Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
9 sierpnia 2023

Rock Pogoria

Drukuj

Przez całe lato spotykamy się muzycznie w plenerze, bawiąc się w Parku Zielona, na Pogorii III, parku Hallera, parku Podlesie i w Fabryce Pełnej Życia. Wakacyjne granie, tak jak rok temu, skończymy mocnym, rockowym uderzeniem pod nazwą ROCK POGORIA. Podczas drugiej edycji wydarzenia wystąpią Transgresja, Illusion i IRA. Na trzy wyjątkowe koncerty przy plaży Pogorii III zapraszamy w sobotę 2 września, od godz. 17:00. Wstęp wolny.

Przez całe lato spotykamy się w plenerze, odkrywając nowe gatunki, bawiąc się w Parku Zielona, na Pogorii III, parku Hallera, parku Podlesie i w Fabryce Pełnej Życia. 2 września zamkniemy lato i koncertowy cykl w rockowym stylu.

Koncertowe granie 0 17.00 rozpocznie Transgersja.

Utwór „Goliat” z z drugiej płyty zespołu, w maju 2023 roku, został piosenką miesiąca w 28. edycji Pol’and’Rock Festival. Transgersja to śląsko-dąbrowski zespół, który swoimi kompozycjami wciąga w świat energetyzującego psychodelicznego rocka. Tajemniczej i mrocznej, a przy tym melodyjnej muzyce towarzyszą tu niesztampowe lirycznie teksty. Elementem charakterystycznym koncertów Transgresji jest także przykuwająca oko oprawa wizualna.

Nasz drugi gość, który wystąpi o 19.00 to Illusion z charyzmatycznym wokalistą i współzałożycielem grupy Tomaszem „Lipą” Lipnickim.

„Nóż”, „Vendetta” czy „Cierń” – te utwory fani ciężkiego brzmienia znają doskonale.

Illusion został założony w 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja), do których wkrótce dołączył Jarek Śmigiel (bas). Już w 1993 r. zespół zwyciężył w konkursie Marlboro Rock-in, wystąpił na festiwalu w Jarocinie i Festiwalu Sztuki w Żarnowcu i pojawił się w Szwajcarii na festiwalu Gampel. W latach 90. Illusion wydał pięć albumów, a piosenkami „Nóż”, „Vendetta” czy „Cierń” szybko i na długo zyskały uznanie fanów ciężkiego brzmienia. Był nominowany do Fryderyków i zdobył trzy złote płyty w czasach, gdy przyznawano je za sprzedaż minimum 100 tys. egzemplarzy.

Nad Pogorią o 21.00 wystąpi też zespół IRA – istniejący od 35 lat i mający na swoim koncie 15 płyt.

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara” czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

Na koncerty ROCK POGORIA przyjedź autobusem 716.

Jeśli do Dąbrowy Górniczej przyjechałeś samochodem, zostaw go na jednym z publicznych parkingów w centrum miasta (np. w Centrum Przesiadkowym przy Dworcu PKP, przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, pod aquaparkiem NEMO i Halą Centrum, Urzędem Miejskim czy na parkingu Akademii WSB lub Muzeum Miejskiego Sztygarka).

Przyjeżdżając na koncert wybierz autobus ZTM lub pociąg.

UWAGA! Parking publiczny przy Pogorii III będzie zamknięty od 30.08.2023 od godz. 06.00 do dnia 03.09.2023 do godz. 18:00. W dniu koncertu od godziny 12:00 dojazd samochodem do strefy koncertowej będzie niemożliwy, zostanie zamknięta droga dojazdowa (ul. Siewierska i Malinowe Górki). W dniu koncertu na ulicach Granicznej (na wysokości od Łączącej do Olszowej) i Cupiała zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się.

By ułatwić Wam bezpieczny powrót do domu, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej linii ROCK, która zawiezie Was z przystanku POGORIA III PLAŻA do Centrum Przesiadkowego przy DWORCU PKP. Autobus kursuje od godziny 21:22 do 23:57. Ponadto, linia 716 będzie kursowała zgodnie z rozkładem jazdy do godziny 23:12.

Zapraszamy –  wstęp na koncerty wolny!

Czytaj więcej

Strona główna

Stypendia dla najlepszych

Wiadomości

Mamy powody do dumy. Kończy się modernizacja dworca

Rekreacja

Weekend w mieście

Wiadomości

Wnioski na dotacje