Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
23 maja 2018

Rowerowy Maj kręci nas

Drukuj

To już III tydzień „rowerowego szaleństwa”. Uczestnicy zaliczyli już ponad 16 tysięcy przejazdów do szkół i przedszkoli. Jak pokazują aktualne dane, z dwóch ostatnich dni w zabawie niezmiennie bierze udział powyżej 900 uczniów, przedszkolaków, nauczycieli i pracowników szkół. Frekwencja w jednostkach biorących udział, czyli Przedszkolu nr 6, 12 i 14, Szkole Podstawowej nr 20 oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 wynosi ok. 50 proc. W najlepszych klasach, grupach przedszkolnych uczestnicy  uzyskują frekwencję nawet powyżej 70 proc.

Poza świetną zabawą i rywalizacją dzieci także dużo się uczą.  O sferę edukacyjną dba Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Pracownicy WORD odwiedzają każdą zarejestrowaną w akcji placówkę i przeprowadzają warsztaty, przekazują także najważniejszą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze, co jest elementem zainaugurowanego przez Zbigniewa Podrazę, programu Bezpieczna Dąbrowa.

 

Ogólnopolska akcja Rowerowy Maj, zainaugurowana została 7 maja. Blisko tysiąc przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz najbardziej aktywnych nauczycieli od ubiegłego poniedziałku codziennie drogę do szkoły pokonują rowerem, hulajnogą, na deskorolce, rolkach bądź wrotkach. A na potwierdzenie zbierają naklejki przyznawane za każdy przyjazd i wklejają je do swych książeczek.

W ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj bierze udział pięć dąbrowskich placówek: Przedszkole nr 6, 12 i 14, Szkoła Podstawowa nr 20 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7.

30 maja okaże się komu udało się zaliczyć najwięcej dojazdów, kto zasługuje na miano najbardziej aktywnej grupy a przy okazji kto poprawi swą kondycję bądź umiejętności.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Przez cały miesiąc uczestnicy Rowerowego Maju dużo się ruszają, świetnie bawią, rywalizują, ale i uczą. Najważniejsze, aby było bezpiecznie i aktywnie.

Na zakończenie kampanii każdy z uczestników otrzyma niespodzianki, a dla najaktywniejszych przewidziano dodatkowe nagrody!

Wśród nagród są wejściówki do kina Helios. Dąbrowskie kino Helios bierze udział w akcji jako partner. Wejściówki otrzymają najaktywniejsze grupy z każdej placówki.

Trzymamy kciuki i kibicujemy!

Partnerzy:

                    

 

 

 

foto: Grzegorz Kubik

20

Czytaj więcej

Rekreacja

Koszykarze szykują się do rozgrywek. Sezon rozpoczną pod koniec września

Strona główna

Przedszkole nr 20 po modernizacji wygląda jak nowe

Kultura

II Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka już od 6 sierpnia

Wiadomości

Rozpoczynamy budowę drogi do tunelu pod torami w Gołonogu