Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
28 maja 2018

Rowerowy Maj na finiszu

Drukuj

Ogólnopolska kampania społeczna Rowerowy Maj powoli zbliża się do końca. Dziś rozpoczynamy czwarty tydzień rywalizacji. Trzy ostatnie dni maja rozstrzygną, które grupy/klasy wysuną się na prowadzenie.

Do 27 maja uczestnicy mają już potwierdzonych 19 618 przejazdów do szkół i przedszkoli. Ponad 900 uczniów, przedszkolaków, nauczycieli i pracowników szkół z Przedszkola nr 6, 12 i 14, Szkoły Podstawowej nr 20 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 po zaliczonym porannym przejeździe do placówki z wielkim zapałem codziennie przykleja kolejną naklejkę w swojej rowerowej książeczce. Zabawie sprzyja wyjątkowo dobra, słoneczna pogoda.

Ogólnopolska akcja Rowerowy Maj, zainaugurowana została 7 maja. Blisko tysiąc przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz najbardziej aktywnych nauczycieli od ubiegłego poniedziałku codziennie drogę do szkoły pokonują rowerem, hulajnogą, na deskorolce, rolkach bądź wrotkach. A na potwierdzenie zbierają naklejki przyznawane za każdy przyjazd i wklejają je do swych książeczek.

W ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj bierze udział pięć dąbrowskich placówek: Przedszkole nr 6, 12 i 14, Szkoła Podstawowa nr 20 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7.

Poza świetną zabawą i rywalizacją dzieci także dużo się uczą.  O sferę edukacyjną dba Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Pracownicy WORD odwiedzają każdą zarejestrowaną w akcji placówkę i przeprowadzają warsztaty, przekazują także najważniejszą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze, co jest elementem zainaugurowanego przez Zbigniewa Podrazę, programu Bezpieczna Dąbrowa.

30 maja okaże się komu udało się zaliczyć najwięcej dojazdów, kto zasługuje na miano najbardziej aktywnej grupy a przy okazji kto poprawi swą kondycję bądź umiejętności.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Przez cały miesiąc uczestnicy Rowerowego Maju dużo się ruszają, świetnie bawią, rywalizują, ale i uczą. Najważniejsze, aby było bezpiecznie i aktywnie.

Na zakończenie kampanii każdy z uczestników otrzyma niespodzianki, a dla najaktywniejszych przewidziano dodatkowe nagrody!

Wśród nagród są wejściówki do kina Helios. Dąbrowskie kino Helios bierze udział w akcji jako partner. Wejściówki otrzymają najaktywniejsze grupy z każdej placówki.

Trzymamy kciuki i kibicujemy!

Partnerzy:

                    

 

 

 

5

Czytaj więcej

Strona główna

Metropolia zachęca do zakładania ogrodów deszczowych

Wiadomości

Metrorower w Dąbrowie Górniczej od sierpnia [MAPA]

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Hybrydy dla policji z miejskim dofinansowaniem