Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
8 września 2018

SENIORZE – przyjdź, zrób coś dla siebie, działaj i bądź aktywny!

Drukuj

Właśnie rozpoczął się nabór do I etapu projektu „Wsparcie społeczności lokalnych w obszarach rewitalizowanych Dąbrowy Górniczej.”

Do wyjścia z domu, korzystania z życia i aktywności mieszkańców ulic: Mickiewicza, Norwida, Korczaka, Majakowskiego, Krasińskiego, Słowackiego, Wyspiańskiego, Przemysłowej, 6 Sierpnia, 11 Listopada, Łącznej i Ząbkowic zaprasza Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość”.

Seniorzy w wieku 60+, którzy podejmą wyzwanie będą mogli skorzystać z usług Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego, Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora uczestniczyć w Warsztatach Rozwoju czy Wolontariacie międzypokoleniowym. Dowiedzą się co ważnego dzieje się w mieście, gdzie miło i atrakcyjnie spędzić czas, w razie potrzeby uzyskają wsparcie i doradztwo prawne a także pomoc w załatwianiu spraw urzędowych. Będą też mogli skorzystać z pomocy wolontariuszy. Zainteresowani nauczą się obsługi komputera, telefonu komórkowego czy aparatu cyfrowego. Uczestnicy projektu będą mogli uczestniczyć w zajęciach artystycznych, kulinarnych, sportowych, spotkać ciekawych ludzi i miło spędzić czas przy muzyce. Wśród propozycji można znaleźć także wspólne wyjścia do kina, wycieczki integracyjne, spotkanie wigilijne oraz imprezy integracyjne. A wszystko to bezpłatnie!

Zainteresowani mogą kontaktować się osobiście w siedzibie Stowarzyszenia „Razem w Przyszłość”, Al. J. Piłsudskiego 34E/662, Dąbrowa Górnicza w godz. 13.00-18.00, mailowo: e-mail: razem.w.przyszlosc@interia.pl bądź telefonicznie: 795-351-566

Liderem projektu jest Gmina Dąbrowa Górnicza, która realizuje go w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Razem w Przyszłość” i Fundacją Imago.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020r.

 

Czytaj więcej

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]

Rekreacja

Weekend w mieście

Rekreacja

Sportowych emocji ciąg dalszy

Strona główna

Wielkie święto folkloru w Dąbrowie Górniczej