7 lutego 2019

Przedszkole jak z marzeń

Przedszkole nr 11, znajdujące się przy ul. Krasińskiego, przejdzie wielką metamorfozę. Dotychczasowy budynek zostanie gruntownie zmodernizowany, a obok powstanie nowy segment. Całość ma być gotowa w maju 2020r.

Inwestycja prowadzona będzie w dwóch etapach. Najpierw powstanie nowy, jednopiętrowy budynek. Do użytku powinien zostać oddany jesienią 2019r. Wtedy tam przeniosą się przedszkolaki i rozpocznie się modernizacja istniejącego obiektu. Finał inwestycji zaplanowano na maj 2020r. W trakcie prac, które niedawno ruszyły, przedszkole będzie normalnie funkcjonować.

6 lutego z rodzicami przedszkolaków spotkał się prezydent Marcin Bazylak, który opowiedział o szczegółach trwającej inwestycji.

W budowanej części powstanie duża sala do zajęć wf, a także wydarzeń kulturalnych czy teatralnych. Znajdą się tam również klasyczne sale dydaktyczne, a także sale wielofunkcyjne, czyli miejsca, w których prowadzone będą zajęcia komputerowe, językowe i plastyczne. Przedszkole będzie przystosowane dla dzieci niepełnosprawnych, więc z myślą o nich utworzona zostanie przestrzeń do prowadzenia terapii sensorycznej. Przy wejściu będą pochylnie ułatwiające dostanie się do środka, a wewnątrz windy. W istniejącym budynku, tak jak dotąd, odbywać się będą zajęcia dydaktyczne oraz logopedyczne. W obu segmentach nie zabraknie szatni, sanitariatów i pomieszczeń biurowych.

Przedszkole obecnie może pomieścić 125 dzieci, po rozbudowie będzie miejsce dla 250 przedszkolaków. Na jego terenie powstanie zupełnie nowy plac i ogród zabaw. Przy budynku wyznaczonych zostanie 36 miejsc postojowych, a z 5 z nich przeznaczonych będzie dla niepełnosprawnych.

Wartość inwestycji opiewa na 15 mln 341 tys. zł. Wykonawcą robót jest firma Częstobud.

3

Czytaj więcej

Wiadomości

Prezydent spotkał się z przedstawicielami NGO

Wiadomości

Nowe oświetlenie na ulicach

Kultura

WEEKEND W MIEŚCIE

Wiadomości

Głosuj w konkursie Modernizacja Roku!