Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
5 maja 2023

Rozpoczynamy budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1

Drukuj

Rozpoczęta w lutym przebudowa 2-kilometrowego odcinka ulic Staszica i Oddziału AK Ordona w poniedziałek 8 maja wkroczy w najważniejszy etap, czyli budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1. Z tego powodu 8 maja zmieni się w tym miejscu organizacja ruchu, która umożliwi sprawną i szybką przebudowę skrzyżowania.

Do tej pory prace skupiały się na budowie nowej drogi rowerowej i chodnika oraz przebudowie 400-metrowego odcinka ulicy Staszica między posesję pod numerem 76 a skrzyżowaniem z ul. Świerkową.

2023.04.06 DG - Staszic. Łącznik pomiędzy DK94 a S1 przechodzi prawdziwą metamorfozę. Na początek droga rowerowa. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

W poniedziałek 8 maja rozpocznie się kolejny etap, który obejmie 400-metrowy odcinek ulicy Staszica od ul. Świerkowej do skrzyżowania z łącznicami DK94 i S1.

– Na odcinku między Świerkową a łącznicami z DK94 i S1 zostanie w poniedziałek wprowadzony ruch wahadłowy. Najważniejsza zmiana dotyczy zamknięcia możliwości zjazdu z DK94 na ulicę Staszica i trasę S1, a także możliwości zjazdu z ulicy Staszica na DK94 i S1. Taka organizacja ruchu umożliwi szybką i sprawną budowę ronda – mówi Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

Objazd dla kierowców chcących zjechać z DK94 na trasę S1 w kierunku Tychów zostanie wytyczony przez pobliski węzeł S1 i DK94, a także – dla jadących ulicami Staszica i Oddziału AK Ordona – przez skrzyżowanie przy Mikrohucie.

Przebudowa ulic Staszica i AK Ordona ma się zakończyć w październiku

Efektem zaplanowanych do końca października prac będzie nowa nawierzchnia jezdni i droga rowerowa na całej długości przebudowywanego odcinka. Przede wszystkim jednak bezpieczeństwo uczestnikom ruchu zapewni wspomniane rondo na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1. Projekt przewiduje także nowoczesne oświetlenie ronda.

Na wartą prawie 10 mln zł inwestycję miasto pozyskało ponad 3,8 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– O dofinansowanie zabiegamy także na przebudowę gminnego odcinka ulicy Staszica od ul. Ziemby do Wojska Polskiego. Gotowy już projekt zakłada budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego oraz kontynuację drogi rowerowej – przypomina Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Czytaj więcej

Kultura

Poznaliśmy projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Teraz czas na weryfikację

Wiadomości

Uzupełniający nabór do TBS

Wiadomości

Festiwal Empatii w Fabryce Pełnej Życia

Nieruchomości

Najem i dzierżawa