Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 marca 2024

Rusza budowa łącznika. W poniedziałek i wtorek zmiany na Poniatowskiego

Drukuj

Rozpoczyna się budowa łącznika drogowego, między ul. Kolejową, Poniatowskiego i al. Zagłębia Dąbrowskiego. Ma być gotowy na początku przyszłego roku i wówczas domknie układ komunikacyjny, będący alternatywą dla głównej osi miasta. W poniedziałek i wtorek kierowcy muszą liczyć się ze zmianami organizacji ruchu na ul. Poniatowskiego.

Nowa droga pobiegnie wzdłuż torów kolejowych, od istniejącego ronda na skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego, Konopnickiej i Kolejowej do wiaduktu nad torowiskiem. Z łącznika korzystać będą nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści, bo wybudowany zostanie także chodnik i droga rowerowa.

– Budowa łącznika to kontynuacja rozbudowy sieci dróg, która stanie się obwodnicą miasta. Ta sieć przebiegnie od granicy z Będzinem, poprzez drogę za hutą „Bankową”, rejon dworca, ul. Kolejową, nowy łącznik, aż po Gołonóg. Dzięki temu zapewnimy szybki wjazd i wyjazd do i z Dąbrowy, odciążymy centrum i damy mu „oddech”- podkreśla Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Na początku prowadzone będą prace przy kanalizacji deszczowej, które w poniedziałek i wtorek (18 i 19 marca) obejmą krótki odcinek ul. Poniatowskiego. Będzie się to wiązać z zajęciem jednego pasa ruchu. Co ważne, po tych dwóch dniach roboty budowlane odbywać się będą poza jezdnią i nie spowodują utrudnień w ruchu.

Z budową łącznika wiąże się częściowa przebudowa ronda przy ul. Konopnickiej, Kolejowej i Poniatowskiego, a także budowa w pobliżu kolejnego (w okolicy kliniki weterynaryjnej Wróblewscy), skąd ruch zostanie skierowany na nową drogę wzdłuż torów. Ta po nasypie połączy się z istniejącym wiaduktem w ciągu ul. Granicznej, a ten z kolei sąsiaduje z al. Zagłębia Dąbrowskiego. 

Na realizację tej inwestycji, wartej 20,8 mln zł, miasto otrzymało promesę dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości prawie 19,8 mln zł.

Czytaj więcej

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]

Rekreacja

Weekend w mieście

Rekreacja

Sportowych emocji ciąg dalszy

Strona główna

Wielkie święto folkloru w Dąbrowie Górniczej