Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
23 maja 2018

Rowerowy Maj kręci nas

Drukuj

To już III tydzień „rowerowego szaleństwa”. Uczestnicy zaliczyli już ponad 16 tysięcy przejazdów do szkół i przedszkoli. Jak pokazują aktualne dane, z dwóch ostatnich dni w zabawie niezmiennie bierze udział powyżej 900 uczniów, przedszkolaków, nauczycieli i pracowników szkół. Frekwencja w jednostkach biorących udział, czyli Przedszkolu nr 6, 12 i 14, Szkole Podstawowej nr 20 oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 wynosi ok. 50 proc. W najlepszych klasach, grupach przedszkolnych uczestnicy  uzyskują frekwencję nawet powyżej 70 proc.

Poza świetną zabawą i rywalizacją dzieci także dużo się uczą.  O sferę edukacyjną dba Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Pracownicy WORD odwiedzają każdą zarejestrowaną w akcji placówkę i przeprowadzają warsztaty, przekazują także najważniejszą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze, co jest elementem zainaugurowanego przez Zbigniewa Podrazę, programu Bezpieczna Dąbrowa.

 

Ogólnopolska akcja Rowerowy Maj, zainaugurowana została 7 maja. Blisko tysiąc przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz najbardziej aktywnych nauczycieli od ubiegłego poniedziałku codziennie drogę do szkoły pokonują rowerem, hulajnogą, na deskorolce, rolkach bądź wrotkach. A na potwierdzenie zbierają naklejki przyznawane za każdy przyjazd i wklejają je do swych książeczek.

W ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj bierze udział pięć dąbrowskich placówek: Przedszkole nr 6, 12 i 14, Szkoła Podstawowa nr 20 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7.

30 maja okaże się komu udało się zaliczyć najwięcej dojazdów, kto zasługuje na miano najbardziej aktywnej grupy a przy okazji kto poprawi swą kondycję bądź umiejętności.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Przez cały miesiąc uczestnicy Rowerowego Maju dużo się ruszają, świetnie bawią, rywalizują, ale i uczą. Najważniejsze, aby było bezpiecznie i aktywnie.

Na zakończenie kampanii każdy z uczestników otrzyma niespodzianki, a dla najaktywniejszych przewidziano dodatkowe nagrody!

Wśród nagród są wejściówki do kina Helios. Dąbrowskie kino Helios bierze udział w akcji jako partner. Wejściówki otrzymają najaktywniejsze grupy z każdej placówki.

Trzymamy kciuki i kibicujemy!

Partnerzy:

                    

 

 

 

foto: Grzegorz Kubik

20

Czytaj więcej

Wiadomości

Koleje Śląskie ze specjalną ofertą na wakacje

Wiadomości

Skrzyżowanie al. Róż/Legionów Polskich otwarte

Kultura

Graj i odkrywaj historię miasta

Wiadomości

Maturzyści poznali wyniki egzaminu