Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
1 sierpnia 2018

Przetestuj swój pomysł na biznes

Drukuj

W budynku przy ul. 3 Maja 22 swoją działalność rozpoczął Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości – zupełnie nowe miejsce na mapie Dąbrowy Górniczej, które służyć będzie wszystkim, którzy mają pomysł na własny biznes i marzą o założeniu własnej firmy.

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości to inicjatywa powstała, aby wspierać dąbrowskich przedsiębiorców. Dzięki zaangażowaniu miasta Dąbrowa Górnicza i współpracy licznych instytucji naszego regionu, w tym Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru oraz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, mieszkańcy miasta oraz okolic będą mieli okazję poszerzać swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości.

– To kolejna już inicjatywa miasta sprzyjająca aktywności mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Staramy się pomagać i stwarzać warunki dla młodych i ambitnych osób, które mają pomysł na siebie i chcą spróbować swoich sił we własnej działalności gospodarczej – mówił podczas otwarcia Inkubatora Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

– W dzisiejszych czasach coraz więcej osób myśli o założeniu własnej działalności, jednak liczne obawy oraz przepisy prawne stoją na drodze realizacji tych planów. Dzięki współpracy z Dąbrowskim Inkubatorem Przedsiębiorczości masz okazję skonsultować swój pomysł, skorzystać z pomocy ekspertów i zminimalizować ryzyko oraz koszty. Współpraca to także liczne szkolenia dostosowane do potrzeb przedsiębiorców, spotkania oraz programy mentoringowe – mówi Michał Kucharski, Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru, które jest operatorem dąbrowskiego inkubatora.

Jak to działa? Osobie, która chce spróbować własnych sił jako przedsiębiorca, DIP przy współpracy z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości udziela osobowości prawnej. Dzięki temu można prowadzić legalną firmę bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej czy spółki. Jest to znaczące ułatwienie dla początkujących przedsiębiorców. Dodatkowo w ramach projektu czeka na nich także przestrzeń coworkingowa. Jest to atrakcyjna propozycja dla osób, którzy poszukują miejsca do pracy w dostosowanych do tego warunkach z dala od domowego zacisza – często niesprzyjającego efektywnej pracy.

– Przetestować swój biznes może praktycznie każdy. Jedynym ograniczeniem jest rodzaj działalności, którą chce się podjąć – niektóre z nich nie mogą zostać zrealizowane pod osobowością prawną AIP. Ograniczenia dotyczą między innymi działalności regulowanych i koncesjonowanych. Wszelkie wątpliwości dotyczące pomysłu biznesowego i możliwości realizacji go w ramach DIP można wyjaśnić kontaktując się z koordynatorami Inkubatora – tłumaczy Mateusz Maik, Dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

– Jestem pewien, że niebawem to miejsce wypełni się przedsiębiorczymi mieszkańcami z głowami pełnymi pomysłów, którzy przy wsparciu Inkubatora będą mogli postawić swoje pierwsze biznesowe kroki. Za wszystkich Was trzymam kciuki i życzę powodzenia! – podsumowuje Marcin Bazylak, I zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej, który odpowiada za inwestycje i współpracę miasta z inwestorami. 

***
Wszystkich serdecznie zapraszamy do siedziby Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który mieście się na drugim piętrze budynku przy ul. 3 Maja 22. Odwiedziny Inkubatora to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą, w której znaleźć będzie można m.in. szkolenia oraz porady ekspertów czy liczne okazje do poznania środowiska przedsiębiorców z regionu. Zachęcamy również do śledzenia profilu DIP na facebooku.

9

Czytaj więcej

Strona główna

Miasto dopłaci do nowej taryfy za wodę i ścieki

Wiadomości

Ząbkowicki amfiteatr przejdzie metamorfozę

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Górki 5

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze wkładu rzeczowego – aportu