Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
7 maja 2018

Rowerowy Maj wystartował!

Drukuj

Na ten dzień czekali wszyscy młodzi miłośnicy dwóch kółek w 30 miastach. Po raz piąty w całym kraju wystartowała dziś kampania Rowerowy Maj. Dąbrowa Górnicza bierze udział w niej po raz pierwszy, jednak entuzjazm najmłodszych jest tak samo duży. Do udziału w tej ogólnopolskiej akcji zgłosiło się pięć dąbrowskich placówek: Przedszkole nr 6, 12 i 14, Szkoła Podstawowa nr 20 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7.W sumie to prawie tysiąc przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz najbardziej aktywnych nauczycieli. Każdy z nich otrzymał już książeczkę, w której będzie zbierał naklejki przyznawane za każdy przyjazd do placówki edukacyjnej rowerem, hulajnogą, na deskorolce, rolkach bądź wrotkach.

30 maja okaże się komu udało się zaliczyć najwięcej dojazdów, kto zasługuje na miano najbardziej aktywnej grupy a przy okazji kto poprawi swą kondycję bądź umiejętności.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Przez cały miesiąc uczestnicy Rowerowego Maju dużo się ruszają, świetnie bawią, rywalizują, ale i uczą. Najważniejsze, aby było bezpiecznie i aktywnie.

O sferę edukacyjną zadba Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Pracownicy WORD odwiedzą każdą zarejestrowaną w akcji placówkę, przeprowadzą warsztaty, zadbają o dobrą zabawę dla najmłodszych. Podczas spotkań z dziećmi przekażą także najważniejszą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze, co jest elementem zainaugurowanego przez Zbigniewa Podrazę, programu Bezpieczna Dąbrowa.

Na zakończenie kampanii każdy z uczestników otrzyma niespodzianki, a dla najaktywniejszych przewidziano dodatkowe nagrody!

Już dziś możemy zdradzić, że dąbrowskie kino Helios, które bierze udział w akcji jako partner, ufunduje dla najaktywniejszej grupy z każdej placówki seans filmowy, w technologii 2D.

Trzymamy kciuki i kibicujemy!

Partnerzy:

                    

 

9

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Wiadomości

Na dwa miesiące ciężarówki wracają na Strzemieszycką

Wiadomości

Poczuj magię Świąt w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Mikołajki w Dąbrowie Górniczej