Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 lutego 2023

„Siła kobiet” w Pałacu

Drukuj

Z inicjatywy wiceprezydent Bożeny Borowiec, z okazji Dnia Kobiet z myślą o paniach i ich zdrowiu, w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się szereg wydarzeń propagujących zdrowy styl życia i profilaktykę prozdrowotną.

9 marca odbędą się m.in: spotkania profilaktyczne, warsztaty artystyczne, wystawa zdjęć, porady z zakresu zdrowia, urody i aktywności fizycznej. 

– „Siła kobiet” to wydarzenie skierowane przede wszystkim do pań. Poświęcone będzie tematyce okołoprofilaktycznej, związanej z nowotworami oraz dobrostanem psychicznym. Nie zabraknie oczywiście akcentów rozrywkowych. Będzie to takie połączenie przyjemnego z pożytecznym – mówi Monika Jochymek-Borończyk ze stowarzyszenia „Równe Babki”, które jest współorganizatorem imprezy.

– Spotkanie zatytułowałyśmy „Siła kobiet” ponieważ wierzymy, że silna kobieta to kobieta zdrowa i świadoma, wierząca w swoją moc – podkreśla Bożena Borowiec, zastępca prezydenta miasta, inicjatorka wydarzenia. – Oddajemy na ten dzień pałac we władanie kobietom, by mogły pokazać swą siłę, kobiecość, pomysłowość i kreatywność – dodaje pani prezydent.

Kobiety PKZ we władanie przejmą już od wczesnych godzin. – Poranny panel przeznaczony będzie dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, zarówno dziewcząt, jak i  chłopców. Będzie okazją do rozmów o kobiecości, raku piersi i jąder, a także pierwszej wizycie u ginekologa – zapowiada prezydent Borowiec. Część profilaktyczna spotkania będzie wypełniona rozmowami z ekspertami Zagłębiowskiego Centrum Onkologii. Tego dnia będzie też można zbadać piersi w mammobusie ustawionym przed pałacem.

– Do południa czekać będą też propozycje dla kobiet w ciąży i młodych mam, które mogą przyjść ze swoimi maluchami. Spotkamy się wówczas z logopedą, urofizjoterapeutą i psychologiem dziecięcym – dodaje Danuta Kundys, współorganizatorka akcji.

Popołudniu w holach pałacu zostaną ustawione stoiska wystawiennicze z ofertą dla kobiet, takie jak: psychodietetyka, aromaterapia, akcesoria do włosów, biżuteria, kosmetyki czy optyk. Będą też stoiska do mierzenia cukru, ciśnienia, możliwość nauki samobadania piersi na fantomie oraz okazja, by zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego (Fundacja DKMS). Ponadto będą warsztaty rękodzieła na temat ikonicznych kobiet w sztuce oraz wernisaż wystawy prezentującej portrety kobiet „Jaka jesteś, nie wie nikt” autorstwa Beaty Orłowskiej.

Kulminacją będzie konferencja na sali teatralnej PKZ „Siła kobiet. Profilaktyka – rozrywka – integracja” – od g. 16:30. Szczegóły w wydarzeniu o tym samym tytule na profilu FB Miasta Dąbrowa Górnicza i Stowarzyszenia Równe Babki.

Program konferencji:

👉 Rozmowa z fotografkami Orłowską, Kowalczyk i Rzeszowską- o sile kobiet i psychoterapeutycznym znaczeniu fotografii w życiu.

👉 Dr Beata Wróbel o sztuce kobiecości – jak połączyć emocje i ciało.

👉 Pisarka Agnieszka Łepki o byciu kobietą – czyli jak żyć na własnych warunkach.

👉Zacznijmy od myśli, czyli o skutecznym radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami z dr Agnieszką

Pasztak-Opiłką.

👉Relaksacja ze świadomym oddechem z Fizjokobieca.

👉Stanikowa metamorfoza – odpowiedni dobór biustonosza z Vanilla Body Shop.

👉Samobadanie piersi  z pielęgniarką oddziałową mgr Dorotą Ćwięczek.

👉Fotografka Beata Orłowska – wernisaż wystawy „Jaka jesteś, nie wie nikt”. 

👉Występ artystyczny Akademii Tańca As.

👉Koncert zespołu Vademecum.

👉Liczne nagrody i upominki 🎁

Zapraszamy wszystkie Dąbrowianki!

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Urzędu Miejskiego i zostało objęte honorowym patronatem prezydenta miasta Marcina Bazylaka.

Udział bezpłatny. Rejestracja na stronie evenea.pl.

Czytaj więcej

Wiadomości

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Strona główna

Trzysta bocianów na budowie huty. Rozmowa z Anną Cieplak

Wiadomości

Ruszają fora mieszkańców

Wiadomości

Spotkanie wokół historii miasta i Huty „Katowice” oraz książki „Ciało Huty” Anny Cieplak