwszym w tej edycji rozgrywek, który zespół z Dąbrowy rozegrał na własnym boisku. Spotkanie udanie otworzył w akcji podkoszowej Matthias Tass, który był bardzo aktywny w pierwszej części meczu. Skutecznie atakował kosz rywala oraz zaliczył solidny blok w obronie. Dużą ochotę do gry prezentował także nasz kapitan Jarosław Mokros, który bez respektu dla przeciwnika wchodził w kontakt z obrońcami rywali, wymuszając kolejne faule (tylko w I kwarcie wymusił ich aż 4), zdobywając w pierwszej kwarcie 9 punktów. Trevon Bluiett dołożył od siebie jeszcze dwa celne rzuty trzypunktowe i MKS po pierwszej części prowadził 23:19.

W drugiej odsłonie spotkania początek należał do Martina Krampelja, który efektownym wsadem rozpoczął ten fragment gry, a następnie skutecznie dobijał rzut Tassa. Goście z Chorwacji nie zamierzali jednak składać broni i pod wodzą swojego rozgrywającego Taveion Holingswortha (w całym spotkaniu zdobył 25 pkt.) starali się pozostawać w kontakcie z rywalem. W drugiej kwarcie los meczu w swoje ręce postanowił jednak wziąć Alonzo Verge, który atakował kosz rywala praktycznie z każdej pozycji i dzięki jego skuteczności MKS wypracował dwupunktową przewagę. W ataku wtórował mu Krampelj, który tylko w drugiej części gry zdobył aż 10 pkt. Na przerwę MKS schodził prowadząc już 49:38.

Po zmianie stron swoją skuteczność zachował Verge, który w trzech akcjach zaliczył 4 pkt. oraz asystę, którą na punkty zamienił Bluiett. W miarę upływu kolejnych minut przewaga MKS rosła. Duże wsparcie udzielali gracze rezerwowi, którzy wchodząc z ławki w całym spotkaniu zdobyli aż 45 pkt. Ambicja i wola walki podopiecznych trenera Sarina powodowała, iż szybko wyczerpali limit fauli, dzięki czemu gospodarze dostawali szanse na zdobywanie punktów z rzutów wolnych. Trzecia kwarta zakończyła się rezultatem 68:55.

W ostatniej części gry dąbrowscy koszykarze nie stracili chęci do gry, a kluczowym ogniwem zespołu pozostawał Alonzo Verge, który nie tylko zdobywał kolejne punkty, lecz również asystował kolegom z drużyny (w całym meczu zgromadził 25 pkt. oraz rozdał 7 asyst). Pomimo przewagi zespołu MKS, rywale z KK Furnir nie tracili animuszu, ani chęci do gry, co zaowocowało zmniejszeniem strat do 8 pkt. na niespełna 6 min. do końca meczu. Do samego końca pojedynku trwała rywalizacja o tytuł najlepszego strzelca spotkania pomiędzy Alonzo Verge a Taveionem Holingsworthem, która ostatecznie została nierozstrzygnięta – obaj zdobyli po 25 pkt. Ze zwycięstwa swojej drużyny mógł się jednak cieszyć Verge, ponieważ MKS wytrzymał presję rywala i zwyciężył 87:77.

W środę, 26 października, MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się w hali „Centrum” z BK Pardubice. Początek spotkania o godz.18.

Koszykarze z Dąbrowy występują w grupie A. Ich rywalami są KK Furnir z Chorwacji, austriacki Unger Steel Oberwart Gunners, a także BK Pardubice z Czech. W rozgrywkach bierze udział 16 zespołów podzielonych na cztery grupy. Ekipy, które po fazie grupowej uplasują się na miejscach 1 i 2, otrzymają prawo gry w kolejnej rundzie.

W pierwszym spotkaniu MKS Dąbrowa Górnicza uległ na wyjeździe Unger Steel Gunners Oberwart. Dąbrowscy koszykarze przeważali przez większość spotkania, jednak na finiszu pojedynku do głosu doszli gospodarze. Zniwelowali straty, wysunęli się na prowadzenie i zdominowali wydarzenia na boisku. Ostatecznie wygrali 74:71.

Sezon 2022/2023 jest drugim, w którym dąbrowianie grają w Alpe Adria Cup. Zadebiutowali w minionym sezonie. Ich grupowymi rywalami byli Spišskí Rytieri ze Słowacji, KK Velika Gorica z Chorwacji i BK IMMOunited Dukes Klosterneuburg z Austrii. MKS wywalczył awans do ćwierćfinału, w którym lepsi okazali się Austriacy z BC GGMT Vienna.