Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
5 maja 2023

Rozpoczynamy budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1

Drukuj

Rozpoczęta w lutym przebudowa 2-kilometrowego odcinka ulic Staszica i Oddziału AK Ordona w poniedziałek 8 maja wkroczy w najważniejszy etap, czyli budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1. Z tego powodu 8 maja zmieni się w tym miejscu organizacja ruchu, która umożliwi sprawną i szybką przebudowę skrzyżowania.

Do tej pory prace skupiały się na budowie nowej drogi rowerowej i chodnika oraz przebudowie 400-metrowego odcinka ulicy Staszica między posesję pod numerem 76 a skrzyżowaniem z ul. Świerkową.

2023.04.06 DG - Staszic. Łącznik pomiędzy DK94 a S1 przechodzi prawdziwą metamorfozę. Na początek droga rowerowa. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

W poniedziałek 8 maja rozpocznie się kolejny etap, który obejmie 400-metrowy odcinek ulicy Staszica od ul. Świerkowej do skrzyżowania z łącznicami DK94 i S1.

– Na odcinku między Świerkową a łącznicami z DK94 i S1 zostanie w poniedziałek wprowadzony ruch wahadłowy. Najważniejsza zmiana dotyczy zamknięcia możliwości zjazdu z DK94 na ulicę Staszica i trasę S1, a także możliwości zjazdu z ulicy Staszica na DK94 i S1. Taka organizacja ruchu umożliwi szybką i sprawną budowę ronda – mówi Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

Objazd dla kierowców chcących zjechać z DK94 na trasę S1 w kierunku Tychów zostanie wytyczony przez pobliski węzeł S1 i DK94, a także – dla jadących ulicami Staszica i Oddziału AK Ordona – przez skrzyżowanie przy Mikrohucie.

Przebudowa ulic Staszica i AK Ordona ma się zakończyć w październiku

Efektem zaplanowanych do końca października prac będzie nowa nawierzchnia jezdni i droga rowerowa na całej długości przebudowywanego odcinka. Przede wszystkim jednak bezpieczeństwo uczestnikom ruchu zapewni wspomniane rondo na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1. Projekt przewiduje także nowoczesne oświetlenie ronda.

Na wartą prawie 10 mln zł inwestycję miasto pozyskało ponad 3,8 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– O dofinansowanie zabiegamy także na przebudowę gminnego odcinka ulicy Staszica od ul. Ziemby do Wojska Polskiego. Gotowy już projekt zakłada budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego oraz kontynuację drogi rowerowej – przypomina Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Czytaj więcej

Strona główna

Seniorzy przejmują miasto!

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Innowacyjnej

Strona główna

Nabór dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kasprzaka 25 i ul. Polcera