Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
28 lutego 2018

Tramwaje na nowych torach

Drukuj

Tramwaje Śląskie otrzymają prawie 100 mln zł unijnej dotacji na drugi etap modernizacji infrastruktury. W ramach prac m.in. gruntownie wyremontowane zostaną torowiska w Dąbrowie Górniczej.

Unijne wsparcie, rzędu 98 mln zł, pozwoli na budowę nowego torowisko w Bytomiu na ul. Powstańców Warszawskich i, w ramach 12 innych inwestycji, gruntowną modernizację torowisk w Bytomiu, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach oraz Zabrzu. W sumie to około 23 km wyremontowanych i nowych tras. Prace obejmują też dostosowanie peronów do potrzeb niepełnosprawnych. Efekt ma być widocznych w 2020r. Wartość całego projektu opiewa na 186 mln zł.

Zadania w Dąbrowie obejmują przebudowę torowisk na ul. Sobieskiego, Królowej Jadwigi i Piłsudskiego, na odcinku od pętli przy Urzędzie Pracy do skrzyżowania z ul. Kasprzaka.

Umowę o dofinansowanie pierwszego etapu modernizacji podpisano w grudniu 2017 r. Przedsięwzięcie obejmie 10 miast: Będzin, Bytom, Chorzów, Dąbrowę Górniczą, Katowice, Mysłowice, Rudę Śląską, Sosnowiec, Świętochłowice i Zabrze. Jego wartość to prawie 767 mln zł, a dofinansowanie unijne wyniosło ponad 393 mln. Na inwestycję składa się aż 26 zadań. Łącznie to ok. 42 km linii tramwajowych. 24 zadania związane są z przebudową istniejącej infrastruktury.

W Dąbrowie będzie to remont torowiska w ciągu ul. Kasprzaka, od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Zaplecze.

2 zadania dotyczą budowy nowego torowiska (w Sosnowcu, w dzielnicy Zagórze, od pętli tramwajowej do ronda Jana Pawła II oraz w Katowicach, wzdłuż ul. Grundmanna).  W ramach projektu spółka kupi też 45 nowych tramwajów.

Czytaj więcej

Strona główna

Konkurs plastyczny na plakat promujący jazdę rowerem

Biznes

Kolejni przedsiębiorcy w gronie laureatów Konkursu im. Adamieckiego

Wiadomości

Kolprem wyremontuje przejazd. Będą zmiany w organizacji ruchu

Rekreacja

Startuje walka o ligowe punkty. MKS podejmuje wicemistrza