Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
26 kwietnia 2018

Rozlicz bezpłatnie swój PIT z Fundacją Godne Życie

Drukuj

W najbliższy piątek 27 kwietnia 2018 będzie można bezpłatnie rozliczyć PIT. PIT-y będzie można rozliczyć w Miejskim Centrum Informacji od 11:30-19:00 oraz w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej od 9:00-19:00.

Ponieważ wielu z nas ma problem z rozliczaniem się z fiskusem, a czas na złożenie zeznania podatkowego wielkimi krokami zbliża się do końca Fundacja Godne Życie przychodzi z pomocą i oferuje bezpłatne wypełnianie PIT-ów. W najbliższy piątek 27 kwietnia 2018 w Centrum Aktywności Obywatelskiej w pok. 107 przy ul. Sienkiewicza 6a bezpłatną pomoc w rozliczaniu PIT otrzymamy w godzinach od 9:00-19:00 a Miejskim Centrum Informacji PITy będą rozliczanie od 11:30-19:00. Ponadto PIT-y będzie można rozliczyć w pozostałe dni w godzinach wyznaczonych dyżurów. W Miejskim Centrum Informacji w CH Pogoria przy ul. Sobieskiego 6: od poniedziałku do czwartku od 12:00 do 18:00 oraz w sobotę od 12:00 do 16:00 a w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ulicy Sienkiewicza 6A pok. 107 od poniedziałku do czwartku od 9:00 do 13:00.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że doradcy z Fundacji Godne Życie nie będą przyjmowali naszych zeznań w formie „papierowej” a jedynie pomogą nam wypełnić PIT- a a następnie wyślą go przez internet. PIT-y rozliczane będą elektronicznie, a podatnicy na miejscu otrzymają urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania. Trzeba zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty, czyli rozliczenie PIT-11 lub inne świadczące o uzyskanych dochodach w 2017 roku. Bardzo ważne jest by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 roku – informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje. Fundacja Godne Życie pomoże także odpisać ulgę prorodzinną.

Nie trzeba być mieszkańcem Dąbrowy Górniczej, aby uzyskać pomoc. Akcja ma na celu zachęcenie do przekazywania 1 proc. podatku na rzecz dzieci i młodzieży z Fundacji Godne Życie.

Fundacja Godne Życie z Dąbrowy Górniczej będzie pomagać w rozliczaniu PIT za rok 2018 do końca kwietnia.

Fundacja Godne Życie otacza swoją opieką dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących wsparcia, zamieszkujących Dąbrowę Górniczą. Celem Fundacji jest nadanie życiu młodych ludzi nowego sensu, pasji oraz motywacji do realizacji swoich ambicji i rozwoju. Poprzez dostarczanie kompleksowej pomocy (m.in. dożywianie, pomoc w nauce, zajęcia sportowe i artystyczne) w jej świetlicach pełni zaangażowania, dzień po dniu organizacja zapewnia swoim podopiecznym to, czego najbardziej potrzebują – ciepło rodzinne.

Więcej informacji pod numerem telefonu 511 982 448 lub adresem mailowym: info@fundacjagodnezycie.eu

 

Czytaj więcej

Wiadomości

Koleje Śląskie ze specjalną ofertą na wakacje

Wiadomości

Skrzyżowanie al. Róż/Legionów Polskich otwarte

Kultura

Graj i odkrywaj historię miasta

Wiadomości

Maturzyści poznali wyniki egzaminu