16 maja 2018

Rowerowy Maj to zabawa i nauka

W ramach trwającej kampanii Rowerowy Maj, dąbrowskie placówki uczestniczące w akcji odwiedzają pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Dzieciaki poznają zasady ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się na rowerze i udzielania pierwszej pomocy. To element zainaugurowanego przez Zbigniewa Podrazę, programu Bezpieczna Dąbrowa.

 

Od 7 maja aktywni blisko tysiąc przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz najbardziej aktywnych nauczycieli od ubiegłego poniedziałku codziennie drogę do szkoły pokonują rowerem, hulajnogą, na deskorolce, rolkach bądź wrotkach. A na potwierdzenie codziennych dojazdów zbierają naklejki i wklejają je do swych książeczek.

W ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj bierze udział pięć dąbrowskich placówek: Przedszkole nr 6, 12 i 14, Szkoła Podstawowa nr 20 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7.

30 maja okaże się komu udało się zaliczyć najwięcej dojazdów, kto zasługuje na miano najbardziej aktywnej grupy a przy okazji kto poprawi swą kondycję bądź umiejętności.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Przez cały miesiąc uczestnicy Rowerowego Maju dużo się ruszają, świetnie bawią, rywalizują, ale i uczą. Najważniejsze, aby było bezpiecznie i aktywnie.

O sferę edukacyjną zadba Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Pracownicy WORD odwiedzą każdą zarejestrowaną w akcji placówkę, przeprowadzą warsztaty, zadbają o dobrą zabawę dla najmłodszych. Podczas spotkań z dziećmi przekażą także najważniejszą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

Na zakończenie kampanii każdy z uczestników otrzyma niespodzianki, a dla najaktywniejszych przewidziano dodatkowe nagrody! Poza drobnymi gadżetami i upominkami dla uczestników kampanii, dąbrowskie kino Helios, które bierze udział w akcji jako partner, ufunduje dla najaktywniejszej grupy z każdej placówki seans filmowy, w technologii 2D.

Trzymamy kciuki i kibicujemy!

Partnerzy:

                    

 

36

Czytaj więcej

Wiadomości

Księga kondolencyjna w Pałacu

Wiadomości

Zbliżają się koszykarskie derby

Wiadomości

Łatwiej dla biznesu

Wiadomości

Kompromis w sprawie SP3