Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 kwietnia 2018

Rozpoczyna się turniej klas mundurowych

Drukuj

Wspinaczka, strzelectwo, pływanie, ratownictwo medyczne czy ekstremalny bieg z przeszkodami – to tylko część konkurencji VIII Turnieju dla Klas o Profilu Mundurowym organizowanym przez Akademię WSB (d. Wyższą Szkołę Biznesu) w Dąbrowie Górniczej. Jednym z elementów tegorocznej edycji  jest Ekstremalny Bieg z Przeszkodami Masakrator WSB, który odbędzie się na terenie rekreacyjnym zbiornika wodnego Pogoria III.

W zmaganiach uczestniczą zespoły męskie, damskie oraz mieszane reprezentujące szkoły średnie z całej Polski. Zawodnicy podczas kilkudziesięciu konkurencji muszą wykazać się postawą patriotyczną, sprawnością fizyczną, orientacją w terenie, a także konkretnymi umiejętnościami, takimi jak: wspinaczka, strzelectwo, ratownictwo medyczne, marszobieg na orientację, przeprawa przez rzekę oraz wiedza z zakresu bezpieczeństwa. Uczestnicy mierzą się z lękiem wysokości, zmieniającymi się warunkami pogodowymi oraz przeszkodami wymagającymi pokonanie własnych ograniczeń fizycznych.

Turniej to nie tylko kształtowanie postaw patriotycznych, integracja środowisk związanych z edukacją oraz działaniami na rzecz bezpieczeństwa (szkół średnich, przedstawicieli służb mundurowych, ośrodków akademickich, administracji publicznej, przedsiębiorców oraz pasjonatów), ale i wyłonienie najlepszego zespołu reprezentującego szkołę średnią, realizującą przedmiot Edukacja dla bezpieczeństwa oraz przygotowującą potencjalnych kandydatów do pracy w służbach mundurowych.

Tegoroczna edycja turnieju, który odbędzie się 16 i 17 kwietnia w Dąbrowie Górniczej i Siemianowicach Śląskich, ma wyjątkowy charakter patriotyczny, organizowana jest z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zwycięzcy turnieju otrzymają „złoty indeks” na bezpłatne studia na Akademii WSB (Wyższej Szkole Biznesu) w Dąbrowie Górniczej oraz nagrody  rzeczowe. Zwycięzca turnieju, reprezentujący klasę o profilu mundurowym otrzymuje miecz przechodni – Szczerbiec ze złotą rękojeścią (Miecz koronacyjny Królów Polski).

Czytaj więcej

Wiadomości

Koleje Śląskie ze specjalną ofertą na wakacje

Wiadomości

Skrzyżowanie al. Róż/Legionów Polskich otwarte

Kultura

Graj i odkrywaj historię miasta

Wiadomości

Maturzyści poznali wyniki egzaminu