Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
23 listopada 2018

Szansa dla młodych przedsiębiorców

Drukuj

Najtrudniejszy nie tylko w życiu, ale również w biznesie, jest pierwszy krok. Jednak warto go zrobić, zwłaszcza jeśli jest się młodym, marzącym o własnej firmie człowiekiem. Od końca lipca w świat interesów pomaga wejść Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości (DIP), mieszczący się przy ulicy 3 Maja 22 (p. II).

Coraz więcej młodych ludzi myśli o założeniu własnego biznesu, jednak powstrzymuje ich lęk przed nadmiarem biurokratycznych formalności oraz nieznajomość prawa obowiązującego przedsiębiorców. W przełamaniu obaw i postawieniu pierwszych kroków w świecie biznesu pomogą eksperci z Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Dzięki nim przyszli biznesmeni mają okazję skonsultować swoje pomysły i dowiedzieć się, w jaki sposób zminimalizować koszty i ryzyko. Oprócz indywidualnych porad, dla młodych przedsiębiorców są organizowane szkolenia, spotkania oraz programy ze wsparciem mentorów. Jeśli młody człowiek podejmie decyzję o ruszeniu z własnym projektem biznesowym, DIP udziela osobowości prawnej, co pozwala na prowadzenie interesu zgodnie z obowiązującym prawem, bez potrzeby rejestrowania działalności gospodarczej. Oprócz tego, osoby zaczynające działalność na własny rachunek mogą liczyć na miejsce do pracy, czyli mogą zacząć działać w tzw. przestrzeni coworkingowej.

W Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości do dyspozycji jest sala szkoleniowa i sala spotkań oraz wspólna przestrzeń do pracy. Z porad ekspertów i doradców można korzystać w poniedziałki, środy i piątki od 8.00. do 12.00, natomiast we wtorki i czwartki od 12.00. do 18.00.

DIP powstał z inicjatywy miasta oraz organizacji naszego regionu, m.in. Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru oraz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Informacje o Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości można znaleźć na jego fanpage`u.

Czytaj więcej

Wiadomości

Koleje Śląskie ze specjalną ofertą na wakacje

Wiadomości

Skrzyżowanie al. Róż/Legionów Polskich otwarte

Kultura

Graj i odkrywaj historię miasta

Wiadomości

Maturzyści poznali wyniki egzaminu