6 listopada 2018

Rusza remont ul. Letniej

7 listopada rozpoczyna się przebudowa fragmentu ul. Letniej. Na czas remontu wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu.

Do 15 grudnia z ruchu wyłączony zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Robotniczą do mostu nad Czarną Przemszą.

Objazd odbywać się będzie ulicami: Dąbrowa Górnicza – ul. Robotnicza, Będzin – ul. Bory, Podłosie, Podleśna, Niepiekło, Preczów – ul. Dębowa, Szkolna, Dąbrowa Górnicza – Marianki.

Na czas prac wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu  linii autobusowych nr 79 i 242.

Linia autobusowa nr 79 będzie kończyła i rozpoczynała swoją trasę w kierunku Będzina na przystanku „Dąbrowa Górnicza Korzeniec Kopalnia Piasku nż”. Wyłączony z obsługi tej linii zostanie odcinek w Dąbrowie Górniczej, od przystanku „Dąbrowa Górnicza Kopalnia Piasku nż” do przystanku „Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury”.

W celu zapewnienia pasażerom linii nr 79 możliwości dojazdów i powrotów z centrum Dąbrowy Górniczej  w rejon Marianek w Psarach, uruchomione zostaną dodatkowe kursy na linii autobusowej nr 242. Kursy te będą obsługiwały trasę „Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury” – „Psary Preczów Remiza”, zapewniając połączenia przesiadkowe do i z Marianek na przystanku „Psary Preczów Remiza”.

Podczas remontu, całkowicie wyłączony z obsługi zostanie przystanek „Dąbrowa Górnicza Korzeniec Park Zielona Basen”.

W ramach inwestycji, oprócz przebudowy jezdni, skrzyżowań i zjazdów, wyznaczone zostaną cztery przejścia dla pieszych, które będą doświetlone. Chodniki zostaną wyremontowane i zbudowane miejsca postojowe. Zmodernizowane i uporządkowane będą także miejsca parkingowe przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych wraz z miejscami dla niepełnosprawnych.

Przebudowane zostaną także przystanki autobusowe, chodniki i alejki parkowe w miejscu łączenia się z ulicą, uzupełniona trawa na poboczach. Wykonawcą robót będzie firma Eurovia.

Czytaj więcej

Wiadomości

Dopłaty do wody i ścieków

Wiadomości

Pomogą w walce z pijanymi kierowcami

Rekreacja

Nagrodzeni w sporcie

Wiadomości

Dwa budżety dla dąbrowian